młodzi Polacy

Artykuły - Młodzi Polacy (28)

 • 350 tysięcy młodych wyprowadziło się od rodziców

  350 tysięcy młodych wyprowadziło się od rodziców

  ​Ostatnie lata sprzyjały usamodzielnianiu się dorosłych Polaków - wynika z szacunków HRE Investments. Jest pewne, że przez skutki epidemii rok 2020 nie będzie już tak dobry. Rozwiązaniem mogłoby być rządowe wsparcie dla młodych chcących zaciągnąć kredyt mieszkaniowy.
 • Raport PwC: Rewolucja na rynku pracy młodych Polaków

  Raport PwC: Rewolucja na rynku pracy młodych Polaków

  Jak wynika z raportu "Młodzi Polacy na rynku pracy w nowej normalności", przygotowanym przez firmę doradczą PwC, Well.HR i Absolvent Consulting epidemia Covid-19 drastycznie zmieniła podejście do zatrudnienia ludzi młodych. Powraca stabilność zatrudnienia a praca na własny rachunek traci na atrakcyjności.
 • Czy młodzi Polacy przestaną żyć na garnuszku rodziców?

  Czy młodzi Polacy przestaną żyć na garnuszku rodziców?

  Młode pokolenie Polaków bardzo optymistycznie wypowiada się na temat swojej sytuacji finansowej - wynika z Raportu Płatności Konsumenckich 2017 zaprezentowanego przez Intrum Justitia. Ankietowani poniżej 35. roku z optymizmem patrzą w przyszłość i podkreślają, że finansowo radzą sobie lepiej niż ich rodzice.
 • Młodzi Polacy zadłużeni po uszy

  Młodzi Polacy zadłużeni po uszy

  Młodzi Polacy mają 535 mln złotych długu - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. W ciągu ostatniego roku ich zadłużenie wzrosło o 62 proc. Na liście dłużników jest 152 tys. osób w wieku 18-25 lat. Znaleźli się na niej za niespłacone pożyczki, nieuregulowane rachunki za telefon i niezapłacone mandaty za jazdę na gapę. Średnia zaległość młodej osoby przekracza 3,5 tys. złotych.
 • Finansowy cykl życia młodych Polaków na podstawie wyników badania "Dziurawa Kieszeń Polaka" platformy MAM

  Młodzi Polacy, choć zwykle nie posiadają jeszcze zbyt dużych oszczędności czy dochodów, którymi mogą zarządzać i rozporządzać, w większości bardzo skrupulatnie planują swoje wydatki. Z badania przeprowadzonego przez platformę MAM, aż 91 proc. deklaruje planowanie przynajmniej połowy wydatków, a 88 proc. od czasu do czasu udaje się odłożyć pewną kwotę.
 • Młodzi Polacy nie garną się do pracy. To problem

  Młodzi Polacy nie garną się do pracy. To problem

  Tylko 10 procent młodych Polaków, którzy kształcą się po 18. roku życia, decyduje się na łączenie nauki z pracą. To o połowę mniej niż w strefie euro oraz jedna trzecia tego, co w Niemczech. Marnują się więc potencjalne zasoby pracowników, mimo że koniunktura na rynku jest bardzo dobra - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Ile chce zarabiać pokolenie Y?

  Ile chce zarabiać pokolenie Y?

  Jakich miesięcznych dochodów oczekują milenialsi? Jaki poziom zarobków chcieliby osiągnąć podczas rozwoju zawodowego? Blisko połowa z nich prognozuje, że realnym celem jest miesięczne wynagrodzenie przekraczające 3000 zł. Podobne aspiracje posiadają przedstawiciele starszej grupy badanych – respondenci w wieku 45-60 lat. Więcej informacji dotyczących preferencji finansowych zawiera raport „Sytuacja materialna Polaków” , zrealizowany na zlecenie Lindorff SA.
 • Raport KPMG : Potrzeba nowego podejścia do młodych bezrobotnych

  Raport KPMG : Potrzeba nowego podejścia do młodych bezrobotnych

  Staż, dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej oraz szkolenia to narzędzia aktywizacji, które zdaniem pracowników powiatowych urzędów pracy są najbardziej dostosowane do potrzeb młodych bezrobotnych. Zdaniem ekspertów z KPMG, sami młodzi ludzie poszykujący pracy wyrażają podobne opinie. Zdaniem analityków , młode osoby mają często pewien wyidealizowany obraz swojej pierwszej pracy, który niezwykle rzadko przypomina to, co faktycznie oferują im pracodawcy.
 • BIG InfoMonitor: Młodzi Polacy mają blisko 1,3 mld złotych zaległych płatności

  BIG InfoMonitor: Młodzi Polacy mają blisko 1,3 mld złotych zaległych płatności

  Na 8 mln młodych Polaków w wieku 18-31 lat - 329 tys. ma problem z terminowym regulowaniem zobowiązań pozakredytowych - wynika z danych BIG InfoMonitor. Ich zaległości sięgają 1,3 mld złotych. Młodym ludziom kłopotów najczęściej przysparzają m.in. spłata pożyczek gotówkowych oraz rachunków za telefon.
 • Mnóstwo miejsc pracy dla młodych Polaków

  Przed sezonem letnim rośnie zainteresowanie firm rekrutacją pracowników. McDonald's Polska aktywnie zachęca młodocianych do podjęcia pracy w czasie tegorocznych wakacji. Sieć restauracji, która tylko w tym roku stworzy tysiąc nowych miejsc pracy, po raz kolejny prowadzi nabór do pracy w sezonie letnim. Za zgodą Państwowej Inspekcji Pracy oferuje młodzieży pracę w swoich lokalach. zachęcając umową o pracę, atrakcyjnymi stawkami i elastycznym grafikiem godzin.

Filmy - Młodzi Polacy (2)

 • Młodzi Polacy chcą pracować krócej, nawet kosztem mniejszych zarobków

  Obecni 14-latkowie będą mogli w największym stopniu narzucić pracodawcom swoje warunki pracy. Już obecnie coraz częstsze są oczekiwania dotyczące zmniejszenia liczby godzin pracy, nawet kosztem obniżenia wynagrodzenia.
 • Młodych Polaków nie stać na mieszkania

  Aż 70 proc. Polaków w wieku 18-35 lat mieszka cały czas z rodzicami. Ten wskaźnik jest dużo bardziej korzystny w krajach ościennych – informuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Jakub Zagórski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Skanska Residential Development Poland. Wylicza powody: ‒ Brak zaufania do instytucji państwowych, instytucji finansujących i rynku pracy. Młodzi Polacy nie wiedzą, czy uda im się utrzymać stanowisko pracy.