Moskwa

Artykuły - Moskwa (1115)

Filmy - Moskwa (16)

 • Ukraińscy szachiści znalezieni martwi w Moskwie. Wideo

  Ukraińcy Stanisław Bogdanowicz i Aleksandra Wernigora w czwartek wieczorem zostali znalezieni martwi w swoim mieszkaniu w Moskwie. 27-letni Bogdanowicz to szachowy mistrz, jego 18-letnia dziewczyna również jest notowana w rankingu szachistek. Od niedawna reprezentowali Rosję. Na miejscu zdarzenia znaleziono plastikowe torby z gazem rozweselającym. Według rosyjskich służb, nie zauważono oznak przemocy i działania osób trzecich.
 • "Krym" ukradziony z moskiewskiej galerii. Złodziej zdjął obraz ze ściany i wyszedł

  Moskwa, Rosja. Nagrania z kamer bezpieczeństwa opublikowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji uchwyciły moment kradzieży obrazu Archipa Kuindżiego „Aj-Petra. Krym” z moskiewskiej Galerii Trietiakowskiej. Na filmie widać człowieka, który zdejmuje obraz ze ściany, a następnie wynosi go przez pomieszczenie pełne innych zwiedzających. Bezczelna kradzież miała miejsce krótko po tym, jak muzeum otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających. Podejrzany został aresztowany, a władze odzyskały obraz na jednym z placów budowy pod Moskwą. Rzeczniczka rosyjskiego MSW Irina Volk powiedziała w oświadczeniu, że "podejrzany, 31-letni mężczyzna, został zatrzymany w wiosce Zarechje w obwodzie moskiewskim". Podejrzany był wcześniej aresztowany. W grudniu 2018 roku policja zatrzymała go pod zarzutem posiadania narkotyków. Za kradzież obrazu mężczyźnie grozi 15 lat więzienia. Obraz ubezpieczony był na 12 milionów rubli (około 700 tysięcy złotych). (RUPTLY-x-news)
 • A. Nawalny zatrzymany tuż po opuszczeniu aresztu. Opozycjonista odpowie za „naruszenie zasad organizacji zgromadzeń publicznych”

  Aleksiej Nawalny został zatrzymany w Moskwie tuż po opuszczeniu aresztu w godzinach porannych 24 września. Jeden z przywódców rosyjskiej opozycji ma stanąć przed sądem administracyjnym i odpowiedzieć za „naruszenie zasad organizacji zgromadzeń publicznych ze skutkiem w postaci uszczerbku dla zdrowia lub mienia”. (TVN24/x-news)
 • Członek grupy Pussy Riot trafił z aresztu do szpitala w Moskwie. Podejrzenie otrucia

  Piotr Wierziłow, członek grupy Pussy Riot, trafił w ciężkim stanie do szpitala w Moskwie. Lekarze podejrzewają otrucie. Wierziłow najpierw stracił przytomność, miał problemy ze wzrokiem, a po pewnym czasie nie mógł też mówić i chodzić. Objawy pojawiły się po rozprawie sądowej z udziałem członka Pussy Riot. Piotr Wierziłow został zatrzymany z partnerką przez policję 9 września. Tego dnia mieli wziąć udział w protestach w Moskwie przeciwko reformie emerytalnej. Na zdjęciach widać Wierziłowa w sądzie w lipcu br. Został wówczas zatrzymany podczas mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbywały się w Rosji. (AP/x-news)