InteriaTV - morderstwo

Filmy - Morderstwo (11)

 • Złapany za morderstwo sprzed 20 lat

  W Hiszpanii doszło do schwytania podejrzanego o zabójstwo i gwałt sprzed 20 lat na 11-letnim wówczas chłopcu. Do morderstwa Nicky'ego Verstappena doszło w Holandii w 1998 roku, kiedy chłopiec przebywał na letnim obozie. Zatrzymany mężczyzna został wytypowany na podstawie badań licznych DNA.
 • Tragedia w Kolorado. Morderca twierdzi, że zabił żonę pod wpływem złości

  W trakcie sprawy mającej na celu wyjaśnienie zabójstwa kobiety i dwójki dzieci w Kolorado 33-letni Chris Watts stwierdził, że zabił swoją żonę pod wpływem złości, bo to ona udusiła ich dwie córki. Ciała dziewczynek odnaleziono na terenie firmy zajmującej się wydobyciem gazu i ropy, gdzie pracował oskarżony. Zanim odnaleziono zwłoki kobiety i dzieci, Watts twierdził, że zaginęły i apelował o ich powrót w telewizji.
 • Muzeum Śmierci. Tu mdleją nawet najodważniejsi!

  Ponure czaszki, ludzkie popioły, zabójcze artefakty… Oto Muzeum Śmierci w całej swojej makabrycznej krasie. Ta największa tego typu kolekcja na świecie mieści się w budynku zlokalizowanym w samym sercu Hollywood. Nie ma jednak nic wspólnego z filmową fikcją. Ukazuje przerażającą rzeczywistość. Zwiedzający przechodzą przez pomieszczenia o iście upiornych nazwach. Jest tu i Sekcja Seryjnych Morderców, i Sala Egzekucji, i Pokój Przedsiębiorcy Pogrzebowego, i Sala Samobójców... Krew w żyłach mrożą wizyty w Korytarzu Rzezi, w Kalifornijskim Pokoju Śmierci poświęconym zbrodniom sekty Mansona, i we Wnęce Ludożerców. Właściciele muzeum podkreślają, że zgromadzone w nim eksponaty okazują się zbyt "mocne" nawet dla najodważniejszych. - Tacy goście fundują nam "owacje na leżąco" - śmieją się. Nic dziwnego. Mało kto może spokojnie oglądać ludzką głowę odciętą przez ostrze gilotyny albo poznawać szczegóły tortur, jakich wobec swoich ofiar dopuścili się niesławni zbrodniarze.
 • Brutalny mord na znanym muzyku

  Meksykanie pożegnali jednego z najpopularniejszych artystów w tym kraju. Aldo Sarabia występował w znanym i wielokrotnie nagradzanym zespole Banda el Recodo, który ma na koncie między innymi kilkanaście Latin Grammy Awards. W ostatniej drodze towarzyszyli Aldo koledzy z zespołu. To właśnie oni w ubiegłym tygodniu zgłosili policji jego zaginięcie… Szybko okazało się, że muzyka spotkał tragiczny los. Jego ciało znaleziono na terenie położonego nad Pacyfikiem kurortu Mazatlan. Twarz artysty była zmasakrowana od uderzeń tępym narzędziem, a na szyi widoczny był ślad po kuli. Według śledczych, muzyk został zamordowany przez swoją własną żonę i jej kochanka. Kobieta zaprosiła męża na romantyczną kolację. Kiedy wsiedli do samochodu, z bagażnika SUV-a wyskoczył ukryty w nim wspólnik wiarołomnej małżonki, uzbrojony w pistolet. Artysta nie miał żadnych szans...
 • Zatłukł matkę narzeczonej! Ciało ukrył w...

  Potworna zbrodnia na indonezyjskiej wyspie Bali! 21-letni Tommy Schaefer z Chicago wybrał się tam na wakacje razem ze swoją 19-letnią dziewczyną, Heather Mack, i jej 62-letnią przybraną matką. W trakcie urlopu doszło do kłótni starszej kobiety z partnerem jej córki. Mężczyzna rzucił się na nią z pięściami... Sheila von Wiese Mack nie przeżyła tego ataku furii. To jednak nie koniec okropności. Morderca i adoptowana córka ofiary – będąca obecnie w trzecim miesiącu ciąży! – wepchnęli ciało 62-latki do walizki, którą następnie próbowali wywieźć z hotelu w taksówce. Mieli jednak pecha. Taksówkarz zauważył krew na walizce i niezwłocznie powiadomił policję. Kiedy funkcjonariusze otworzyli bagaż, ich oczom ukazał się makabryczny widok...
 • 24-latka zamordowała swoje dzieci. Szokująca zbrodnia

  Od ponad doby Ameryka żyje doniesieniami o szokującej zbrodni, do której doszło w miejscowości Cheverly w stanie Maryland. 24-letnia Sonya Spoon udusiła dwójkę swoich dzieci: trzyletnią córeczkę i rocznego synka. Dzieci dawały jeszcze oznaki życia, kiedy znalazła je policja. Niestety, mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala, nie udało się ich uratować. Sąsiedzi 24-latki są wstrząśnięci makabrycznym zajściem. Jak mówią, w zachowaniu kobiety nie widzieli niczego niepokojącego. Spoon przyznała się śledczym do popełnienia strasznego czynu, jej motywy wciąż jednak pozostają nieznane.
 • Kobieta-potwór! Jej zbrodnia wstrząsnęła Ameryką

  Kiedy 7 miesięcy temu na luksusowym jachcie zacumowanym w jednym z kalifornijskich portów znaleziono ciało 51-letniego Forresta Hayesa - dyrektora wysokiego szczebla w Google - wszystko wskazywało na to, że mężczyzna przedawkował narkotyki. Szokującą prawdę ujawniło jednak nagranie z kamery przemysłowej. Hayes umówił się na seks na jachcie z luksusową prostytutką, Alix Tichelman, którą poznał poprzez serwis internetowy. To prawdopodobnie Tichelman zaopatrzyła go w heroinę i igły do iniekcji. Kiedy mężczyzna po wstrzyknięciu śmiertelnej dawki narkotyku zaczął umierać, 26-latka spokojnie dopijała wino... Zdradziły ją właśnie odciski palców, nierozważnie pozostawione na kieliszku. Policja podejrzewa, że to nie jedyny przypadek wysłania bogatego menedżera na tamten świat przez Tichelman. Wszystko wyjaśni się na sali sądowej. Na razie podejrzana przebywa w areszcie; wysokość kaucji określono na 1,5 mln dolarów.
 • Morderstwo w Gdańsku. Nie żyje rodzina z dzieckiem

  Ciała trzyosobowej rodziny: kobiety, mężczyzny i małego dziecka znaleźli policjanci w jednym z mieszkań w centrum Gdańska. - Najprawdopodobniej zginęli od postrzałów - podała prokuratura. Ciała trzech osób znaleziono w jednym z mieszkań przy ul. Długiej. - Były to dwie osoby dorosłe, mężczyzna i kobieta, oraz półtoraroczne dziecko. Prawdopodobnie zginęli od postrzałów, ale przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok - informuje szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście, Renata Klonowska. - To była normalna rodzina, wynajmowała tu mieszkanie od kilku lat - dodała.
 • "Opowieści Freda Dinenage'a": morderca panien młodych

  Serial dokumentalny "Opowieści Freda Dinenage'a" to cykl, w którym znany brytyjski dziennikarz Fred Dinenage opowie o głośnych morderstwach, jakie wstrząsnęły Wielką Brytanią w XX wieku. Odcinek "Panny młode w kąpieli" opowiada historię wyrachowanego bigamisty i mordercy George'a Josepha Smitha, który łamał serca kobietom, opróżniał ich konta bankowe, a w niektórych przypadkach zabijał. Smith utopił trzy ze swoich siedmiu żon.
 • Dlaczego kobiety zabijają?

  Głośny serial dokumentalny "Kobiety, które zabijają" (Crime & Investigation Network), przedstawia historie zwykłych kobiet, które z jakichś powodów dopuściły się największej ze zbrodni. Co je do tego popchnęło? Czy czują skruchę i żal?