Nowe Technologie - monitoring

Artykuły - Monitoring (17)

 • Wykorzystanie czujników ruchu w inteligentnym domu

  Wykorzystanie czujników ruchu w inteligentnym domu

  Do popularnych elementów stosowanych w systemach Smart Home należą czujniki ruchu, które instalowane są zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Ich użycie to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i ekonomiczne.
 • Twarze połowy Amerykanów są już w wielkiej bazie

  Twarze połowy Amerykanów są już w wielkiej bazie

  Amerykańska policja od kilku lat zbiera dane o obywatelach, w tym zdjęcia ich twarzy. Efekty są zaskakujące.
 • Nowy moduł raportowania od GPS Guardian

  Nowy moduł raportowania od GPS Guardian

  Firma GPS Guardian uruchomiła nowy moduł raportowania dla wszystkich użytkowników aplikacji monitoringu. Wśród zestawień znalazły się miedzy innymi te, które dotyczą: zużycia paliwa na podstawie informacji z szyny CAN, danych z tachografu i ecodrivingu.
 • Jak korzystać z monitoringu online?

  Jak korzystać z monitoringu online?

  Monitoring online umożliwia stały podgląd dowolnych obiektów 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. To coraz popularniejsze rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w domu, ale także w małych firmach, restauracjach, a nawet w myjni samochodowej czy np. sklepie z artykułami GSM. Co najważniejsze, wybierając odpowiedni monitoring nie potrzeba skomplikowanych urządzeń. Wystarczy nam już sam laptop.
 • Bezpieczna szkoła pod czujnym okiem kamer

  Bezpieczna szkoła pod czujnym okiem kamer

  Nauczyciel na dyżurze pilnujący porządku na przerwach - to widok, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić przez lata. Dziś coraz częściej jednak ta forma zapewnienia bezpieczeństwa okazuje się niewystarczająca. Szkoły sięgają po nowe narzędzia, które mają pomóc im wyeliminować zagrożenia czy okiełznać niesfornych podopiecznych. W wielu placówkach czujność nauczycieli wspomaga cyfrowe oko kamer nadzoru wizyjnego.
 • Kamery monitoringu ratują ludzkie życie

  Kamery monitoringu ratują ludzkie życie

  Jest godz. 22.00, Wiktor idzie ulicą. 5 napastników, 1 silny cios maczetą. Żadnych świadków. Mężczyzna wykrwawia się na śmierć. Nad ranem w innej części miasta Stanisław wychodzi z pracy po nocnej zmianie. Nagle czuje silny ból w mostku, upada. Po pewnym czasie znajduje go przypadkowy przechodzień. Wzywa karetkę. Ratownicy medyczni przystępują do reanimacji, niestety jest już za późno. Tę falę nieszczęśliwych zdarzeń można jednak zatrzymać!
 • Monitoring przez smartfon

  Monitoring przez smartfon

  LevelOne - niemiecki producent kamer IP i rozwiązań sieciowych - wprowadził na polski rynek rejestrator wideo przeznaczony do monitoringu. Dzięki niemu, podczas nieobecności można monitorować swój dom, sklep czy firmę nawet za pomocą smartfona. Dodatkowo, miejsca instalacji kamer można śledzić na mapie Google.
 • Jak monitoruje się Facebooka

  Jak monitoruje się Facebooka

  Media społecznościowe są powszechnie używane przez firmy jako narzędzie biznesu. Dlatego warto odnotować pojawienie się narzędzia pozwalającego monitorować i oceniać zawartość tychże mediów.
 • Monitoring wideo jest nieskuteczny

  Monitoring wideo jest nieskuteczny

  Statystycznie rzecz ujmując, na tysiąc kamer monitoringu wideo w Londynie przypada jedno wyjaśnienie przestępstwa. Takie wnioski płyną z wewnętrznego raportu Metropolitan Police.
 • Globalny e-monitoring

  Globalny e-monitoring

  W Krakowie powstał pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej, a 19. na świecie punkt globalnego monitoringu usług internetowych - WatchMouse.