motywacja

Artykuły - Motywacja (54)

 • Jak zmotywować się do działania podczas pandemii?

  Jak zmotywować się do działania podczas pandemii?

  Porad dotyczących tego, jak odmienić swoje życie w trakcie trwającej izolacji nie brakuje. Ale co jeśli brakuje motywacji? Cały dzień spędza się w piżamie i nie ma ochoty na jakąkolwiek aktywność, o rozwijaniu nowych zainteresowań nawet nie wspominając?
 • W polskich firmach brakuje zaufania i motywacji

  W polskich firmach brakuje zaufania i motywacji

  Zła komunikacja i nieufność między pracownikami utrudnia rozwój przedsiębiorcom. Odbija się to na funkcjonowaniu 95 proc. firm w Polsce.
 • Nowoczesne systemy motywacyjne w polskich firmach

  Nowoczesne systemy motywacyjne w polskich firmach

  Pakiet sportowy i prywatna opieka medyczna nie wystarczają? Wiele firm szuka nowych pomysłów, by skutecznie budować zaangażowanie swoich specjalistów. Badania potwierdzają, że według Polaków pracę marzeń wyróżnia, oprócz pensji, dobra atmosfera i kultura organizacji. Dlatego pracodawcy tworzą systemy motywacyjne, które pomagają w spełnianiu tych oczekiwań. Na najlepszych pracowników polskich firm czekają nawet podróże zagraniczne jako dodatkowe wynagrodzenie.
 • 25 sposobów motywowania dzieci

  25 sposobów motywowania dzieci

  W poście „Bądź najlepszy” pisałyśmy o wygórowanych oczekiwaniach i ambicjach w stosunku do dzieci. Nie uważamy, że od dzieci nie należy nic wymagać - wręcz przeciwnie. Ale wymagać trzeba rozsądnie i z miłością.
 • Bonusy motywacyjne dla wszystkich urzędników. Największe dla kierowników

  Bonusy motywacyjne dla wszystkich urzędników. Największe dla kierowników

  W służbie cywilnej nagrody nie mają charakteru motywacyjnego. Prawie każdy z pracowników dostaje je co kwartał. Największe pieniądze trafiają do kieszeni osób na kierowniczych stanowiskach.
 • Dobre wynagrodzenie i benefity najlepiej motywują menadżerów do pracy

  Dobre wynagrodzenie i benefity najlepiej motywują menadżerów do pracy

  ​Zdecydowana większość menadżerów uznaje benefity pozapłacowe za istotny czynnik wpływający na zadowolenie z pracy. Największą popularnością wśród nich cieszą się dodatkowa opieka medyczna, służbowy samochód oraz szkolenia. Coraz bardziej doceniają oni atrakcyjność pracowniczych programów emerytalnych. W krajach rozwiniętych od lat należą one do najbardziej pożądanych, ale wśród pracodawców w Polsce wciąż są rzadkością.
 • Nie tylko pracodawca powinien motywować do działania pracowników. Mogą to robić także koledzy z prac

  Nie tylko pracodawca powinien motywować do działania pracowników. Mogą to robić także koledzy z prac

  Uznanie dokonań pracowników i premie finansowe to najważniejsze narzędzia motywacyjne w rękach każdego pracodawcy. Zaangażowanie w wykonywanie obowiązków mogą podtrzymywać także sami pracownicy, tworząc dobrą atmosferę w zespole. Jej podstawą powinno być docenianie i chwalenie osiągnięć współpracowników oraz gotowość do pomocy.

Filmy - Motywacja (10)

 • Korporachunek sumienia. Jak motywować i kontrolować pracowników?

  Przedsiębiorca i były pracownik korporacji Rafał Ferber oraz psycholog i doradca biznesu Adam Dębowski rozmawiali na temat kontroli pracowników. – Biurokracja jest większa, im mniejszy jest poziom zaufania – powiedział Dębowski. – Bardzo wartościowym procesem jest, żeby minimum raz na rok spotkać się i porozmawiać szczerze, jak ta praca ma wyglądać – dodał. – Należy rozliczać pracowników za efekty ich prac, a nie za jakieś tam mikro rzeczy – zaznaczył Ferber. Jak motywować pracowników? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Piękna trenerka personalna zachwyca i inspiruje

  Lyzabeth Lopez to 38 letnia trenerka fitness, dietetyczka i modelka. Kanadyjka mierzy 165 cm. Jej ćwiczenia stanowią inspirację dla wielu kobiet na świecie. Na Instagramie obserwują ją prawie 2 miliony użytkowników. (Agencja TVN/x-news)
 • Grunt to dobra motywacja na siłowni

  Jak łączyć przyjemne z pożytecznym? O tym przekonała się miłośniczka ćwiczeń i wina, która postanowiła połączyć swoje ulubione rytuały. Megan Vaughan każde dobrze wykonane ćwiczenie postanowiła nagrodzić łykiem wina. Pomogła jej w tym przyjaciółka. (STORYFUL/x-news)
 • Motywuje kobiety na całym świecie i przełamuje stereotypy. "Najważniejsze jest to, aby być najlepszą wersją samego siebie"

  Lita Lewis jest trenerką personalną, motywacyjną i gwiazdą fitness. Urodziła się w Los Angeles, dorastała w Nowej Zelandii. Później wróciła do Stanów Zjednoczonych. Amerykanka bardzo dużo podróżuje po świecie, motywując ludzi do realizacji marzeń i osiągania celów. Niestrudzona praca nad przekształcaniem i przełamywaniem stereotypowego wizerunku fitness jest podstawą jej marki. - Każdy jest inny i ma do tego prawo. Najważniejsze jest to, aby być najlepszą wersją samego siebie - twierdzi Lita Lewis. (Agencja TVN/x-news)