Moulin Rouge

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Moulin Rouge (Film (2001) Reż.Baz Luhrmann) ,

Artykuły - Moulin Rouge (131)

 • Klaudia Gawor: Pierwsze razy są stresujące

  Klaudia Gawor: Pierwsze razy są stresujące

  Najmłodsza z finalistów trzeciej edycji "X Factor" kurtuazyjnie wypowiada się na temat faworyta jurorów i opowiada o kulisach swojego uwodzicielskiego występu.
 • Do Polski wraca z sentymentem

  Do Polski wraca z sentymentem

  Na co dzień mieszka w Australii i za granicą jest zdecydowanie bardziej popularny. Choć zagrał m.in. pamiętne role w "Moulin Rouge!" czy filmie "Opór", to propozycje z ojczyzny sprawiają mu wyjątkową radość.
 • Nie chciała być żoną swojego męża

  Nie chciała być żoną swojego męża

  Przez długi czas była jedynie żoną swojego męża, ale kolejnymi aktorskimi kreacjami udowodniła, że to ona jest o wiele bardziej utalentowana. Za sprawą ról w "Moulin Rouge!", "Godzinach" i "Dogville" Nicole Kidman wyszła z cienia Toma Cruise'a i stała się gwiazdą światowego kina.
 • Jaki będzie nowy "Wielki Gatsby"?

  Jaki będzie nowy "Wielki Gatsby"?

  Australijski reżyser Baz Luhrmann, twórca takich filmów, jak: "Moulin Rouge" oraz "Romeo i Julia" już w tym roku rozpocznie prace nad adaptacją najsłynniejszej powieści F. Scotta Fitzgeralda "Wielki Gatsby".
 • Powstanie film o Eltonie Johnie

  Powstanie film o Eltonie Johnie

  Elton John przygotowuje biograficzny film o swoim "surrealistycznym" życiu. Projekt, którego scenarzystą jest autor "Billy'ego Elliotta" - Lee Hall, ma być "fantazją w stylu Moulin Rouge".
 • DiCaprio jako wielki Gatsby

  DiCaprio jako wielki Gatsby

  Baz Luhrmann postanowił zmierzyć się z legendą. Twórca "Australii" i "Moulin Rouge" postanowił po raz kolejny przenieść na duży ekran powieść Francisa Scotta Fitzgeralda "Wielki Gatsby". Główne role zagrają Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan i Tobey Maguire.
 • Cichopek jak w "Moulin Rouge"

  Cichopek jak w "Moulin Rouge"

  Tango i disco będą królowały na scenie "Tylko nas dwoje" w sobotni wieczór w półfinale polsatowskiego show. Wydarzeniem wieczoru będzie wokalny duet Katarzyny Cichopek i Mariusza Kałamagi.
 • Wycieczka do miejsca narodzin erotyki

  Wycieczka do miejsca narodzin erotyki

  To miejsce stało się ikoną Francji. Moulin Rouge, słynny kabaret i najbardziej skandalizujący nocny klub Paryża na przełomie XIX i XX wieku, inspirował malarzy, muzyków, literatów i filmowców.
 • Kolejny projekt Baza Luhrmanna

  Kolejny projekt Baza Luhrmanna

  Kolejny film twórcy "Australii" i "Moulin Rouge", Baza Luhrmanna będzie adaptacją. Reżyser zamierza zabrać się za "Wielkiego Gatsby'ego".
 • Najgorszy latynoski aktor

  Najgorszy latynoski aktor

  John Leguizamo ("Moulin Rouge!") został uznany przez magazyn "Latina" najgorszym latynoskim aktorem.

Filmy - Moulin Rouge (2)

 • Seksowne tancerki pobiły nietypowy rekord

  Tancerki ze słynnej rewii Moulin Rouge ustanowiły rekord świata w dziedzinie liczby wymachów nogą wykonanych w ciągu 30 sekund. Wyczynu tego dokonał 40-osobowy zespół złożony z seksownych gwiazd sceny, które odtańczyły zmysłowego kankana. A wszystko to w ramach Światowego Dnia Bicia Rekordów, który świętowaliśmy 12 listopada.
 • Polka w Moulin Rouge tworzy historię

  W tym roku słynny kabaret Moulin Rouge obchodzi swoje 125. urodziny. W najnowszej rewii występuje doskonale zgrany 80-osobowy zespół złożony z artystek i artystów 14 narodowości. Wśród nich jest 23-letnia Polka – Justyna. Nasza rodaczka tańczy w Moulin Rouge od dwóch lat. Kandydatki na tancerki Moulin Rouge muszą znać taniec klasyczny, mieć 175 cm wzrostu i idealną sylwetkę. W czasie obowiązywania kontraktu nie mogą przytyć więcej niż 2 kilogramy – ale nie mogą też być zbyt chude. Kobiece kształty to w końcu znak rozpoznawczy tancerek najsłynniejszej rewii świata – podobnie jak świadomość własnego ciała. Na scenie w Moulin Rouge fałszywy wstyd nie istnieje. Kiedy trzeba, tancerki bez skrępowania odsłaniają swoje wdzięki.