morales

Artykuły - Morales (33)

 • Morales: Nie zawaham się zamknąć ambasady USA

  Morales: Nie zawaham się zamknąć ambasady USA

  Prezydent Boliwii Evo Morales rozważa zamknięcie amerykańskiej ambasady w La Paz. - Nie potrzebujemy jej - powiedział boliwijski przywódca. To reakcja na ostatni incydent na lotnisku w Wiedniu, gdzie jego samolot musiał przymusowo lądować po tym, jak Francja, Włochy , Portugalia i Hiszpania nie zezwoliły na przelot. Pojawiły się wtedy podejrzenia, że razem z Moralesem na pokładzie znajduje się były agent CIA, Edward Snowden.
 • Prezydent Boliwii boiskowym zabijaką. Film!

  Prezydent Boliwii boiskowym zabijaką. Film!

  Prezydent Boliwii Evo Morales kopnął bez piłki przedstawiciela partii opozycyjnej Daniel Cartagenę podczas rozegranego w niedzielę w La Paz towarzyskiego meczu polityków.
 • W meczu piłkarskim kontuzjowany... prezydent Boliwii

  W meczu piłkarskim kontuzjowany... prezydent Boliwii

  Prezydent Boliwii Evo Morales doznał kontuzji mięśnia łydki po faulu polityka partii opozycyjnej podczas meczu piłkarskiego w La Paz. Nie pozostał dłużny, rewanżując się przeciwnikowi kopniakiem w krocze.
 • Sfaulował prezydenta. W rewanżu dostał w...

  Prezydent Boliwii Evo Morales doznał kontuzji mięśnia łydki po faulu polityka partii opozycyjnej podczas meczu piłkarskiego w La Paz. Nie pozostał dłużny, rewanżując się przeciwnikowi kopniakiem w krocze.
 • Boliwia: Kucharze chcieli otruć prezydenta?

  Boliwia: Kucharze chcieli otruć prezydenta?

  Kucharze lewicowego prezydenta Boliwii są podejrzanymi o próbę otrucia swego chlebodawcy. Evo Morales trafił do szpitala w ubiegłym tygodniu z bólem żołądka. Prezydent odzyskał już zdrowie, ale śledztwo trwa. O sprawie poinformowały w środę boliwijskie media.
 • Prezydent Boliwii do papieża: Znieść celibat księży

  Prezydent Boliwii do papieża: Znieść celibat księży

  Prezydent Boliwii Evo Morales powiedział Benedyktowi XVI podczas audiencji w Watykanie w poniedziałek, że Kościół powinien znieść celibat. Na konferencji prasowej w Rzymie po spotkaniu z papieżem wyraził też opinię o potrzebie demokratyzacji Kościoła.
 • Do komunizmu mają jeden krok!

  Do komunizmu mają jeden krok!

  Prezydent Boliwii Juan Evo Morales Ayma 1 maja znacjonalizował cztery tamtejsze firmy energetyczne. Do siedziby trzech z nich - Corani, Valle Hermoso i Guaracachi - natychmiast weszła policja.
 • Cola z koki na złość Amerykanom!

  Cola z koki na złość Amerykanom!

  Prezydent Boliwii Juan Evo Morales Ayma jest znanym admiratorem koki. Za poprzednich władz kraj za podszeptami USA likwidował uprawy tej rośliny (krasnodrzewu pospolitego) walcząc w ten sposób z produkcją kokainy, ale i uderzając w indiańskie masy chłopskie ją uprawiające.
 • Zginął podczas gry na konsoli

  Zginął podczas gry na konsoli

  Przykry news na początek tygodnia. W minioną sobotę zamordowano dziewięcioletniego chłopca, grającego na swoim nowiutkim PS3 w Tony Hawk: RIDE. Rodzina jest pewna: to przez gry.
 • Boliwia: Urzędujący prezydent zapewnił sobie reelekcję

  Lewicowy prezydent Boliwii Evo Morales zapewnił sobie reelekcję już w pierwszej turze wyborów w tym kraju, wyraźnie pokonując w niedzielę głównego rywala konserwatystę Manfreda Reyesa oraz siedmiu innych kandydatów - wynika z powyborczych sondaży przywoływanych przez boliwijskie media.