młody

Artykuły - Młody (219)

 • Deweloperzy chcą przedłużenia programu "Mieszkanie dla Młodych"!

  Deweloperzy chcą przedłużenia programu "Mieszkanie dla Młodych"!

  - Wtorkowa sytuacja, gdy w kilka godzin wykorzystano 67 mln zł w programie Mieszkanie dla Młodych, to potwierdzenie tego, że rząd powinien rozważyć przedłużenie MdM-u - mówi Konrad Płochocki z Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jego zdaniem, liczba beneficjentów do 2018 r. może wynieść 110 tys.
 • Ronson Development zakończył sprzedaż w Kamienicy Jeżyce

  Ronson Development sprzedał wszystkie z 295 mieszkań oferowanych w ramach Kamienicy Jeżyce zlokalizowanej w samym centrum Poznania przy ul. Kościelnej. W poznańskiej ofercie dewelopera nadal dostępne są mieszkania w projekcie Młody Grunwald i Chilli City.
 • Senat za nowelą programu Mieszkanie dla Młodych

  Senat w nocy z piątku na sobotę opowiedział się za nowelą ustawy ws. programu Mieszkanie dla Młodych, która umożliwi wykorzystanie jeszcze w tym roku dodatkowych 60 mln zł z programu MdM. Pozwoli to dofinansować kredyty na mieszkania ok. 4 tys. rodzin.
 • Młodzi konsumenci mają ogromny wpływ na rynki

  Młodzi konsumenci mają ogromny wpływ na rynki

  Zdaniem analityków rynku handlowego, młodzi konsumenci mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe swoich rodziców. Często najmłodsze pokolenie wyznacza trendy.
 • Problematyczne kredyty młodych Polaków

  Problematyczne kredyty młodych Polaków

  Prawie co piąty młody człowiek w wieku 18-24 lat posiada kredyt. Z danych BIK na luty 2017 roku wynika, że grupa prawie 600 tys. osób w tym przedziale wiekowym posiada 1 mln aktywnych kredytów. Łącznie mają do spłaty 6,81 mld złotych. Problemem są jednak opóźnienia w spłacie - takie są wyniki analizy Biura informacji Kredytowej.
 • Młodzi Polacy nie spłacają długów na czas

  Młodzi Polacy nie spłacają długów na czas

  Dla ponad 567 tys. młodych osób w wieku 18-34 lata pierwsze poważne decyzje finansowe skończyły się problemami, które mogą negatywnie wpływać na resztę ich życia. Jak pokazuje raport BIG InfoMonitor, młodzi Polacy mają problem ze spłatą pożyczek i kredytów, nie płacą rachunków za telefon, gromadzą zaległości za alimenty, czynsz i jazdę na gapę.
 • Młodzi nie są gotowi na podjęcie pierwszej pracy

  Młodzi nie są gotowi na podjęcie pierwszej pracy

  - Młodzi ludzie chcą zostać w Polsce. Trzeba zapewnić im odpowiedni start na rynku pracy. Przed nami długa droga - mówił podczas Kongresu Liderów Rzeczypospolitej Włodzimierz Dola, prezes Fundacji Inicjatyw Obywatelskich.
 • Gdzie spotkasz młode wilki i rekiny biznesu?

  Gdzie spotkasz młode wilki i rekiny biznesu?

  European Start-up Days - wydarzenie specjalne, towarzyszące IX Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, zbliża do siebie młode biznesy i duże przedsiębiorstwa. Udział w tegorocznej dwudniowej (11-12. maja) konferencji dedykowanej start-upom potwierdzili już prezesi i menedżerowe największych firm. Pomysły na biznes, jakie zostaną przed nimi zaprezentowane, mogą być początkiem wielkich karier. Zgłoszenia innowacyjnych i kreatywnych projektów przyjmowane są do 26 kwietnia.
 • Ostatnia prosta "Mieszkania dla Młodych" w tym roku

  Ostatnia prosta "Mieszkania dla Młodych" w tym roku

  35 tys. zł - tyle oszczędza przeciętny beneficjent programu "Mieszkanie dla Młodych" decydując się na kredyt z dopłatą. W portfelach rekordzistów zostać może nawet 190-200 tys. złotych - wynika z szacunków Open Finance.
 • Mieszkanie dla Młodych - ostatnia chwila na rozważne polowanie na dopłaty

  Mieszkanie dla Młodych - ostatnia chwila na rozważne polowanie na dopłaty

  Od stycznia nabywcy używanych mieszkań znowu będą mogli ruszyć na zakupy z nadzieją na otrzymanie dofinansowania z budżetu. Przeciętnie można liczyć na 25 tys. zł dopłaty z programu Mieszkanie dla Młodych. Niestety w takich miastach jak Rzeszów, Opole, Gdańsk czy Lublin chętnych może być więcej niż dostępnych lokali. Przezorni powinni więc szukać już dziś, aby pośpiech nie był przy tej ważnej decyzji doradcą.