mosul

Artykuły - Mosul (9)

 • Odbito z rąk dżihadystów dwie dzielnice na wschodzie Mosulu

  Odbito z rąk dżihadystów dwie dzielnice na wschodzie Mosulu

  Siły irackie odbiły z rąk dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) dwie dzielnice we wschodniej części Mosulu na północy Iraku - poinformowały w środę źródła, na które powołuje się agencja Reutera. Z miasta uciekają przed walkami tysiące cywilów.
 • 600 tys. dzieci uwięzionych w Mosulu. Apel o utworzenie korytarzy humanitarnych

  600 tys. dzieci uwięzionych w Mosulu. Apel o utworzenie korytarzy humanitarnych

  W irackim Mosulu znajdującym się pod kontrolą dżihadystów jest uwięzionych około 600 tysięcy dzieci. Organizacja pomocy humanitarnej Save The Children wzywa do utworzenia korytarzy, którymi mogłyby one bezpiecznie wydostać się z oblężonego miasta. W Mosulu przebywa w sumie około 1,5 miliona cywilów.
 • ​Mosul: Dżihadyści ze strachu golą brody

  ​Mosul: Dżihadyści ze strachu golą brody

  Przebywający w Mosulu dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) szykują się do ucieczki z miasta - informuje agencja AFP.
 • Irak nie chce pomocy Turcji w Mosulu

  Irak nie chce pomocy Turcji w Mosulu

  Tureckie lotnictwo wspiera siły irackie w ofensywie na Mosul. Towarzyszą temu napięcia między władzami Iraku i Turcji.
 • Inżynierowie ostrzegają: Zawalenie tamy w Mosulu doprowadzi do tragedii

  Inżynierowie ostrzegają: Zawalenie tamy w Mosulu doprowadzi do tragedii

  Największa iracka tama zlokalizowana w pobliżu miasta Mosul jest poważnym zagrożeniem dla wielu miast i ich mieszkańców. Do wielkiej katastrofy może dojść praktycznie w każdej chwili.
 • RB ONZ zdecydowanie potępia ataki terrorystyczne w Iraku

  Rada Bezpieczeństwa ONZ zdecydowanie potępiła w środę ataki terrorystyczne w Mosulu na północy Iraku i zażądała natychmiastowego uwolnienia zakładników uprowadzonych z tureckiego konsulatu w tym mieście przez islamistycznych rebeliantów.
 • Naloty na Bagdad i płn. Irak

  Dzisiaj rano syreny alarmowe w Bagdadzie ogłosiły kolejny nalot na miasto. Jak podaje agencja France Presse, bombardowanie wznowiono o godzinie 7.45 (czasu polskiego).
 • Irak wziął jeńców

  Irak wziął jeńców

  Pentagon oficjalnie potwierdził, że około 10 żołnierzy amerykańskich uznaje się za zaginionych na froncie, przy czym część z nich dostała się do niewoli irackiej, a niektórzy być może zginęli w walce. 
 • Irak: Operacja lądowa trwa

  Jedna z amerykańskich kolumn pancernych, które w nocy wyjechały z Kuwejtu, pokonała już odległość 150 kilometrów w głab Iraku. Z ostatnich doniesień wynika, że Brytyjczycy wzięli do niewoli kilkudziesięciu irackich żołnierzy w rejonie przylądka Al Faw.

Filmy - Mosul (6)