Nowe Technologie - moore

Artykuły - Moore (15)

 • Google zarabia na naszych błędach

  Google zarabia na naszych błędach

  Zdaniem dwóch matematyków z Uniwersytetu Harvarda Google zarabia około 500 milionów dolarów na... pomyłkach internautów. Tyler Moore i Benjamin Edelman postanowili zbadać zjawisko typosquattingu od strony finansowej.
 • NFL - nowy pomysł na układy scalone

  NFL - nowy pomysł na układy scalone

  Jak twierdzi doktor Hector J. De Los Santos z kalifornijskiego NanoMEMS Research, komputery przyszłości mogą pracować nie dzięki przepływowi elektronów, a fal poruszających się w "cieczy elektronowej". To rozwiązałoby problem z dochowaniem wierności Prawu Moore'a.
 • Granica wydajności komputerów

  Granica wydajności komputerów

  Dwójka amerykańskich naukowców przedstawiła wyliczenia, z których wynika, że za 75-80 lat dojdziemy do kresu możliwości dalszego zwiększania mocy obliczeniowej komputerów.
 • 40-latek - urodziny Intela

  40-latek - urodziny Intela

  40 lat minęło. Swoje urodziny właśnie obchodził największy producent procesorów na świecie - Intel.
 • Gordon Moore zapowiada koniec swojego prawa

  Gordon Moore zapowiada koniec swojego prawa

  Gordon Moore, legendarny założyciel Intela i twórca słynnego prawa Moore'a, mówił podczas konferencji IDF o zbliżającym się momencie, w którym jego prawo przestanie obowiązywać.
 • Pożegnanie z Microsoft

  Pożegnanie z Microsoft

  Peter Moore, jeden z twórców sukcesu Xboksa 360, rezygnuje ze swojego stanowiska w Microsoft i przechodzi do Electronic Arts.
 • Kopiujcie ile chcecie

  Niedawny zdobywca Złotej Palmy, kontrowersyjny reżyser Michael Moore, wyraził zadowolenie z powodu pojawienia się kopii jego ostatniego filmu "Fahrenheit 9/11" w Internecie. Moore nie ma nic przeciwko nieodpłatnemu udostępnianiu kopii jego filmu. "Nie zgadzam się z prawami ochrony własności intelektualnej i nie widzę problemu w fakcie, że ludzie pobierają film i udostępniają go innym - dopóki nie próbują czerpać zysków z mojej pracy. Temu bym się przeciwstawił" - powiedział Moore.
 • Koniec Prawa Moore`a?

  Koniec Prawa Moore`a?

  Raport opracowany ostatnio na zlecenie Intela stwierdza, że tzw. "prawo Moore`a" mówiące że co kilka lat podwaja się liczba tranzystorów umieszczonych w jednym układzie - jeszcze się sprawdza, ale nie będzie tak w nieskończoność. Zdaniem autorów raportu na "ścianę" prawo stworzone przez długoletniego szefa Intela napotka już w roku 2018. Wówczas bowiem wystąpia bariery technologiczne, które być może (ale nie na pewno) będą możliwe do pokonania tylko przez jednego, ewentualnie dwóch producentów chipów - twierdza autorzy raportu.