młoda aktorka

Artykuły - Młoda aktorka (86)

 • Eliza Rycembel: Debiut roku?

  Eliza Rycembel: Debiut roku?

  "To są młodzi zagubieni ludzie, którzy mają problem z nazwaniem wartości" - tak bohaterów filmu "Obietnica" charakteryzuje debiutująca na ekranie Eliza Rycembel. "Całe ich życie po szkole dzieje się w internecie" - dodaje młoda aktorka. Obraz Anny Kazejak, który miał premierę w lutym na Berlinale, trafi na ekrany polskich kin 14 marca.
 • Agnieszka Więdłocha: "Lekarze" i "Gwiezdne wojny"

  Agnieszka Więdłocha: "Lekarze" i "Gwiezdne wojny"

  Nie wszyscy wiedzą, ale gwiazda "Lekarzy", Agnieszka Więdłocha, wzięła udział w castingu do... nowych "Gwiezdnych wojen"! - To było bardzo budujące i mam nadzieję, że jakoś zaprocentuje - zwierza się młoda aktorka.
 • Bożenka z "Klanu" uczy tańczyć Anetę Zając!

  Bożenka z "Klanu" uczy tańczyć Anetę Zając!

  Agnieszka Kaczorowska, czyli Bożenka z "Klanu", została nauczycielką tańca. Młoda aktorka i wielokrotnie nagradzana na turniejach tancerka podjęła się współpracy z twórcami spektaklu "Ósmy cud świata" i przygotowuje do scen tanecznych Anetę Zając ("Pierwsza miłość').
 • Anna Prus w Wietnamie

  Anna Prus w Wietnamie

  Anna Prus, która pojawiła się w serialach "Komisarz Aleks", "Prawo Agaty", "Czas honoru" oraz "Julia", postanowiła poświęcić swój czas na pomoc innym. Młoda aktorka przebywa obecnie w Wietnamie.
 • "Na Wspólnej": Emocje w szpitalu

  "Na Wspólnej": Emocje w szpitalu

  - Mam szczęście spotykać na swojej drodze ludzi, którzy dają mi szansę sprawdzenia się w nowych zadaniach - mówi Anna Szymańczyk. Młoda aktorka opowiada, co daje jej teatr i z czym musiała zmierzyć się w "Na Wspólnej".
 • Kristen Stewart w filmie z Julianne Moore

  Kristen Stewart w filmie z Julianne Moore

  Znana z filmów o wampirach Kristen Stewart zagra w najnowszym obrazie twórców nagradzanej "Piętnastolatki". W filmie "Still Alice" młoda aktorka wystąpi u boku Julianne Moore.
 • "50 twarzy Greya": Wyznania Dakoty Johnson

  "50 twarzy Greya": Wyznania Dakoty Johnson

  Dakota Johnson w ekranizacji bestsellerowej, pełnej erotycznych scen, powieści E.L James "50 twarzy Greya" gra główną bohaterkę, Anastazję Steele. Podczas, gdy wszyscy skupiają się na aspekcie seksualnym książki, młoda aktorka widzi związek Anastazji i Christiana Greya zupełnie inaczej.
 • Żmuda Trzebiatowska: Czekam na dobrą propozycję

  Żmuda Trzebiatowska: Czekam na dobrą propozycję

  Marta Żmuda Trzebiatowska pojawiła się na promocji książki Ewy Kasprzyk. Młoda aktorka opowiedziała o pierwszym spotkaniu z Kasprzyk oraz o planach na przyszłość.
 • Kalina Jędrusik- Biografia

  To, że czołowi polscy reżyserzy usłyszeli w połowie lat 50. o Kalinie Jędrusik, młoda aktorka zawdzięczała... Zbyszkowi Cybulskiemu, swojemu koledze z krakowskiej PWST, z którym spotkała się po studiach w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.
 • Anielska Lily Collins

  Anielska Lily Collins

  Młoda aktorka Lily Collins wcieliła się w główną rolę w ekranizacji powieści Cassandry Clare "Dary Anioła: Miasto kości". Jest to filmowy początek serii, która podbiła listy bestsellerów na całym świecie.

Filmy - Młoda aktorka (1)

 • Sandra Staniszewska po roli w „Kamieniach na szaniec” dostała pracę w dwóch warszawskich teatrach

  Sandra Staniszewska zadebiutowała w kinie rolą Hali Glińskiej, dziewczyny „Zośki”, w „Kamieniach na szaniec” Roberta Glińskiego. Udział w filmie zapewnił początkującej aktorce popularność i pomógł w rozwoju kariery. Kilka miesięcy po premierze filmu aktorka pracuje w dwóch warszawskich teatrach, a za nowy cel stawia sobie współpracę z Wojciechem Smarzowskim i Agnieszką Holland. Film „Kamienie na szaniec” wywołał sporo kontrowersji. Konserwatywne środowiska zarzucały Glińskiemu zbyt dużą swobodę w podejściu do adaptowanego materiału oraz przekłamania historyczne. Aktorzy występujący w produkcji uważają, że szum, jaki wytworzył się wokół adaptacji powieści Aleksandra Kamińskiego, pomógł wypromować film. – To był fantastyczny debiut dla nas wszystkich od razu po szkole i energia tych wszystkich młodych ludzi, która się skumulowała, i kampania reklamowa tego filmu dodały nam skrzydeł. Dzięki „Kamieniom na Szaniec” jesteśmy silniejsi i będziemy bardziej rozpychać się łokciami w polskim biznesie filmowym – mówi aktorka Sandra Staniszewska.