montgomery

Artykuły - Montgomery (39)

 • Najwięksi generałowie II wojny

  Najwięksi generałowie II wojny

  W czasie II wojny Wielka Brytania, USA i Niemcy wydały po jednym dowódcy sił lądowych, który wyróżniał się spośród innych. Montgomery, Patton i Rommel byli - w swoim przekonaniu, ale też w ocenie współczesnych - największymi generałami tego konfliktu.
 • Spektakularne ruiny

  Spektakularne ruiny

  Podczas rodzinnej podróży do Włoch, zaplanowałem, że ostatni nocleg spędzimy w La Posta Vecchia - cichym, położonym na wybrzeżu hotelu w Ladispoli około 25 km na północ od Rzymu. La Posta Vecchia należy do tej niewielkiej grupy hoteli, które nie tylko znajdują się w pobliżu starych budowli i historycznych odkryć, ale po prostu same są zabytkami.
 • Były trener Marion Jones domaga się odszkodowania

  Trener słynnych w niedalekiej przeszłości amerykańskich lekkoatletów Marion Jones, Tima Montgomery'ego i Justina Gatlina ,Trevor Graham domaga się od Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USDA) odszkodowania w wysokości 30 mln dolarów za zniesławienie.
 • Zwycięstwo Montgomery'ego w skeletonie

  Zwycięstwo Montgomery'ego w skeletonie

  Przed czterema laty w olimpijskiej rywalizacji w skeletonie triumfował Kanadyjczyk Duff Gibson. W Whistler złoty medal zdobył Jon Montgomery, którego trenerami są Will Schneider i... Gibson.
 • Jak łatwo oszukać CIA

  Jak łatwo oszukać CIA

  Przez kilka lat pewien Amerykanin wodził za nos Centralną Agencję Wywiadowczą, twierdząc że jest w posiadaniu technologii, która umożliwiała deszyfrowanie wiadomości Al-Kaidy ukrytych w transmisjach telewizyjnych.