Morawiecki

Artykuły - Morawiecki (4)

Filmy - Morawiecki (12)

 • Kosiniak-Kamysz do Morawieckiego: "To pan się meldował w stolicach europejskich i zdawał raporty"

  Nie ma kompetencji, nie ma resortu, nie ma działań, nie ma decyzji, nie ma pomocy dla innych - wyliczał mówiąc o sześciu miesiącach Beaty Szydło na stanowisku wicepremiera Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef PSL przemawiał w Sejmie podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla byłej premier i Elżbiety Rafalskiej. Prezes PSL pytał też obecnego premiera, dlaczego był doradcą Donalda Tuska, skoro uważa, że 8 lat rządów PO-PSL były złe i haniebne. "Zapomniał wół, jak cielęciem był” - grzmiał Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem nie należy się dziwić, że Szydło przez 40 dni nie spotkała się z protestującymi w Sejmie niepełnosprawnymi. "Po co miała przyjść? Jak nic nie mogła zrobić jako premier, to jako wicepremier co mogłaby zrobić?" - pytał.
 • "Pycha i szmal". Przepychanki i krzyki na spotkaniu z premierem Morawieckim w historycznej sali BHP

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Gdańska w Stoczni Gdańskiej. Gdy przyszedł czas na zadawanie pytań publiczności, rozpoczęła się demonstracja, której uczestnicy wyciągnęli transparenty o treści "Pycha i Szmal" oraz "Wspieramy protest niepełnosprawnych w Sejmie". W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej doszło do przepychanek przeciwników rządu PiS i uczestników spotkania z premierem. Wznoszono też okrzyki: "kłamca", "Solidarność" i "Lech Wałęsa". Odpowiadając na te okrzyki, stronnicy szefa rządu zaczęli śpiewać "Sto lat" i krzyczeć "Bolek" oraz "Mateusz". Wtedy do sali weszli policjanci, a premier Mateusz Morawiecki opuścił pomieszczenie w asyście funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.
 • "To jest państwo prorodzinne? Tracicie twarz każdego dnia". Trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie

  Trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. W niedzielę wieczorem (22.04) spotkała się z nimi minister pracy, rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dyskusja była pełna emocji. Minister próbowała tłumaczyć, że chce rozwiązać zaistniały problem i pomóc rodzicom, jednak jej zapewnienia nie spotkały się za aprobatą protestujących. - To ma być państwo prorodzinne? Państwo prospołeczne? Nie negowaliśmy tego, co zrobiliście, ale chcemy też coś dla siebie – stwierdziła jedna z matek.
 • Morawiecki w Porannej rozmowie RMF (01.03.18)

  "Bardzo się cieszę z tych rozmów i myślę, że te rozmowy powinny dojść do ustalenia prawdy, bo prawda jest tak, że te dwa narody – polski i żydowski - najbardziej ucierpiały podczas okupacji niemieckiej. Spodziewam się, że dojdziemy do porozumienia" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Kornel Morawiecki, komentując mające się odbyć polsko-izraelskie rozmowy na temat znowelizowanej ustawy o IPN. "Trzeba to było robić po transformacji, po Okrągłym Stole, teraz można degradować, ale to są troszeczkę takie popłuczyny, to nie jest istotna sprawa. W ten sposób możemy jeszcze zdegradować Suworowa, który zrobił rzeź Pragi, ale nie o to chodzi (…). To spóźniony symbol. Średnio potrzebny" – w ten sposób marszałek-senior odniósł się do degradowania członków WRON-u. "Obniżyliśmy emerytury pracownikom SB, ale to był tylko 'miecz', a 'ramię' było gdzie indziej. Obniżmy gen. Hermaszewskiemu emeryturę" – stwierdził Morawiecki. "Lech Wałęsa powinien mieć tę emeryturę obniżoną. Był tajnym współpracownikiem SB? Był" - dodał.