Moody's

Synonimy:
Moody's Corporation,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Moody's (342)

 • Agencja Moody's obniżyła prognozę wzrostu PKB na 2020 r. do 3,0 proc. w związku z koronawirusem

  Agencja Moody's obniżyła prognozę wzrostu PKB na 2020 r. do 3,0 proc. w związku z koronawirusem

  Agencja Moodys' obniżyła prognozę wzrostu PKB Polski na 2020 r. do 3,0 proc. z 3,7 proc. w związku z oddziaływaniem koronawirusa na gospodarkę - wynika z raportu agencji z 17 marca. Agencja prognozuje deficyt sektora gg Polski w 2020 r. na 0,3 proc. PKB, a na 2021 r. deficyt 1,2 proc. PKB.
 • Agencja Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu Polski

  Agencja Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu Polski

  Agencja Moody's nie dokonała w piątek 13 marca aktualizacji oceny kredytowej Polski. Oznacza to, że według Moody's długoterminowy rating Polski w walucie obcej nadal znajduje się na poziomie "A2", a jego perspektywa jest stabilna.
 • Moody’s i Goldman Sachs z rezerwą o europejskich bankach

  Moody’s i Goldman Sachs z rezerwą o europejskich bankach

  Z powodu koronawirusa w ciągu najbliższych trzech lat zyski netto banków europejskich zmniejszą się o 30 mld euro - prognozuje Goldman Sachs. Moody’s ostrzega zaś, że przez COVID-19 banki odczują pogorszenie jakości ich portfela kredytowego.
 • Premier nie zakłada zwiększenia deficytu ale oszczęności

  Premier nie zakłada zwiększenia deficytu ale oszczęności

  Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że nie zakłada zwiększenia deficytu budżetowego w związku z rezygnacją z likwidacji tzw. 30-krotności. Zapowiedział oszczędności, m.in. przez zmniejszanie biurokracji. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że pozostawienie limitu 30-krotności składek na ZUS może doprowadzić do kilkumiliardowego deficytu. Projekt budżetu przyjęty we wrześniu przez rząd nie zakładał deficytu, jednocześnie przewidując likwidację 30-krotności. Projekt ustawy części posłów PiS, który zakładał zniesienie od 2020 roku górnego limitu przychodu, został we wtorek wycofany z Sejmu.
 • Moody's: Polityka gospodarcza PiS i dalsze zmiany w sądownictwie negatywne dla ratingu Polski

  Moody's: Polityka gospodarcza PiS i dalsze zmiany w sądownictwie negatywne dla ratingu Polski

  Polityka gospodarcza Prawa i Sprawiedliwości oraz kontynuacja obecnego kierunku zmian w systemie sądownictwa jest negatywna dla profilu kredytowego Polski - oceniła w we wtorkowej nocie agencja ratingowa Moody's. Agencja szacuje deficyt strukturalny, bez dochodów jednorazowych, na 3 proc. PKB w 2020 r.
 • Szanse na zmianę perspektywy ratingu Polski przez Moody's poniżej 5 proc.

  Szanse na zmianę perspektywy ratingu Polski przez Moody's poniżej 5 proc.

  Moody's najprawdopodobniej utrzyma rating Polski i jego perspektywę bez zmian podczas przeglądu zaplanowanego na 11 października - wynika z konsensusu opracowanego przez PAP Biznes. Ekonomiści szacują, że prawdopodobieństwo obniżenia perspektywy wynosi 4,9 proc., a jej wzrostu 2,3 proc.
 • Moody's podtrzymuje prognozy wzrostu PKB Polski

  Moody's podtrzymuje prognozy wzrostu PKB Polski

  Agencja Moody's podtrzymała w środowym raporcie prognozy wzrostu PKB Polski na lata 2019-20 na poziomie odpowiednio: 4,4 proc. i 3,7 proc. - wynika ze środowego raportu banku poświęconego profilowi makroekonomicznemu Polski.
 • Moody's obniżył rating Turcji

  Moody's obniżył rating Turcji

  Agencja ratingowa Moody's obniżyła rating zdolności kredytowejTurcji z Ba3 do "śmieciowego" poziomu B1 z dalszą negatywną perspektywą i z ryzykiem niewypłacalności rządu.
 • Agencja Moody's potwierdziła rating Polski na poziomie "A2" z perspektywą stabilną

  Agencja Moody's potwierdziła rating Polski na poziomie "A2" z perspektywą stabilną

  Agencja Moody's potwierdziła w piątek długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A2" z perspektywą stabilną - podano w komunikacie. Zdaniem agencji, impuls fiskalny nie będzie skutkować złamaniem ani krajowych, ani unijnych reguł fiskalnych.
 • Rating czas na agencję Moody's

  Rating czas na agencję Moody's

  W piątek wieczorem agencja ratingowa Moody's ogłosi wyniki przeglądu ratingu Polski. Jak wynika z konsensusu opracowanego przez PAP Biznes, Moody's najprawdopodobniej utrzyma rating Polski i jego perspektywę bez zmian. Ekonomiści szacują, że prawdopodobieństwo obniżenia perspektywy wynosi 7,6 proc., a jej wzrostu 1,6 proc

Filmy - Moody's (5)

 • Obniżenie wieku emerytalnego będzie gigantycznym kosztem dla sektora finansów publicznych. Ostrzeżenie agencji ratingowej Moody's nie dziwi

  Obniżenie wieku emerytalnego będzie stanowić gigantyczny koszt dla sektora finansów publicznych. Zdaniem agencji ratingowej Moody's od 2017 roku nowe regulacje uruchomią wydatki na poziomie przeszło 10 mld zł rocznie. Według Marty Petki-Zagajewskiej z Raiffeisen Polbank negatywna ocena nowego prawa przez agencję nie dziwi, bo oprócz innych konsekwencji może ono osłabić wzrost gospodarczy Polski.
 • Moody’s czeka na decyzje o wieku emerytalnym. A dlaczego?

  Moody’s nabrała wody w usta. – Ma do tego prawo, tak było też w przeszłości i choć można mieć wątpliwości co do komunikacji agencji - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.W sierpniu agencja Moody’s informował, że widzi pogorszenie klimatu ekonomicznego, jednak we wrześniu nie obniża ratingu. Co mogło stać za decyzją agencji? Co decydować może o możliwym cięciu ratingu w przyszłości i dlaczego? Więcej w materiale wideo.
 • Moody's: Będzie obniżenie wiarygodności kredytowej Polski

  Obniżenie wiarygodności kredytowej Polski dotknie nie tylko naszego państwa, ze względu na zwiększone koszty obsługi zadłużenia, ale również polskich przedsiębiorców - przede wszystkim większe firmy.
 • Rating Rosji a sprawa polska

  Polskie aktywa nie skorzystają na obniżce ratingu wiarygodności kredytowej Rosji do poziomu śmieciowego przez agencje Moody's i Standard & Poor's, nawet jeśli dołączy do nich ostatnia z wielkiej trójki – agencja Fitch, ponieważ kapitał portfelowy traktuje podobnie Rosję oraz inne rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Można oczekiwać raczej, że gdyby inwestorzy kontynuowali wycofywanie się z Moskwy, odbiłoby się to także negatywnie na ich zaangażowaniu w Polsce. Komentuje Jacek Rzeźniczek z Secus Asset Management SA.