MON

Artykuły - MON (1307)

Filmy - MON (14)

 • Marek Jakubiak o zmianach personalnych w MON: Macierewicz sam wprowadził czystki, a kto mieczem walczy od miecza ginie

  „Minister Macierewicz sam wprowadził czystki, a kto mieczem walczy od miecza ginie. On tym wszystkim swoim współpracownikom trochę szkodził zapewniając im, że do końca życia i jeden dzień będą służyli w armii, w Ministerstwie Obrony Narodowej. A to nieprawda! I dzisiaj mamy taką oto sytuację, że oni się tak związali z ministrem Macierewiczem, że minister Błaszczak mówi: „To są ludzie Macierewicza”. Ja cały czas mówię: to mają być ludzie polskiej armii” - tak o przeprowadzanych zmianach personalnych w MON mówi w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Marek Jakubiak. Poseł Kukiz’15 dodaje: "Minister Macierewicz miał parę wad. I to były wady typu generalnego, i małostkowość wielka. Jest człowiekiem, który bardzo emocjami żyje, bardzo emocjami dzieli”. „Nastąpi pojednanie MON z prezydentem?” - dopytywał swojego gościa Robert Mazurek. „Już nastąpiło. To był kompetencyjny spór. Dzisiaj, jak widać, można współpracować” - podkreślił Jakubiak. W Porannej rozmowie w RMF FM pojawił się także temat Nowoczesnej. „Nie życzę im tego (rozpadu - przyp. red.). Ryszard Petru nie odpuści. On to zbudował, on wprowadził ludzi. Kopanie pod nim dołków i budowanie sobie odrębnych bytów politycznych u tych pań (u Katarzyny Lubnauer i Kamili Gasiuk-Pihowicz - przyp.red.) jest co najmniej nieodpowiedzialności” - powiedział gość RMF FM.
 • Dworczyk: W Wojskach Obrony Terytorialnej 8-10 tysięcy osób [Rozmowa online]

  „W tej chwili mamy zrekrutowanych między 8 a 10 tysięcy osób, które zadeklarowały chęć działania w ramach WOT. W tej chwili rozpoczynają się procedury. Do tej pory tymi żołnierzami, którzy w ramach tej formacji funkcjonują są oficerowie, podoficerowi albo szeregowi, którzy z albo z Narodowych Sił Rezerwowych albo z wojsk operacyjnych na własną prośbę przeszli do Wojsk Obrony Terytorialnej” – powiedział w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Michał Dworczyk. Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej dodawał, że wokół formacji narosło wiele mitów, np. dotyczących stopnia wyedukowania ochotników. „Wśród osób, które zgłosiły się do Wojskowych Komisji Uzupełnień, 40% to osoby z wyższym wykształceniem” – przekonywał. Marcin Zaborski pytał też o słowa Antoniego Macierewicza o katastrofie smoleńskiej, które wpisywały ją w kontekst rosyjskiej agresji. „Bez wątpienia jest to wydarzenie, które wpisuje się w cały rozwój relacji polsko-rosyjskich i relacji Rosji z UE. A to, w jaki sposób służby Federacji Rosyjskiej próbują grać tą katastrofą, na pewno uprawnia do tego rodzaju stwierdzeń” – uznał Dworczyk. „Jeśli chodzi o wojnę informacyjną, to jest ona faktem, to nie jest pomysł Antoniego Macierewicza ani PiS. Parlament Europejski podjął ostatnio uchwałę ws. wojny informacyjnej, którą prowadzi Rosja” – deklarował.
 • Wiceszef MON o Bartłomieju Misiewiczu

  Bartłomiej Misiewicz jest pracownikiem MON, tutaj nic się nie zmieniło – mówi wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. „Jeśli chodzi o rzecznika prasowego – w tej chwili rolę pełni Centrum Operacyjne MON” – dodaje gość Marcina Zaborskiego. Nowy wiceszef MON, pytany o salutowanie Misiewiczowi podkreśla: „absolutnie takie przypadki nie powinny mieć miejsca, ze względu na honor munduru Wojska Polskiego”. „Oficerowie powinni salutować tylko osobom do tego uprawnionym” – zapewnia Dworczyk.
 • Siemoniak w Porannej rozmowie RMF (27.02.17)

  "Nie pracowałem nigdy jako kierowca Tuska, byłem szefem biura. Robiło się wszystko w owych czasach" - powiedział w Porannej rozmowie poseł PO Tomasz Siemoniak odnosząc się do zarzutów, jakie padły pod jego adresem z oficjalnego konta resortu obrony na Twitterze. "To przykład amoku, w jakim jest Macierewicz i jego ludzie. Na pytania o dodatki dla żołnierzy z Lublińca wybuch konto MON-u" - dodał. "KOD to tysiące ludzi, którzy wychodzili na ulice. Oni nie zniknęli. Opozycja ma kilka barw - główną siłą jest PO" - zauważył gość Roberta Mazurka. "Ludzie oczekują od nas, że odsuniemy PiS od władzy. To jest dominujący temat na spotkaniach. Mało jest dyskusji o przeszłości - raczej o przyszłości" - podkreślił Siemoniak.