mord

Artykuły - Mord (57)

 • Kolejna makabryczna zbrodnia dokonana przez islamistów

  Kolejna makabryczna zbrodnia dokonana przez islamistów

  Wielka Brytania i Włochy potwierdziły w niedzielę, że siedem osób, które uprowadzono w lutym na północy Nigerii, zostało zabitych przez islamistów z grupy Ansaru. Śmierć swego obywatela potwierdziła też Grecja. Brak potwierdzenia ze strony Libanu.
 • Morderstwo w windzie. Szokujący eksperyment...

  Morderstwo w windzie. Szokujący eksperyment...

  Jak zareagowałbyś, będąc świadkiem sceny morderstwa? Ciekawy, ale zarazem szokujący eksperyment dający częściowo odpowiedź na to pytanie przeprowadziło kilku Nowojorczyków...
 • Mord polskich oficerów. Sowieci chcieli obciążyć Niemców winą

  Mord polskich oficerów. Sowieci chcieli obciążyć Niemców winą

  W 1946 roku podczas procesu przed trybunałem w Norymberdze Związek Sowiecki chciał obciążyć Niemców winą za zamordowanie w Katyniu polskich oficerów. Próba ta zakończyła się niepowodzeniem.
 • Zbrodnia bez przebaczenia

  Zbrodnia bez przebaczenia

  Michniów, wieś w gminie Suchedniów, stał się "Golgotą wsi polskiej" i symbolem 817 wsi spacyfikowanych w czasie II wojny światowej.
 • Putin: Opozycja planuje "rytualny" mord

  Putin: Opozycja planuje "rytualny" mord

  Premier Władimir Putin, który po niedzielnych wyborach prezydenckich w Rosji zamierza wrócić na Kreml, oskarżył w środę swoich oponentów politycznych o planowanie mordu z zamiarem obciążenia odpowiedzialnością władz.
 • Koniec kultury przemocy?

  Koniec kultury przemocy?

  Przekonuje o tym Steven Pinker, socjolog z Harvard University. Jego zdaniem żyjemy w wyjątkowo spokojnych czasach. A wynika to z tego, że w każdym stuleciem coraz mniej jest agresji i przemocy.
 • Seryjni mordercy nie są szaleńcami

  Seryjni mordercy nie są szaleńcami

  - Część zabójców ma konkretny cel, działają według jakiegoś klucza. Ale są i tacy, którzy zabijają dla emocji, żeby poczuć dreszcz podniecenia. Ich ofiary nie muszą być osobami, które popełniły coś złego, wyrządziły mordercy jakąś krzywdę. Wprost przeciwnie - mówi, w rozmowie z portalem INTERIA.PL, Artur Górski,dziennikarz, korespondent wojenny, redaktor naczelny magazynu "Magazyn Śledczy".
 • Niemy krzyk ofiar... cz. I

  Niemy krzyk ofiar... cz. I

  Według dokumentów, które przechowywane są przez Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Łodzi oraz informacji okolicznych mieszkańców, na terenie poligonu wojskowego Łódź-Brus Niemcy rozstrzeliwali mieszkańców Łodzi w okresie II wojny światowej, zaś po wojnie funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa mordowali członków ruchu oporu przeciwko władzy komunistycznej w Polsce.
 • Niemy krzyk ofiar... cz. II

  Niemy krzyk ofiar... cz. II

  Pierwszy szkielet pochodzi od mężczyzny w wieku powyżej 60 lat i wysokości ciała 163-166 cm. Na czaszce zaobserwowano zaawansowane ubytki zębów, a także złamanie kości czołowej oraz dwukrotne złamanie wyrostka czołowego szczęki prawej o cechach urazu powstałego przed śmiercią oraz dwa ubytki w ścianie części mózgowej czaszki.
 • Amerykanin w Katyniu

  Amerykanin w Katyniu

  Niemcy wysłali w 1943 roku pułkownika armii USA do Katynia, by potwierdził mord na polskich oficerach.

Filmy - Mord (1)

 • Co się stało ze skarbem rosyjskich carów?

  400 lat temu na rosyjskim tronie zasiadł Michał I Romanow, dając początek nowej dynastii. Była jednym z najbogatszych rodów w historii – do 1918 roku, gdy zamordowano cara Mikołaja II, jego żonę i dzieci. Poszukiwania ich zaginionego majątku trwają do dziś.