Moody's

Synonimy:
Moody's Corporation,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Moody's (344)

Filmy - Moody's (5)

 • Obniżenie wieku emerytalnego będzie gigantycznym kosztem dla sektora finansów publicznych. Ostrzeżenie agencji ratingowej Moody's nie dziwi

  Obniżenie wieku emerytalnego będzie stanowić gigantyczny koszt dla sektora finansów publicznych. Zdaniem agencji ratingowej Moody's od 2017 roku nowe regulacje uruchomią wydatki na poziomie przeszło 10 mld zł rocznie. Według Marty Petki-Zagajewskiej z Raiffeisen Polbank negatywna ocena nowego prawa przez agencję nie dziwi, bo oprócz innych konsekwencji może ono osłabić wzrost gospodarczy Polski.
 • Moody’s czeka na decyzje o wieku emerytalnym. A dlaczego?

  Moody’s nabrała wody w usta. – Ma do tego prawo, tak było też w przeszłości i choć można mieć wątpliwości co do komunikacji agencji - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.W sierpniu agencja Moody’s informował, że widzi pogorszenie klimatu ekonomicznego, jednak we wrześniu nie obniża ratingu. Co mogło stać za decyzją agencji? Co decydować może o możliwym cięciu ratingu w przyszłości i dlaczego? Więcej w materiale wideo.
 • Moody's: Będzie obniżenie wiarygodności kredytowej Polski

  Obniżenie wiarygodności kredytowej Polski dotknie nie tylko naszego państwa, ze względu na zwiększone koszty obsługi zadłużenia, ale również polskich przedsiębiorców - przede wszystkim większe firmy.
 • Rating Rosji a sprawa polska

  Polskie aktywa nie skorzystają na obniżce ratingu wiarygodności kredytowej Rosji do poziomu śmieciowego przez agencje Moody's i Standard & Poor's, nawet jeśli dołączy do nich ostatnia z wielkiej trójki – agencja Fitch, ponieważ kapitał portfelowy traktuje podobnie Rosję oraz inne rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Można oczekiwać raczej, że gdyby inwestorzy kontynuowali wycofywanie się z Moskwy, odbiłoby się to także negatywnie na ich zaangażowaniu w Polsce. Komentuje Jacek Rzeźniczek z Secus Asset Management SA.