most

Artykuły - Most (330)

Zdjęcia - Most (0)

Filmy - Most (6)

 • Spektakularna ucieczka z mostu

  W Indiach, niedaleko miasta Chamba, zawalił się most. Do zdarzenia doszło, gdy na moście znajdowali się motocykl, samochód osobowy i ciężarówka. Motocyklista z pojazdem wpadł do rzeki, a pozostałe samochody wpadły... na siebie. Sześć osób zostało rannych. To prawdziwy cud, że wszyscy uszli z życiem.
 • Skoki z mostów to jego codzienność

  Skok spadochronowy z wysokości kilkuset metrów wymaga ogromnej odwagi. Na taki wyczyn zdecydował się pewien policjant z Californiii. Przęsło mostu na rzece Baling w Chińskiej prowincji Guizhou, z którego skoczył Christopher Carnahan ma wysokość blisko czterysta metrów. Amerykanin, choć jest doświadczonym skoczkiem przyznał, że widok, jaki zobaczył stojąc na szczycie mostu był wyjątkowy i zapierał dech w piersiach. Tego typu trudne skoki wykonywane są ze specjalnym, szybko otwierającym się spadochronem, ale nie są niczym skomplikowanym dla uprawiającego ten sport od kilkunastu lat Carahana.
 • Bułgaria. Horror dla tirów

  Jest most, ale nie ma dróg dojazdowych. Te, które są, trudno nazwać drogami. To fragment europejskiej drogi E79 Północ-Południe, na odcinku bułgarskim.
 • Chiński most lepszy od polskiej autostrady

  42,5 kilometra długości, 33,5 metra szerokości - takie wymiary ma most biegnącu nad cieśniną Jiaozhou w Chinach. W Księdze Rekordów Guinessa figuruje on jako najdłuższy most świata poprowadzony nad wodą. Był budowany przez cztery lata. Ma sześć pasów ruchu. Zobaczcie sami, co to za cudo...