Morze Czerwone

Artykuły - Morze Czerwone (5)

 • Nieoczekiwane źródło emisji gazów cieplarnianych

  Nieoczekiwane źródło emisji gazów cieplarnianych

  Uczeni stwierdzili, że węglowodory emitowane z dna Morza Czerwonego zanieczyszczają atmosferę w tempie równoważnym emisjom niektórych dużych krajów eksportujących paliwa kopalne. Czy to nieoczekiwanie źródło naturalnych gazów cieplarnianych jest niebezpieczne?
 • USA: Lotniskowiec atomowy wpłynął na Morze Czerwone

  USA: Lotniskowiec atomowy wpłynął na Morze Czerwone

  Amerykański lotniskowiec atomowy USS Nimitz wpłynął w poniedziałek na Morze Czerwone - poinformowały władze wojskowe USA, zaznaczając, że jest to efekt "ostrożnego planowania" na wypadek ewentualnej akcji militarnej przeciwko Syrii.
 • Poszukiwania polskiego kitesurfera. Saudyjskie służby nie przerwą akcji

  Poszukiwania polskiego kitesurfera. Saudyjskie służby nie przerwą akcji

  Służby Arabii Saudyjskiej oświadczyły, że poszukiwania polskiego kitesurfera nie zostaną przerwane i będą prowadzone także nocą. Jan Lisewski, który chciał samotnie pokonać Morze Czerwone na desce kitesurfingowej, zaginął w piątek. Lokalizator GPS cały czas wysyła precyzyjne informacje o jego położeniu. Niestety saudyjskie służby wciąż nie mogą znaleźć mężczyzny z powodu rozbieżności danych.
 • Przeszli przez Morze Czerwone

  Przeszli przez Morze Czerwone

  Najwyższa w świecie kina artystycznego nagroda powędrowała do "Maminsynka" Azazela Jacobsa. Czek na 100 tys. euro wręczył twórcy w czasie uroczystej gali zamknięcia prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. Tym samym dobiegł końca I Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF Camera.
 • Piasek jak Morze Czerwone

  Naukowcy z Rutgers University przeprowadzili doświadczenie, które może pomóc wyjaśnić, jak doszło do rozstąpienia się wód Morza Czerwonego przed grupą ludzi prowadzonych przez Mojżesza. Okazuje się, że interwencja z zewnątrz wcale nie była konieczna...