Morawiecki

Artykuły - Morawiecki (101)

Filmy - Morawiecki (50)

 • Morawiecki: Rząd ma pieniądze na nowe linie metra. Jaki: Warszawa potrzebuje współpracy z rządem

  Rząd ma pieniądze na wsparcie budowy nowych linii warszawskiego metra - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Dziś na wspólnej konferencji z Patrykiem Jakim, kandydatem na prezydenta stolicy, przedstawili plan współpracy. Pieniądze na tę współpracę, mają pochodzić przede wszystkim z uszczelnienia systemu podatkowego. (TVN24/x-news)
 • PGNiG podpisało umowę na dostawy amerykańskiego gazu

  PGNiG podpisało dwa kontrakty gazowe z amerykańskimi firmami. To długoterminowe umowy na dostawy gazu skroplonego LNG. Prezes polskiej spółki, Piotr Woźniak, ocenił, że ten gaz jest o "dwadzieścia kilka" procent tańszy niż gaz rosyjski. Na porannej konferencji PGNiG w Warszawie był także premier Mateusz Morawiecki oraz ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Georgette Mosbacher. - Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj dopełnić tego naszego starania dot. podniesienia z jednej strony suwerenności, z drugiej strony konkurencyjności polskiego sektora energetycznego, a zwłaszcza gazowego – stwierdził premier. (TVN24/x-news)
 • Wspólne stanowisko Polski i Czech przed nadchodzącym szczytem Rady Europejskiej

  Przed zbliżającym się szczytem Rady Europejskiej premierzy Polski i Czech wyrazili wspólne stanowisko w kwestii migracji. – Stoimy na jednoznacznym stanowisku, że nasza ochrona granic, nasze suwerenne decyzje, są w tym kontekście najważniejsze i nie ma żadnej możliwości byśmy byli przymuszani do przyjmowania migrantów – powiedział premier Mateusz Morawiecki. (TVN24/x-news)
 • "Konwój wstydu" znów ruszył w Polskę. Ma pokazać prawdziwą twarz Mateusza Morawieckiego

  Sprzed siedziby PiS-u wyruszył „konwój wstydu” - mobilne bilbordy, a na nich cytaty z wypowiedzi Mateusza Morawieckiego nielegalnie podsłuchanych przez kelnerów w warszawskiej restauracji, gdy był jeszcze prezesem banku kojarzonym ze środowiskiem politycznym liberałów. To pomysł Koalicji Obywatelskiej, żeby - jak mówią - pokazać opinii publicznej, kim na prawdę jest Mateusz Morawiecki. Bilbordy mają jeździć po całej Polsce do końca kampanii samorządowej czyli do piątku (19.10) do północy. (TVN24/x-news)