Muzyka - mord

Artykuły - Mord (7)

 • Grim Harvest Festival po raz drugi

  Grim Harvest Festival po raz drugi

  11 grudnia w Rzeszowie odbędzie się druga edycja Grim Harvest Festival z udziałem 10 formacji z piekła rodem.
 • Mord: Scena jest przesycona

  Mord: Scena jest przesycona

  - Dzisiejsza technologia stwarza możliwości nagrywania płyt przy pomocy kilku efektów wpiętych do karty dźwiękowej komputera, rezultat jest taki, jak widać - mówi w rozmowie z INTERIA.PL Nordra, wokalista norwesko-polskiej grupy Mord.
 • "Słodka wulgarność i romantyczna fraszka"

  "Słodka wulgarność i romantyczna fraszka"

  Po norwesku słowo "mord" znaczy tyle, co po polsku. W przypadku Mord sprawdza się to jeszcze bardziej, jako że grupa pochodząca z Norwegii tworzona jest przez dwóch Polaków; mieszkającego w krainie black metalu Nordrę i dobrze znanego w polskim podziemiu Necrolucasa, perkusistę wrocławskiej Anima Danmata.
 • Mord popełniony

  Mord popełniony

  W ostatnich dniach lutego zwolennicy ekstremalnego black metalu obdarowaniu zostali nowym albumem norweskiej grupy Mord.
 • Mord w Osmose!

  Mord w Osmose!

  Tworzona przez Polaków, norweska, blackmetalowa grupa Mord podpisała kontrakt z legendarną, francuską wytwórnią Osmose.
 • "To nie jest prymitywny black metal!"

  "To nie jest prymitywny black metal!"

  Z początkiem marca 2006 roku do rąk fanów trafił debiutancki album blackmetalowej formacji Mord. "Christendom Perished" ukazał się z nalepką cenionej, a w pewnych kręgach wręcz kultowej, amerykańskiej wytwórni Southern Lord (m.in. Probot). Grupa założona pod koniec lat 90. przez mieszkającego w Norwegii Nordrę (gitara / bas / wokal) z godną pochwały determinacją kultywuje tradycje histerycznie brutalnego i szaleńczo szybkiego black metalu, określając generowane przez siebie dźwieki mianem "totalnej anihilacji". Warto jednak zaznaczyć, że duet współtowarzony przez Necrolukasa - muzyka znanego z Anima Damnata, Thunderbolt, Witchmaster i Throneum - stanowczo odcina się do prymitywnych form tej gałęzi muzyki metalowej. O powstawaniu "Christendom Perished", początkach zespołu oraz o polskiej i norweskiej scenie metalowej widzianej oczyma Polaka mieszkającego w Skandynawii, opowiedział w rozmowie z Bartoszem Donarskim śpiewający gitarzysta Nordra.
 • Mord: "Totalna anihilacja"

  Mord: "Totalna anihilacja"

  Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy "Christendom Perished", pierwszy duży album polskiej formacji Mord. Ekstremalny blackmetalowy projekt tworzony jest przez mieszkającego w Norwegii Nordrę (gitara / bas / wokal) i Necrolucasa (perkusja), muzyka znanego z Anima Damnata, Thunderbolt, Witchmaster i Throneum. Debiut zespołu wyda ceniona amerykańska Southern Lord Recordings (m.in. Probot).