młodzi ludzie

Artykuły - Młodzi ludzie (91)

 • ​Katastrofalne skutki pandemii dla młodych

  ​Katastrofalne skutki pandemii dla młodych

  W najbliższych latach skutki pandemii, które uderzyły w młode pokolenie będą kosztować świat 1,7 biliona dolarów. To efekt obniżenia jakości edukacji, walki z problemami psychicznymi młodzieży oraz jej szans na rynku pracy. W ciągu kilku dziesięcioleci koszt ten wzrośnie do 44 bilionów dolarów, czyli ponad połowy rocznego światowego PKB.
 • Rynek najmu czeka ​profesjonalizacja

  Rynek najmu czeka ​profesjonalizacja

  Zdaniem analityków CBRE rosnące zainteresowanie najmem, jest generowane zwłaszcza przez osoby najmłodsze tzw. Pokolenie Z, to oni w najbliższej dekadzie odmienią ten rynek.
 • Młodzi Włosi wyjeżdżają z kraju: Budżet traci miliardy

  Młodzi Włosi wyjeżdżają z kraju: Budżet traci miliardy

  14 miliardów euro rocznie kosztuje Włochy wyjazd tysięcy osób za granicę w poszukiwaniu pracy i nowego życia. Jak wynika z najnowszych badań, kiedyś młodzi ludzie jeździli, żeby pomagać rodzinie w kraju. Teraz rodzice wspierają finansowo dzieci, które wyjechały. Zjawisko masowych wyjazdów Włochów, zwłaszcza młodych, do Wielkiej Brytanii i innych państw monitoruje Ośrodek Włoskich Migracji Altreitalie.
 • Przeżyć za 1000 złotych. Na co dziś wydają studenci?

  Przeżyć za 1000 złotych. Na co dziś wydają studenci?

  Czas studiów to pierwszy poważny etap, w którym młodzi ludzie uczą się, jak gospodarować pieniędzmi. Finansowa strona życia studenta zależy od wielu czynników, w tym od wybranej uczelni, jej ewentualnych kosztów, trybu studiowania, stypendiów, a także lokum i pracy.
 • Mobile Games in Youth Work

  Mobile Games in Youth Work

  Stowarzyszenie MANKO jest partnerem projektu ,,Mobile Games in Youth Work'' wspieranego przez europejski program Erasmus+. Ma on na celu zwiększenie potencjału pracowników, trenerów, liderów, a także podniesienie jakości sposobów, w jaki przekazują wiedzę młodym ludziom.
 • UE: Bezrobocie wśród młodych diagnoza

  UE: Bezrobocie wśród młodych diagnoza

  Obecnie blisko połowa młodych ludzi w Unii Europejskiej nie ma stałej pracy. W Polsce bezrobocie wśród takich osób sięga 27 procent. Bezrobocie wśród młodych jest jednym z najczęściej poruszanych tematów w naszych jak i europejskich mediach. Częstotliwość wyrażanego zaniepokojenia ze strony polityków i urzędników nie przekłada się jednak na postawienie właściwej diagnozy problemu.
 • Na rynek wchodzi całkiem nowe pokolenie zawodowe

  Na rynek wchodzi całkiem nowe pokolenie zawodowe

  Wchodzące właśnie na rynek pracy pokolenie C nie chce już podporządkowywać się hierarchii. Dąży do tego, by życie było intensywne i by samodzielnie sprawować nad nim kontrolę. Liczy się rozwój i elastyczne godziny pracy. O tym, czy jest to możliwe oraz jak to osiągnąć mówi John Holowaty, presidential marketing director w Juice PLUS+ i były trener personalny.
 • ​Plaga młodych leniwych. Żyją na koszt rodziców

  ​Plaga młodych leniwych. Żyją na koszt rodziców

  Prawie dwa miliony Polaków przed 34. rokiem życia nie uczy się ani nie pracuje. Ich liczba rośnie od pięciu lat. Eksperci biją na alarm.

Filmy - Młodzi ludzie (2)