mobtech - monitoring

Artykuły - Monitoring (6)

 • Monitoring – nie tylko prewencja

  Monitoring – nie tylko prewencja

  Właściwie dobrany system kamer to dziś już nie tylko podgląd i obserwacja obiektu, która kojarzy się z monitoringiem sklepu, domu czy firmy. Systemy kamer stają się o wiele bardziej uniwersalne.
 • Komórki tracą zasięg w kurortach

  Komórki tracą zasięg w kurortach

  Podczas wakacji telefony komórkowe w popularnych miejscowościach uzdrowiskowych tracą zasięg - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Wszystko przez ustawę uzdrowiskową, która blokuje rozwój sieci teleinformatycznych i skazuje 44 miejscowości uzdrowiskowe na bycie technologicznym skansenem.
 • Teleopieka nad seniorami

  Teleopieka nad seniorami

  Do Polski zaczynają wchodzić kolejne systemy teleopieki, które umożliwiają dyskretny monitoring stanu zdrowia pacjentów 24 godziny na dobę.
 • Sterowanie SMS-em

  Firma COMP SA poinformowała o zaprojektowaniu rozwiązania Comp SMS Management System (C-SMS) umożliwiającego administratorom serwerów i urządzeń sieciowych ich bieżący monitoring oraz kontrolę pracy. Rozwiązanie firmy COMP SA dostarcza informacje o nieprawidłowościach w działaniu urządzeń poprzez powiadamianie administratorów za pomocą krótkich wiadomości tekstowych, czyli SMS. Dzięki aplikacji Comp SMS Management System (C-SMS), administratorzy systemów mogą zarządzać serwerami przez telefon komórkowy - administrator wysyła SMS pod odpowiedni numer terminala GSM, który dokonuje identyfikacji użytkownika, a następnie wykonuje na serwerze odpowiednią, skojarzoną z komunikatem SMS komendę. Jej rezultat przesyłany jest do nadawcy komunikatu SMS.
 • Ruszył Infokorek

  Firma e-monitoring uruchomiła przeznaczony dla mieszkańców Warszawy serwis SMS, dzięki któremu warszawiacy na bieżąco otrzymują informacje o sytuacji na stołecznych drogach i w komunikacji miejskiej. Posiadacze telefonu komórkowego w sieci Plus GSM (a od stycznia 2002 także abonenci sieci Era i Idea) mogą zamówić raporty drogowe o korkach lub skorzystać z innych serwisów opartych na krótkich wiadomościach tekstowych.
 • Monitoring przez GPRS

  Podczas tegorocznych targów Infosystem w Poznaniu, Plus GSM jako pierwszy operator w Polsce, zaprezentował usługi monitoringu obiektów i telemetrii z wykorzystaniem pakietowej transmisji danych GPRS.