motyle

Artykuły - Motyle (10)

 • Owady zagrożone wyginięciem

  Owady zagrożone wyginięciem

  Światowe populacje owadów mogą być zagrożone wyginięciem. Będzie to miało katastrofalne skutki dla ludzkości.
 • Skrzydła motyla kluczem do wydajniejszych ogniw słonecznych

  Skrzydła motyla kluczem do wydajniejszych ogniw słonecznych

  Naukowcy stworzyli materiał oparty na czarnych skrzydłach motyli Pachliopta aristolochiae, które zaskakująco dobrze absorbują światło.
 • Gąsienica, która wygląda jak liść

  Gąsienica, która wygląda jak liść

  Przyjrzyj się załączonemu zdjęciu - czy widzisz na nim coś poza liściem? Choć może się wydawać, że nic więcej na nim nie ma, w rzeczywistości, w samym centrum znajduje się gąsienica, która niemal całkowicie zlewa się z otoczeniem.
 • Kanadyjskie miasta walczą z pestycydami

  Kanadyjskie miasta walczą z pestycydami

  Miasta coraz częściej zajmują się nie tylko przywracaniem naturalnych warunków ekologicznych. Kanadyjskie Ontario i Quebec szczególnie przejmują się zanikaniem naturalnego środowiska życia owadów. Prowincje zakazały stosowania pestycydów, walczą o ptaki owady.
 • Motyle w brzuchu

  Motyle w brzuchu

  Po fantastycznym pobycie w malowniczej Karlskronie Pawła i jego żonę czeka zwykła codzienność. - A także, niestety, nowe problemy - zdradza Rafał Mroczek.
 • "Jak motyle w ogrodzie"

  "Jak motyle w ogrodzie"

  Współtworzył Dead Can Dance, jeden z najbardziej charyzmatycznych i oryginalnych zespołów w historii muzyki popularnej. Dzisiaj, po latach milczenia, wraca na scenę z solowym albumem "Ark". Brendan Perry opowiedział Jarkowi Szubrychtowi o planach jego kultowego zespołu (a są takie!), punkrockowych początkach i różnych rodzajach miłości. A także o tym, jak futra i kryształy stanęły na jego drodze na polskie stadiony.
 • Motyle angielskiego surrealizmu

  Motyle angielskiego surrealizmu

  W lutym 2008 roku ukaże się czwarty studyjny album formacji Goldfrapp.
 • Reni Jusis ucieka do raju

  Reni Jusis ucieka do raju

  Od dzisiaj (13 września) wyłącznie na stronach INTERIA.PL możecie już oglądać ostateczną wersję najnowszego klipu Reni Jusis "Motyle".
 • Kolejny "Efekt motyla"

  Kolejny "Efekt motyla"

  Firma FilmEngine rozpoczęła przygotowania do realizacji sequela dreszczowca "Efekt motyla". W kontynuacji opowieści nie wystąpi jednak Ashton Kutcher ("Nowożeńcy"), który wcielił się w głównego bohatera pierwszej historii.
 • Ashton Kutcher na skrzydłach motyla

  Ashton Kutcher na skrzydłach motyla

  Dreszczowiec s-f "The Butterfly Effect" z Ashtonem Kutcherem i Amy Smart w rolach głównych, cieszył się największą popularnością w amerykańskich kinach podczas minionego weekendu. Od piątku, 23 stycznia, do niedzieli, 25 stycznia, nowy obraz twórców horroru "Oszukać przeznaczenie 2" przyniósł, mimo wprost miażdżących ocen krytyki, aż 17,1 miliona dolarów wpływów.

Filmy - Motyle (3)

 • Motylki z kolorowych gazet - jak je zrobić?

  Motyw motyla to genialna propozycja na dekoracje nie tylko do dziecięcych pokoików! Delikatne, kolorowe i estetyczne - w parę chwil można zrobić mnóstwo przepięknych ozdób, które będą cieszyły oko każdego. Tym razem mamy dla was instrukcję, jak zrobić motylki z kolorowych gazet - w parę chwil możecie zrobić ciekawie wyglądające ozdoby, które można wykorzystać jako dekoracja wazoników lub zawieszka, która ubarwi każde wnętrze i doda mu szyku. Poznajcie nasz sposób, jak zrobić motyle z kolorowych gazet!
 • Bliskie spotkanie z pięknym motylem

  Queensland, Australia. Motyl, który nie boi się ludzi, zainteresował się jaskrawozielonym frisbee. Owad podleciał do dziewczynki bawiącej się nad wodą i... wyglądał obłędnie! (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Grozi nam kolejna ekologiczna katastrofa!

  Ekolodzy biją na alarm: z europejskich łąk znikają motyle! Zabija je intensywne rolnictwo, urbanizacja i pestycydy. Kurczenie się populacji motyli to problem poważniejszy niż można by sądzić - wraz z pszczołami biorą one przecież udział w zapylaniu roślin. Bez roślin nie ma zwierząt, a bez zwierząt - ludzi. A co z uprawami warzyw i owoców? Słowem: gdy zabraknie motyli, ludzkość może znaleźć się w poważnych tarapatach...