Mokotów

Artykuły - Mokotów (52)

 • Mokotów nadal w czołówce

  Warszawa jest miastem rozległym, a poszczególne jej dzielnice mają każda swój charakter. Jedne są lubiane przez kupujących mieszkania i polecane kolejnym kupującym, inne nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Jeszcze inne są wręcz nielubiane i jakoś nie potrafią wkraść się w łaski inwestujących na rynku nieruchomości.
 • Warszawa: Podejrzewany o brutalne zabójstwo zatrzymany

  Warszawa: Podejrzewany o brutalne zabójstwo zatrzymany

  Zaledwie dwóch dni potrzebowali policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji, aby zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 72-latka. W działaniach uczestniczyli również funkcjonariusze z Wydziału Realizacyjnego KSP. Za to przestępstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
 • Mokotów: Kradzież w sklepie. Policja publikuje nagranie

  Mokotów: Kradzież w sklepie. Policja publikuje nagranie

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu mokotowskiej komendy prowadzą sprawę kradzieży czterech gier multimedialnych.
 • Warszawa: Zbiegła kangurzyca niebezpieczna dla ludzi

  Warszawa: Zbiegła kangurzyca niebezpieczna dla ludzi

  Kangur, który jesienią uciekł z mini zoo w Dziekanowie Leśnym, ponownie widziany był w Warszawie. Specjaliści przestrzegaj przed zbliżaniem się do zwierzęcia, które może być groźne dla człowieka.
 • Grupa Robyg kupiła działkę na warszawskim Mokotowie

  Grupa Robyg podpisała umowę nabycia działki o powierzchni 85 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Łączna cena netto za nieruchomość wynosi 68,5 mln zł. Nowo zakupiony teren umożliwi wybudowanie około 1000 lokali mieszkalnych i około 6000 mkw. powierzchni komercyjnej.
 • Tam bardzo chcą mieszkać warszawiacy

  Tam bardzo chcą mieszkać warszawiacy

  Mokotów jest najpopularniejszą dzielnicą Warszawy - chciałby tam zamieszkać co piąty klient Home Broker. Na dynamicznie rozwijającej się Białołęce chce zamieszkać tylko 6,4 proc. klientów, ale już dane z transakcji pokazują, że rzeczywiście decyzję o zamieszkaniu w tej dzielnicy podejmuje ponad dwa razy więcej osób.
 • IPN wznawia na Powązkach w Warszawie poszukiwania szczątków ofiar komunizmu

  IPN wznawia na Powązkach w Warszawie poszukiwania szczątków ofiar komunizmu

  IPN wznawia na Powązkach w Warszawie poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 1948-1956. Badacze, wśród nich archeolodzy, lekarze medycyny sądowej i genetycy, planują wydobycie ok. 200 zamordowanych przez UB osób. Pierwsze prace rozpoczną się 13 maja.
 • Sfinks już w Galerii Krakowskiej, wkrótce w Galerii Mokotów

  Spółka Sfinks Polska, do której należą sieci Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, zgodnie z zapowiedziami powróciła z restauracją Sphinx do Galerii Krakowskiej - popularnego centrum handlowego przy kolejowym dworcu głównym w stolicy Małopolski. Już wiadomo także, że Sphinx i Chłopskie Jadło zostaną wkrótce otwarte w Galerii Mokotów w Warszawie, a ponadto nowe restauracje Sphinx powstaną w atrakcyjnych punktach w Poznaniu i Wrocławiu.
 • W Krakowie i Wrocławiu mieszkania za 4 tys. zł za mkw.

  W Krakowie i Wrocławiu mieszkania za 4 tys. zł za mkw.

  W Krakowie oraz Wrocławiu najtańsze mieszkania deweloperskie na rynku oferowane są w cenie ok. 4 tys. zł za metr kwadratowy, podczas gdy w Warszawie najniższe ceny to ok. 4,5 tys. zł za mkw. - wynika z danych analityków rynku.
 • Ronson wybuduje na Mokotowie 700 mieszkań

  Ronson zawarł umowy przedwstępne zakupu dwóch przylegających do siebie działek przy ulicy Jaśminowej na Mokotowie o łącznej powierzchni 118,4 tys. mkw. W ramach nowego projektu powstanie tam ponad 700 lokali (wstępne szacunki wskazują na ponad 50 000 m2 PUM). Wartość transakcji wynosi 83 mln zł. Sprzedającymi są osoby fizyczne.