morze

Artykuły - Morze (202)

 • Czy przemysł morski doczeka się prawdziwej rewolucji?

  Czy przemysł morski doczeka się prawdziwej rewolucji?

  Statki pasażerskie oraz transportowe kursujące pomiędzy państwami spalają niewyobrażalne ilości ropy, co przyczynia się do ogromnej emisji zanieczyszczeń. Rozwiązanie na to może mieć DFDS – duńska firma żeglugowa.
 • Bałtyk. Prawdziwie dzikie morze

  Bałtyk. Prawdziwie dzikie morze

  Morze Bałtyckie jest najmłodszym morzem na naszej planecie. Powstało zaledwie 12 tysięcy lat temu, w wyniku cofania się lodowca. I choć na pozór wydaje się znajome, jednak kryje wiele niespodzianek. Christoph Hauschild pokazuje je w serialu przyrodniczym "Bałtyk - dzikie morze", emitowanym w Polsat DOKU.
 • Projekt podwodnego laboratorium wnuka Jacquesa Cousteau

  Projekt podwodnego laboratorium wnuka Jacquesa Cousteau

  Fabien Cousteau, wnuk Jacquesa Cousteau chce zbudować laboratorium pod powierzchnią wody. Złożoność tego projektu może być porównywalna ze stworzeniem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
 • Gróbarczyk: Chcemy wypracować rozwiązania, aby wspierać wędkarzy na Bałtyku

  Gróbarczyk: Chcemy wypracować rozwiązania, aby wspierać wędkarzy na Bałtyku

  Chcemy wypracować rozwiązania, aby wspierać wędkarzy na Bałtyku, chcielibyśmy włączyć finansowanie wędkarstwa komercyjnego do nowego budżetu UE - powiedział w piątek w Gdyni minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
 • Port w Gdyni zapowiada kolejny rok ze wzrostem przeładunków

  Port w Gdyni zapowiada kolejny rok ze wzrostem przeładunków

  Port w Gdyni planuje w tym roku po raz kolejny zwiększyć wielkości przeładunków - poinformował prezes Morskiego Portu Gdynia, Adam Meller.
 • Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy od wielu lat chętnie lokują swój kapitał w rejonach górskich. Co jest tego przyczyną - czy do inwestowania w okolicach turystycznych zachęcają ich statystyki?
 • Misja polskiej fregaty rakietowej w związku z kryzysem migracyjnym

  Misja polskiej fregaty rakietowej w związku z kryzysem migracyjnym

  Fregata rakietowa ORP "Gen. Tadeusz Kościuszko" prowadzi misję na Morzu Śródziemnym związaną z kryzysem migracyjnym. Jednostka do soboty stacjonuje w sycylijskim porcie Augusta, a w ramach misji będzie potem patrolować rejon Morza Egejskiego.
 • Polskie porty to czołówka na Bałtyku

  Polskie porty to czołówka na Bałtyku

  Polskie porty, szczególnie w obszarach, w których zaczęły się specjalizować, reprezentują najwyższy światowy poziom. W skali Bałtyku jesteśmy w czołówce - mówi Maciej Kwiatkowski, prezes zarządu głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk.
 • 101-letnia pocztówka w butelce wyłowiona z Bałtyku

  101-letnia pocztówka w butelce wyłowiona z Bałtyku

  Po ponad wieku dryfowania w wodach Bałtyku, butelka z najstarszą wiadomością świata, została wyłowiona przez niemieckiego rybaka. Mężczyzna chciał zarobić na morskim skarbie i wystawił przedmiot na internetowej aukcji. Niezwykły eksponat nie trafi jednak do prywatnego kupcy, a pozostanie w Muzeum Morskim w Hamburgu.
 • Malezja: Zatonęła łódź z nielegalnymi imigrantami

  Malezja: Zatonęła łódź z nielegalnymi imigrantami

  U południowych wybrzeży Malezji zatonęła łódź z ok. 80 nielegalnymi imigrantami z Indonezji na pokładzie. Zginęło dwoje pasażerów, a 18 uznano za zaginionych - poinformowała we wtorek malezyjska agencja morska. To kolejny taki wypadek w ostatnim czasie.

Filmy - Morze (18)

 • Szczęśliwy finał akcji. Kanał Sueski został odblokowany

  Najkrótsza droga wodna z Azji do Europy została udrożniona - informuje Reuters, powołując się na szefa egipskiego urzędu zajmującego się administracją Kanału Sueskiego.
 • "Polacy za granicą": Olbrzym z okolic Belfastu

  Robert zaprasza na wycieczkę po okolicach Belfastu. Pojedziemy na plażę i pojeździmy po niej... samochodem! Zobaczymy też widok, który stał się częścią okładki płyty Led Zeppelin. Na koniec poznamy legendę związaną z Groblą Olbrzyma.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • Czy to właśnie perfekcyjna randka? Uśmiejesz się

  Promienie słońca muskają po twarzy. W tle słychać łagodny szum fal. Nogi same niosą nadmorskim bulwarem. Czy tak wygląda perfekcyjna randka? Chyba tak! Właśnie tym tropem poszedł bohater filmu. Tyle tylko, że zamiast wymarzonej partnerki u swojego boku miał... Zobaczcie sami!
 • Natknęli się na niezwykłe żyjątko. Jest się czego bać?

  Na niezwykłe morskie żyjątko natknęli się plażowicze w tajlandzkim mieście Rayong. Przyznali, że na początku wzięli go za fragment glonów morskich. Dopiero po chwili zorientowali się, że to żywe stworzenie. Zwierzę jest zaliczane do gatunku tzw. płazińców i na co dzień zamieszkuje morskie dno.