morze

Artykuły - Morze (346)

Filmy - Morze (13)

 • Rzuciła się w morze, aby uratować psa

  Właścicielka straciła z oczu psa podczas codziennego spaceru. W tym dniu jednak, fale były dość wysokie i niebezpieczne. Jak się okazało jej pupil wskoczył do morza po kamień i nie mógł się z niego wydostać. Kobieta bez chwili zastanowienia, wskoczyła by go uratować i jak widać - udało się.
 • Każdego dnia ktoś się topi. WOPR radzi: Jak wypoczywać nad wodą?

  Każdego roku w okresie wakacyjnym do miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Lato to dla nich czas odpoczynku i dobrej zabawy, kiedy mogą poświęcić czas rodzinie i bliskim. Dla ratowników to jednak okres najbardziej wytężonej pracy – setek interwencji i akcji ratunkowych. Wielu tego typu sytuacji można byłoby uniknąć, uruchamiając wyobraźnię i zdrowy rozsądek. – Przy wyborze kąpieliska należy zwracać uwagę na to, gdzie jest plaża strzeżona i ratownicy. To jest najważniejsze. Musimy bowiem pamiętać, że nie każdy pływak będzie nas w stanie uratować. Pamiętajmy o tym, że jeśli ratownik nas upomina to robi to dla naszego bezpieczeństwa. Ratownicy zwracają także uwagę na prewencję i profilaktykę. Jeśli widzą zagrożenie to na bieżąco o tym informują – mówi Arkadiusz Galiński, Instruktor Ratownictwa Wodnego MSWiA.
 • Uratował zagubioną małą fokę

  Mężczyzna znalazł małą fokę, która najwyraźniej się zgubiła. Była ponad 9 kilometrów od najbliższego morza.
 • Jak zrobić latarnię morską? Sposób z doniczkami

  Motyw latarni morskiej jest chętnie wykorzystywany przy dekorowaniu wnętrz. To genialna ozdoba, która świetnie podkreśli charakter marynarskiego wystroju pokoju dziecięcego, będzie też piękną ozdobą do przydomowych ogrodów. W sklepie gotowe latarenki kosztują krocie, można je jednak samodzielnie przygotować w domu! Zobaczcie nasz instruktaż!