morgan

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Morgan (producent samochodów ) ,

Artykuły - Morgan (311)

 • Zmiany w OFE poprawią saldo fiskalne na krótką metę

  Zmiany w OFE poprawią saldo fiskalne na krótką metę

  Zmiany w prywatnym systemie emerytalnym w krótkim czasie poprawią saldo fiskalne o ok. 1 proc. PKB rocznie, ale nie spowodują wyjścia Polski spod procedury nadmiernego deficytu Komisji Europejskiej przed końcem 2014 r. - sądzi bank JP Morgan.
 • Morgan Stanley: Euro osłabnie!

  Morgan Stanley: Euro osłabnie!

  Eurostrefa znów zwróci na sobie uwagę rynków, ze względu na słabe wyniki największych gospodarek i możliwy wzrost politycznego ryzyka w zadłużonych państwach śródziemnomorskich - przewiduje bank Morgan Stanley, spodziewając się oddolnej presji na euro.
 • Morgan Stanley skorygował prognozy dla Polski

  Bank Morgan Stanley oczekuje słabszego wyniku PKB dla Polski za 2013 r. w wys. 1,3 proc. rdr i silniejszego w 2014 r. na poziomie 3 proc. Uprzednia prognoza wynosiła odpowiednio 1,5 proc. oraz 2,7 proc. Autorzy komentarza zauważają, iż inflacja po raz ostatni była problemem dla polskiej gospodarki w latach 2008-09, gdy wyjazdy z Polski spowodowały usztywnienie rynku pracy.
 • Fed może wprowadzić QE4 przed końcem roku - Morgan Stanley

  Fed może wprowadzić QE4 przed końcem roku - Morgan Stanley

  Skala środków przeznaczanych na luzowanie ilościowe w Stanach Zjednoczonych nie jest wystarczająca, żeby doprowadzić do znacznego wzrostu wycen akcji wchodzących w skład indeksu S&P 500. Amerykański bank centralny może dlatego jeszcze przed końcem roku zwiększyć wartość skupu aktywów - oceniają analitycy Morgan Stanley.
 • "Freddie Mercury byłby zachwycony"

  "Freddie Mercury byłby zachwycony"

  Brian May z zespołu Queen wsparł osobę kontrowersyjnego aktora Sachy Barona Cohena, który ma zagrać Freddiego Mercury'ego w biograficznym filmie o tragicznym życiu wokalisty.
 • "RED": Emeryci, ale mogą przywalić

  "RED": Emeryci, ale mogą przywalić

  - Raczej rzadko dane jest człowiekowi pracować z grupą aktorów, których od dawna podziwia. A tak było w tym przypadku. Powstało kółko wzajemnej adoracji - powiedział Bruce Willis przy okazji premiery filmu "RED". Co działo się na planie produkcji? O tym opowiadają m.in. Helen Mirren, Morgan Freeman i John Malkovich. Czytaj tylko w INTERIA.PL!
 • Abruptum, czyli zło w czystej postaci

  Abruptum, czyli zło w czystej postaci

  "Dźwiękowa esencja czystego zła" - tak o szwedzkim Abruptum wypowiadał się zamordowany w 1993 roku Euronymous z Mayhem, osławiony lider norweskiego black metalu. Niebawem na rynku pojawią się "nowe", pośmiertne wydawnictwa tego piekielnego projektu.
 • Dobre wyniki spółek podbijają całe indeksy, ale nie kursy ich akcji

  Optymizm na rynkach finansowych nie maleje. Na wyobraźnię nie działają żadne słabsze wiadomości, jak choćby spadek do najniższego poziomu od 18 miesięcy nastrojów brytyjskich konsumentów, czy rozczarowujące przychody JP Morgan w III kwartale.
 • Rynek dostał potwierdzenie

  Większość członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) jest gotowa na dalsze łagodzenie polityki pieniężnej w niezbyt odległej przyszłości, wynika z opublikowanego wczoraj protokołu z wrześniowego posiedzenia FOMC. Inwestorzy dostali więc ostateczne potwierdzenie, że kolejna runda luzowania polityki pieniężnej będzie mieć miejsce w listopadzie. Pytanie tylko, czy to nie jest już w cenach, a rynki nie będą potrzebowały nowych impulsów, żeby kontynuować dotychczasowe trendy?
 • Uratuje nas złoty?

  Uratuje nas złoty?

  Przyszłoroczna podwyżka VAT na krótką metę spowoduje wzrost cen, ale w niedługim czasie malejący popyt spowoduje ponowne jej ograniczenie - uważa Marek Belka, prezes NBP.