Kobieta - morderstwo

Artykuły - Morderstwo (9)

 • Trójka z Memphis

  Trójka z Memphis

  W 1994 roku trzej młodzi mężczyźni usłyszeli wyrok, który wstrząsnął West Memphis w stanie Arkansas. Damien Echols został skazany na śmierć, Jessie Misskelley na dożywocie oraz dwa 20-letnie wyroki, a Jason Baldwin usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Była to kara za zamordowanie trzech małych chłopców - Michaela, Christophera i Stevena. Kara, którą jak się po latach okazało, ponieśli niesłusznie.
 • 29 lat temu zastrzelono Andrzeja Zauchę. Zbrodnia do dziś budzi kontrowersje

  29 lat temu zastrzelono Andrzeja Zauchę. Zbrodnia do dziś budzi kontrowersje

  To przypominało mafijne porachunki. Do Zauchy oddano osiem strzałów z obrzyna, czyli karabinu o obciętej kolbie i lufie. Z najbliższej odległości. Morderca opróżnił dwa magazynki na parkingu, tuż przy mercedesie należącym do artysty.
 • Morderstwo w Mrągowie: Jak znaleziono sprawcę?

  Morderstwo w Mrągowie: Jak znaleziono sprawcę?

  "Polowanie na prawdziwego psa. Po drugiej stronie odznaki" Grzegorza Głuszaka to wstrząsający materiał o rozgrywkach w polskiej policji, układach, wyścigu szczurów i walce o wysokie stanowiska toczącej się pod parasolem ochronnym najważniejszych polityków. Poniżej publikujemy fragment poświęcony głośnemu morderstwu w Mrągowie.
 • Fragment tkanki: Tajemnicza śmierć 18-letniego Gutka

  Fragment tkanki: Tajemnicza śmierć 18-letniego Gutka

  Katarzyna Bonda i Bogdan Lach napisali książkę, w której przypomnieli najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego. Poniżej publikujemy fragment ich wstrząsającego reportażu pt. "Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera", poświęcony tajemniczej śmierci 18-letniego Gutka.
 • Karla Homolka: bezwzględna morderczyni czy ofiara?

  Karla Homolka: bezwzględna morderczyni czy ofiara?

  Ted Bundy, Gary Ridgway, Andriej Czikatiło czy Ed Gein – sprawcy krwawych zbrodni, seryjni mordercy, których biografie do dziś wywołują ciarki, to przede wszystkim mężczyźni. Ale historia zna też przypadki bezwzględnych kobiet. Jedną z nich jest Karla Homolka, nazywana przewrotnie „krwawą Barbie”.
 • Nie byliśmy dla siebie stworzeni

  Nie byliśmy dla siebie stworzeni

  Dla Mariusza, typa spod ciemnej gwiazdy, byłam w stanie zrobić wszystko...
 • ​Pani Róża lubi "sprzątać"

  ​Pani Róża lubi "sprzątać"

  Moja sąsiadka zdawała się miła, ale miała w sobie coś niepokojącego.
 • Morderstwo w La Scali

  Morderstwo w La Scali

  Morderstwo w La Scali to thriller, jakiego się nie spodziewasz. Inteligentny i namiętny.
 • Morderstwo w Alei Róż

  Morderstwo w Alei Róż

  Warszawski profesor historii autorem pasjonującego kryminału! Akcja Morderstwa w alei Róż toczy się w 1954 roku w Warszawie. Tamte czasy mało kto już pamięta i wspomina, rzadko kto potrafi dziś tak plastycznie i sugestywnie odmalować ich atmosferę.