MocArty

Artykuły - MocArty (11)

 • MocArty RMF Classic 2019: Tokarczuk, Możdżer i twórcy "Bożego Ciała" wśród nagrodzonych

  MocArty RMF Classic 2019: Tokarczuk, Możdżer i twórcy "Bożego Ciała" wśród nagrodzonych

  Już po raz dziesiąty rozdano MocArty RMF Classic. Z powodu zagrożenia koronawirusem wręczenie statuetek laureatom odbyło się 9 marca nie podczas uroczystej gali, a w studio radiowym, w czasie specjalnego programu poświęconego plebiscytowi. Dodatkowo, w ramach jubileuszowej edycji MocArtów Redakcja RMF Classic postanowiła uhonorować Nagrodą Specjalną noblistkę Olgę Tokarczuk.
 • Gala MocArty 2019 RMF Classic odwołana z powodu koronawirusa

  Gala MocArty 2019 RMF Classic odwołana z powodu koronawirusa

  Odwołano Galę MocArty 2019 RMF Classic, która miała się odbyć 9 marca w Warszawie. "Czynimy to ze względu na naszą korporacyjną politykę związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie, która nakazuje daleko posunięte środki ostrożności w obecnej sytuacji" - napisali organizatorzy.
 • MocArty RMF Classic 2017 rozdane. Gierszał laureatem nagrody Bo wARTo!

  MocArty RMF Classic 2017 rozdane. Gierszał laureatem nagrody Bo wARTo!

  W Warszawie wręczono po raz ósmy MocArty RMF Classic. Słuchacze stacji wybrali swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą. Wręczono też nagrodę specjalną Bo wARTo!
 • Julia Pietrucha z nagrodą MocArt za debiut roku: "To bardzo miłe"

  Julia Pietrucha z nagrodą MocArt za debiut roku: "To bardzo miłe"

  ​W poniedziałek (13 marca) rozdano MocArty RMF Classic. Po raz pierwszy wręczono nagrodę specjalną za Muzyczny Debiut Roku. Otrzymała ją Julia Pietrucha za płytę "Parsley". Jak wokalistka zareagowała na to wyróżnienie?
 • MocArty RMF Classic rozdane!

  MocArty RMF Classic rozdane!

  Statuetki MocArtów RMF Classic wręczone po raz siódmy! Słuchacze stacji wybrali swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą. Poznajcie wszystkich laureatów!
 • MocArty RMF Classic 2015: Tomasz Bagiński i ratownicy TOPR Ludźmi Roku

  MocArty RMF Classic 2015: Tomasz Bagiński i ratownicy TOPR Ludźmi Roku

  W Warszawie 14 marca odbyła się uroczysta gala wręczenia MocArtów RMF Classic 2015! Statuetki przyznawano w czterech głównych kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą. Wręczono też nagrodę specjalną "Bo wARTo!".
 • MocArty rozdane. Dawid Ogrodnik z nagrodą Bo wARTo!

  MocArty rozdane. Dawid Ogrodnik z nagrodą Bo wARTo!

  Już po raz czwarty rozdane zostały MocArty RMF Classic. Statuetki zdobyli m.in. aktorka Ewa Błaszczyk i kompozytor Tomasz Gąssowski. Specjalną nagrodę Bo wARTo! otrzymał Dawid Ogrodnik - znany m.in. z roli niepełnosprawnego Mateusza w filmie "Chce się żyć" w reżyserii Macieja Pieprzycy.
 • MocArty RMF Classic 2013 rozdane

  MocArty RMF Classic 2013 rozdane

  3 marca w restauracji "Concept 13", w domu handlowym VitkAc w Warszawie, wręczono po raz czwarty MocArty RMF Classic.
 • MocArty 2011: Więckiewicz Człowiekiem Roku!

  MocArty 2011: Więckiewicz Człowiekiem Roku!

  Robert Więckiewicz zdobył MocArta dla Człowieka Roku 2011 roku. W środę, 22 lutego, w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyła się uroczystość rozdania nagród przyznawanych przez stację RMF Classic. To już druga edycja plebiscytu.
 • Leszek Możdżer z MocArtem

  Leszek Możdżer z MocArtem

  23 marca w restauracji Amber Room w Pałacu Sobańskich w Warszawie wręczono po raz pierwszy MocArty RMF Classic.

Filmy - MocArty (8)

 • Majewska o Wodeckim: Zbyszek to był prawdziwy talent

  W tym roku Nagrodę Specjalną RMF Classic otrzymała Katarzyna Wodecka-Stubbs za Wodecki Twist Festiwal. Zbyszka Wodeckiego wspomina Alicja Majewska.
 • Kayah zachwycona Joanną Kulig

  Po raz ósmy wręczona została nagroda specjalna „Bo wARTo!” - tym razem dla młodego wykonawcy piosenki filmowej. Zwyciężczyni – Joanna Kulig - otrzymała statuetkę, równowartość 10 tysięcy euro oraz roczną opiekę medialną RMF Classic. Nagrodę skomentowała Kayah.
 • MocArty RMF Classic rozdane!

  Statuetki MocArtów RMF Classic wręczone po raz siódmy! Słuchacze stacji wybrali swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą. Kapituła MocArtów przyznała także nagrodę specjalną "Bo wARTo!", redakcja RMF Classic - nagrodę specjalną za szczególnie udany debiut muzyczny roku, a redakcja magazynu "Twój STYL" uhonorowała Kobietę z Klasą. CZŁOWIEK ROKU: Dr Adam Domanasiewicz i jego zespół z Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu za prekursorski przeszczep ręki. WYDARZENIE ROKU: Organizatorzy cyklu imprez w ramach projektu "Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016". MUZYKA FILMOWA ROKU: Justin Hurwitz, Benj Pasek, Justin Paul za muzykę do filmu "La La Land". RZECZ Z KLASĄ: Orkiestrownik - edukacyjna aplikacja mobilna na smartfony i tablety, stworzona na zamówienie Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA). Po raz szósty wręczona została nagroda specjalna "Bo wARTo!": tym razem dla młodego reżysera "Ostatniej rodziny" - Jana P. Matuszyńskiego. Własną Nagrodę Specjalną wręczyła także redakcja RMF Classic: za szczególnie udany debiut muzyczny roku - płytę "Parsley" - statuetkę MocArta otrzymała Julia Pietrucha. Nagroda dla Kobiety z Klasą, przyznawana corocznie przez redakcję magazynu Twój STYL, trafiła tym razem w ręce aktorki – Mai Ostaszewskiej.
 • MocArty 2011 rozdane!

  W środę, 22 lutego, w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyła się uroczystość rozdania nagród przyznawanych przez stację RMF Classic. To już druga edycja plebiscytu.