Fakty - moore

Artykuły - Moore (18)

 • Obama odwiedził miasteczko Moore zniszczone przez tornado

  Obama odwiedził miasteczko Moore zniszczone przez tornado

  Niemal tydzień po przejściu tornada w Oklahomie prezydent USA odwiedził zniszczone przez żywioł miasteczko Moore i obiecał dalszą pomoc w jego odbudowie. "Przybywam tu, by zapewnić was, że nie jesteście sami" - powiedział Barack Obama w niedzielę na gruzach miejscowej szkoły.
 • Miasteczko Moore po tornadzie: Rodzice szukają dzieci

  Miasteczko Moore po tornadzie: Rodzice szukają dzieci

  Po przejściu tornada nad amerykańskim miasteczkiem Moore koło Oklahoma City część rodziców wciąż szuka swych dzieci. Dwie szkoły w miejscowości legły w gruzach. Mieszkańcy Moore relacjonują mediom, jak po powrocie do domów znaleźli tylko ich ruiny.
 • James Bond w obronie gęsi i kaczek

  James Bond w obronie gęsi i kaczek

  Brytyjski aktor Roger Moore sfinansował plakat, na którym wzywa znany dom towarowy Selfridges do zaprzestania sprzedaży foie gras, czyli stłuszczonych wątróbek gęsich i kaczych. Plakat znajduje się na przystanku autobusowym na londyńskiej Oxford Street przed magazynem - podają brytyjskie media.
 • Aktor boi się lalek żony

  Aktor boi się lalek żony

  Aktor Ashton Kutcher przyznaje, że boi się kolekcji lalek swojej żony Demi Moore. Kutcher zdradza, że jego partnerka do tej pory zgromadziła 3 tys. figurek, które w znacznym stopniu go rozpraszają, dlatego też nalega, aby Moore otworzyła muzeum, by w końcu pozbyć się lalek z domu.
 • W. Brytania żąda uwolnienia swych obywateli porwanych w Iraku

  W. Brytania żąda uwolnienia swych obywateli porwanych w Iraku

  Wielka Brytania zażądała w czwartek natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia pięciu swych obywateli, przetrzymywanych jako zakładnicy w Iraku od blisko dwóch lat.
 • Kobiety powinny być sexy i słuchać mężczyzn

  Kobiety powinny być sexy i słuchać mężczyzn

  Według wydanego ostatnio w Stanach Zjednoczonych poradnika dla kobiet, płeć piękna powinna nosić seksowne ubrania podczas sprzątania i gotowania oraz spełniać rozkazy mężczyzn. Dla własnego spokoju nie będziemy tego komentować.
 • Jak wyglądałby świat bez USA?

  Jak wyglądałby świat bez USA?

  Jak wyglądałby świat bez Ameryki? Czy naprawdę - jak wołają liczne głosy, szczególnie z lewej strony scen politycznych Europy - Ameryka niepotrzebnie angażuje się w światowe konflikty jako "żandarm narodów"? Co by było, gdyby USA zastosowały nową "Doktrynę Monroe'go" i zamknęły się w swoim bezpiecznym, oblanym z obu stron oceaniczną fosą - kontynencie?
 • Drucik z pętelką

  Już niedługo komputerowe twarde dyski przejdą do historii. Pojawią się nowe, znacznie pojemniejsze nośniki pamięci.
 • Moore i De Niro będą witać turystów w Nowym Jorku

  Moore i De Niro będą witać turystów w Nowym Jorku

  Władze Nowego Jorku zapowiedziały kampanię reklamującą ich miasto wśród turystów. Wiadomo już, że wśród gwiazd filmu witających przyjezdnych niemal u trapu samolotu na lotnisku Kennedy`ego znajdą się Julianne Moore i Robert De Niro. Niestety jedynie na billboardach - pisze w niedzielę z Nowego Jorku agencja RIA-Nowosti.
 • Zastępczyni szeryfa prowadziła pod wpływem alkoholu

  Na prowadzeniu auta pod wpływem alkoholu nakrył zastępczynię szeryfa w hrabstwie Elko w stanie Nevada jej własny mąż, który właśnie miał służbę. Zdarzenie opisała we wtorek za lokalną prasą agencja AFP.