molestowanie seksualne

Artykuły - Molestowanie seksualne (146)

 • Rikard Sundén (eks-Sabaton) skazany za molestowanie 8-letniej dziewczynki. Jaki zapadł wyrok?

  Rikard Sundén (eks-Sabaton) skazany za molestowanie 8-letniej dziewczynki. Jaki zapadł wyrok?

  Na dziewięć miesięcy więzienia i ponad 6 tys. dolarów grzywny został skazany Rikard Sundén, współzałożyciel grupy Sabaton i do marca gitarzysta grupy Civil War.
 • Katy Perry została oskarżona o molestowanie seksualne. W końcu przerwała milczenie

  Katy Perry została oskarżona o molestowanie seksualne. W końcu przerwała milczenie

  Oskarżona w zeszłym roku o molestowanie seksualne Katy Perry stwierdziła, że jest niewinna i nie będzie więcej zabierać głosu w sprawie, gdyż może to odciągnąć uwagę w jej wkład w ruch #MeToo.
 • Spotkało ją wyjątkowe okrucieństwo

  Spotkało ją wyjątkowe okrucieństwo

  Robił to ojciec, wujek, dziadek, siostra, matka, ktoś obcy. Niektóre z nich były mamione obietnicą opieki i namiastką miłości, inne mają za sobą brutalne gwałty. Wszystkie zaś łączy je jedno - odważyły się powiedzieć, że w dzieciństwie były wykorzystywane seksualnie. Przeczytaj wstrząsający fragment książki "Molestowane", w którym autorki - Katarzyna Borowska i Anna Matusiak-Rześniowiecka rozmawiają z jedną z ofiar - Iloną.
 • Zaskakujące dane z polskich sądów w kwestii mobbingu

  Zaskakujące dane z polskich sądów w kwestii mobbingu

  W pierwszych trzech kwartałach ub.r. w sądach rejonowych było do rozpoznania 495 spraw o odszkodowanie i zadośćuczynienie w związku z mobbingiem. To o 12 mniej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Z kolei z 477 do 510 wzrosła liczba spraw o odszkodowanie z tytułu naruszenia zasad równego traktowania w zatrudnieniu.
 • Kevin Spacey z jednym zarzutem o molestowanie mniej

  Kevin Spacey z jednym zarzutem o molestowanie mniej

  W środę 17 lipca 2019 roku sąd stanu Massachusetts oczyścił aktora Kevina Spacey'ego z zarzutów molestowania seksualnego. Powodem tej decyzji było wycofanie oskarżenia przez rzekomego pokrzywdzonego.
 • Ofiara Kevina Spacey'a pozostanie anonimowa

  Ofiara Kevina Spacey'a pozostanie anonimowa

  W 2018 roku anonimowy masażysta oskarżył dwukrotnego zdobywcę Oscara Kevina Spacey'a o molestowanie seksualne. Do zdarzenia miało dojść w prywatnej rezydencji w Malibu w Kalifornii w 2016 roku. Jak podaje serwis "Variety", decyzją sędziego federalnego tożsamość domniemanej ofiary aktora nie zostanie podana do publicznej wiadomości.
 • R. Kelly oskarżony o przemoc seksualną. Wokalista oddał się w ręce policji

  R. Kelly oskarżony o przemoc seksualną. Wokalista oddał się w ręce policji

  10 zarzutów dotyczących przemocy seksualnej postawiono wokaliście R. Kelly'emu. Gwiazdor oddał się dobrowolnie w ręce policji.
 • ​Akcja #metoo otworzyła mężczyznom oczy?

  ​Akcja #metoo otworzyła mężczyznom oczy?

  W wyniku afery z hollywoodzkim producentem Harveyem Weinsteinem w niechlubnej roli głównej tysiące kobiet wyznały w serwisach społecznościowych, że padły ofiarą molestowania seksualnego. - To na pewno jest duży przełom - komentuje dla Interii Agnieszka Grzybek z Fundacji na rzecz Równości i Emancypacji STER. Parlament Europejski uchwalił dziś specjalną rezolucję zwracającą uwagę na problem molestowania seksualnego.
 • ​Gdańsk: Onkolog podejrzany o molestowanie zawieszony

  ​Gdańsk: Onkolog podejrzany o molestowanie zawieszony

  Sąd Okręgowy w Gdańsku zdecydował w poniedziałek o czasowym zawieszeniu w wykonywaniu zawodu chirurga onkologa podejrzanego o molestowanie 25 pacjentek. To kolejny środek zapobiegawczy zastosowany wobec 65-letniego lekarza.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Molestowanie w polskiej armii nie istnieje

  "Dziennik Gazeta Prawna": Molestowanie w polskiej armii nie istnieje

  Według oficjalnych statystyk problem molestowania seksualnego w naszej armii nie istnieje. Tymczasem w sojuszniczych armiach podobne przypadki idą w tysiące – czytamy.

Filmy - Molestowanie seksualne (3)

 • Finisz kampanii prezydenckiej w USA. Hillary Clinton razem z byłą Miss Universe

  Finisz kampanii prezydenckiej w USA. Hillary Clinton wystąpiła w czasie wiecu razem z byłą Miss Universe - Alicia Machado, która oskarżyła Donalda Trumpa o molestowanie seksualne.
 • Są molestowane, bo… nie mają mężów!

  Na Sri Lance mieszka około 90 tysięcy wdów po tamilskich rebeliantach, którzy do 2009 r. walczyli o utworzenie w północnej części własnego niepodległego państwa, Ilamu. Walkę tę przegrali, a wielu z nich okupiło ją życiem. Dziś żony poległych separatystów żyją w ciągłym poczuciu zagrożenia, którego źródłem są akty przemocy na tle seksualnym. Gwałty i niewybredne zaczepki pod adresem wdów są na porządku dziennym. A za samotnymi kobietami nie ma się kto ująć…
 • Przemoc fizyczna i seksualna. Tak wygląda ich dzieciństwo

  Mali syryjscy uchodźcy bezpowrotnie stracili dzieciństwo. W Libanie przebywa już blisko pół miliona dzieci, które zbiegły ze swojej ojczyzny, ogarniętej krwawym konfliktem. Wiele z nich pracuje ponad siły, by utrzymać swoich bliskich. W miejscu pracy i na ulicy często są narażone na przemoc seksualną. - Właściciel sklepu, w którym pracowałam, chciał, żebym została jego żoną. Musiałam stamtąd uciekać - żali się kilkunastoletnia Reem.