mnisi

Artykuły - Mnisi (12)

 • Colin Farrell żył jak... mnich

  Colin Farrell żył jak... mnich

  Kino wymaga poświęceń. Colin Farrell w przygotowaniach do filmu "Dead Man Down" żył tak zdrowo, jak nigdy przedtem. Aktor zagrał w produkcji ascetycznego ojca Victora, który chce pomścić śmierć swojej rodziny. Gwiazdor dla roli musiał całkowicie zmienić swój styl życia.
 • Małaszyński i latający mnich

  Małaszyński i latający mnich

  Paweł Małaszyński i rosyjski aktor Aleksandr Domogarow są w obsadzie filmu "Latający mnich i tajemnica Da Vinci", który trafi do kin w Polsce 19 sierpnia.
 • "Ścieżką mnicha z Szaolinu"

  "Ścieżką mnicha z Szaolinu"

  Okazją dla Bartosza Donarskiego do porozmawiania z Cyjanem, perkusistą i liderem białostockiej formacji Dead Infection stała się premiera EP-ki "Corpses Of The Universe". Bębniarz legendy polskiego grindu i jedna z najlepiej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny ekstremalnej opowiedział nam nie tylko o mini-albumie, ale i planach na przyszłość oraz tajnikach gore grindu.
 • Feel z powrotem na szczycie

  Dość niespodziewanie w zeszłym tygodniu śpiewający mnisi z płytą "Chant: Music For Paradise" zrzucili ze szczytu listy muzycznych bestsellerów w Polsce grupę Feel.
 • Mnisi zdetronizowali Feel!

  Mnisi zdetronizowali Feel!

  "Czy mnisi dogonią Feel?" - pytaliśmy tydzień temu. Okazuje się, że nie bezpodstawnie. Album "Chant: Music For Paradise" to obecnie najlepiej sprzedająca się płyta w Polsce.
 • Mnisi w natarciu

  Mnisi w natarciu

  Pierwsza czwórka zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Polsce pozostaje bez zmian. Na czele oczywiście zespół Feel. "Betonową" czołówkę zaatakowali austriaccy mnisi z płytą "Chant: Music For Paradise".
 • Sadystyczny taniec z mnichami

  Sadystyczny taniec z mnichami

  Stado martwych królików, sadystyczny taniec z mnichami, seks w piachu, krwawe pozbawianie męskości i "stosunek" z wizerunkiem kobiety - na takie atrakcje przygotowani musza być widzowie kultowego "Kreta" Alejandro Jodorowsky'ego, który w piątek trafił na ekrany naszych kin.
 • Małaszyński mnichem?

  Małaszyński mnichem?

  Paweł Małaszyński otrzymał propozycję kolejnej kinowej roli. Tym razem aktor wcieli się w postać mnicha.
 • Doda kontra buddyjscy mnisi

  Doda kontra buddyjscy mnisi

  Czy buddyjscy mnisi mogą zagrozić Dodzie i jej grupie Virgin? Na razie płyta "Ficca" cały czas okupuje 1. miejsce najpopularniejszych albumów w Polsce, ale spory skok w górę wykonali The Buddhist Monks z "Sakya Tashi Ling" (z 12. na 4.). W zestawieniu na wysokim 9. miejscu zadebiutowali legendarni metalowcy z grupy Slayer ("The Christ Illusion").
 • Julia Roberts ugości mnicha

  Julia Roberts ugości mnicha

  W Red Om Films, firmie założonej przez Julię Roberts ("Full Frontal. Wszystko na wierzchu"), powstanie adaptacja powieści "The Monk Downstairs". Książka, którą napisał Tim Farrington, opowiada o samotnej matce wynajmującej mieszkanie byłemu mnichowi. Scenariusz pisze Ron Nyswaner ("Filadelfia").

Filmy - Mnisi (2)

 • To jedno z najlepszych piw świata! Warzą je mnisi

  Tradycja warzenia piwa przez Trapistów – czyli Zakon Cystersów Ściślejszej Obserwancji – sięga czasów średniowiecza. Wielu koneserów uważa piwa warzone przez mnichów za najlepsze na świecie. Niedawno do grona certyfikowanych producentów Piwa Trapistów dołączyli zakonnicy z Opactwa Świętego Józefa w amerykańskim stanie Massachusetts. Piwo Trapistów z opactwa w Spencer ma złoty, lekko mętny kolor i wyczuwalny słodki posmak drożdży. To pierwsze opactwo spoza Europy, które będzie produkować certyfikowane Piwo Trapistów. Dotychczas tę szlachetną odmianę warzono tylko w ośmiu klasztorach – sześć z nich znajduje się w Belgii, a dwa pozostałe w Holandii i Austrii. Piwo Trapistów musi być warzone w obrębie opactwa, browar musi być własnością klasztoru, a powodem jego istnienia nie może być zysk.
 • Porzucają wygodne życie, by przywdziać szaty mnichów!

  Człowiek wychowany w kulturze zachodniej odnajduje w buddyzmie coś pociągającego - mówi pochodzący z USA Luang Poh Sumedho, który 46 lat temu postanowił zostać buddyjskim mnichem. W podobnym tonie wypowiada się wielu przybyszów z krajów zachodnich, którzy w dalekiej Azji poszukiwali duchowego ukojenia - i znaleźli je. Dziś nie wyobrażają sobie innego życia niż żywot mnicha, mimo iż wiąże się on z wieloma wyrzeczeniami, m.in. z koniecznością zachowywania abstynencji seksualnej.