morderca

Synonimy:
mordercy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Morderca (184)

 • Drapieżnik, niestety, istnieje

  Drapieżnik, niestety, istnieje

  Maureen Callahan napisała znakomitą książkę. Niestety, prawdziwą. "Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku" wstrząsa czytelnikiem do głębi. I zastępuje wymyślone przez scenarzystów horrory.
 • Pierwsze ofiary Teda Bundy'ego

  Pierwsze ofiary Teda Bundy'ego

  Ted Bundy to pierwszy amerykański seryjny morderca-celebryta i jedna z najbardziej przerażających zagadek w dziejach kryminalistyki. Był przystojnym, elokwentnym studentem prawa o chłopięcym uroku. Jednocześnie był też drapieżnikiem i zboczeńcem, który zamordował i okaleczył przynajmniej trzydzieści młodych kobiet. Poniżej publikujemy fragment książki "Ostatni żywy świadek" Septhena G. Michauda i Hugh Ayneswortha opowiadającej o jego okrutnych zbrodniach.
 • Nowa, kontrowersyjna metoda wykonywania kary śmierci

  Nowa, kontrowersyjna metoda wykonywania kary śmierci

  Scott Raymond Dozier może być pierwszą osobą straconą z użyciem fentanylu. Co to za substancja i dlaczego wywołuje tak wiele kontrowersji?
 • Psychopaci - podli, bezwzględni i skazani na sukces

  Psychopaci - podli, bezwzględni i skazani na sukces

  To najbieglejsi oszuści świata, ludzie bezwzględni, pozbawieni sumienia i dlatego bardzo skuteczni. Kto? Psychopaci - wyjaśnia dr Kevin Dutton, autor książki "Mądrość psychopatów".
 • Peter Sutcliffe - Rozpruwacz z Yorkshire

  Peter Sutcliffe - Rozpruwacz z Yorkshire

  Potępiał mężczyzn zdradzających żony i korzystających z usług prostytutek, a sam w tajemnicy właśnie to czynił. I mordował...
 • Kukliński - największy morderca w historii

  Kukliński - największy morderca w historii

  Zbrodnie Richarda Kuklińskiego wywołują powszechną odrazę, oburzenie, a u wielu nawet wściekłość. Zwłaszcza że przez 30 lat nikt nie wiedział o jego działalności, a on sam prowadził „normalne” życie.
 • Zabójca z Biełgorodu skazany na dożywocie

  Zabójca z Biełgorodu skazany na dożywocie

  Sąd Obwodowy w Biełgorodzie, 660 km na południowy zachód od Moskwy, w piątek skazał na karę dożywotniego pozbawienia wolności 32-letniego Siergieja Pomazuna, który w kwietniu zastrzelił tam sześć osób, w tym dwie nastolatki.
 • Co dalej z groźnymi przestępcami?

  Posłowie debatują nad rządowym projektem ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie dla życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Przewiduje on izolację seryjnych morderców po tym, jak odbędą już karę pozbawienia wolności.
 • Pracownik domu opieki skazany na 127 lat za 11 morderstw

  Pracownik domu opieki skazany na 127 lat za 11 morderstw

  Sąd w Katalonii skazał pracownika domu opieki na 127 i pół roku więzienia za popełnienie 11 zabójstw poprzez zmuszanie starszych podopiecznych do wypicia toksycznych płynów, jak wybielacz. Zgodnie z prawem morderca odsiedzi najwyżej 40 lat.
 • Nie zabijaj dziecka, matko!

  Nie zabijaj dziecka, matko!

  Kościół wypuścił na dniach swój dokument bioetyczny i w sieci huczy i warczy. Najstarsze dziecko urodzone dzięki metodzie in vitro, chce wystąpić z Kościoła, a my znów zaczynamy się dzielić na przeciwników i zwolenników WSZYSTKIEGO. Prezentujemy fragment zaprzyjaźnionego bloga.

Filmy - Morderca (3)

 • Kierwiński o Kaczyńskim: Polski Sejm nie widział takich skandalicznych wypowiedzi (TV Interia)

  Kierwiński o Kaczyńskim: Polski Sejm nie widział takich skandalicznych wypowiedzi.
 • „Pif paf! Jesteś trup!”. Spektakl inspirowany prawdziwymi wydarzeniami

  Każdy chyba słyszał o sytuacjach w amerykańskich szkołach, kiedy to uczniowie przy użyciu broni palnej brutalnie zabijali swoich rówieśników. Opowiadały o tym takie filmy, jak „Nasza klasa” (przykład estoński), nagrodzony Złotą Palmą w Cannes „Słoń”, czy „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Jeden z krakowskich teatrów niezależnych przygotował przedstawienie „Pif paf! Jesteś trup!”. Historię nastoletniego Josha, który w więziennej celi dokonuje rachunku sumienia za popełnione masowe morderstwo. W spektaklu występują aktorzy krakowskiego Teatru Bakałarz, współpracujący również m.in. z teatrem Łaźnia Nowa, czy z serialem telewizyjnym „Szpital”. „Pif paf! Jesteś trup!” miał swoją premierę w kwietniu i zagrany został do tej pory 7 razy. Jest to thriller, który będzie można oglądać 12 i 13 czerwca w Klubie Bakałarz w Krakowie. Reż. Paweł Budziński.
 • Słodki ptaszek? Nie, to morderca!

  Dzierzby to niezwykle urokliwe ptaki. Mają jednak swoją mroczną stronę. Ich unikatową cechą jest nabijanie swoich ofiar na cierń lub ostrą gałąź. To prawdziwi mistrzowie zbrodni!