mocz

Artykuły - Mocz (38)

Filmy - Mocz (4)

 • Tak skończy się życie na Ziemi! Przerażające

  To nie będzie spektakularna katastrofa. Życiu na Ziemi położy kres zachowanie człowieka, a konkretnie – przyjmowane przez niego lekarstwa, zwłaszcza preparaty hormonalne i antydepresanty. Naukowcy biją na alarm: substancje aktywne zawarte w tych lekach są częściowo wydalane z ludzkim moczem, a po przejściu przez oczyszczalnie ścieków trafiają do rzek, mórz i oceanów. Tam w drastyczny sposób wpływają na funkcjonowanie żywych organizmów, co narusza równowagę całego ekosystemu i w konsekwencji może doprowadzić do zagłady wielu gatunków. Biolodzy już zaobserwowali, że estrogeny przedostające się do zbiorników wodnych powodują feminizację samców ryb. A przykłady takiego oddziaływania można mnożyć!
 • Uzdatnianie wody na ISS

  W internecie pojawia się coraz więcej materiałów wideo ukazujących codzienność na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Tym razem dowiedzieliśmy się, że załoga pozyskuje wodę ze wszystkich możliwych źródeł, także z moczu.
 • Złoty deszcz na walentynki

  Tak wygląda wyznanie miłości w wykonaniu prawdziwego faceta! Wyznał ukochanej miłość - i nie wyszedł na mięczaka w oczach kolegów!
 • Żólta lemoniada? To mogą być...

  Ten napój nie ugasi pragnienia. Może natomiast przyprawić o mdłości...