mleko

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Mleko (Film (2008)[Süt] Reż.Semih Kaplanoglu) ,

Artykuły - Mleko (439)

 • KORW: Polski nabiał sprzedaje się doskonale

  KORW: Polski nabiał sprzedaje się doskonale

  ​W ciągu 11 miesięcy ub.r. branża mleczarska wyeksportowała produkty o wartości 2,1 mld euro. W strukturze wywozu dominującą pozycję zajmują sery i twarogi - informuje KOWR. Głównie są to sery dojrzewające podpuszczkowe. W ubiegłym roku ich wartość stanowiła prawie połowę wartości produkcji sprzedanej serów i twarogów.
 • Polska żywność króluje na europejskich stołach

  Polska żywność króluje na europejskich stołach

  Pandemia nie tylko nie zahamowała, ale wręcz dodała skrzydeł polskim produktom. W ubiegłym roku wyeksportowaliśmy ich rekordowo dużo.
 • Trudna sytuacja na rynku mleka

  Trudna sytuacja na rynku mleka

  Polska jest znaczącym producentem mleka w UE. Na liście największych producentów zajmujemydwunaste miejsce na świecie i czwarte w UE. Niestety, trwająca pandemia wywołała bardzo duże zaburzenia w całej branży mleczarskiej. Wyhamowanie handlu zagranicznego spowodowało, że ceny produktów, a zarazem ceny surowca zdecydowanie spadły.
 • Handel w Polsce: ​Mleko odporne na wirusa

  Handel w Polsce: ​Mleko odporne na wirusa

  Zdaniem analityków CAIB w ostatnich kwartałach mamy do czynienia ze stabilizacją sytuacji na rynku mleka. Niskiej zmienności cen sprzyja zbilansowana sytuacja popytowo-podażowa na światowym rynku mleka. Jednak rozprzestrzenianie się koronawirusa i związane z nim ograniczenia w przepływie ludności wpłyną na branżę mleczarską.
 • Polska produkcja mleka za duża w stosunku do potrzeb polskiego rynku. Na eksport trafia jedna trzecia produkcji

  Polska produkcja mleka za duża w stosunku do potrzeb polskiego rynku. Na eksport trafia jedna trzecia produkcji

  Polak wypija i zjada średnio w postaci przetworów ok. 225 litrów mleka rocznie, czyli więcej niż pół litra dziennie. Mimo to wytwórcy, by sprzedać surowiec, muszą eksportować około jednej trzeciej produkcji. Jak podkreślają eksperci, udaje się to dzięki wysokiej jakości wyrobów i wsparciu Funduszu Promocji Mleka, choć nie brak konsumentów, którzy rezygnują ze spożywania produktów pochodzących od zwierząt.
 • Co wiesz o menu niemowlęcia?

  Co wiesz o menu niemowlęcia?

  Twojemu dziecku mleko już nie wystarcza? Sprawdź, czy masz wiedzę, która ułatwi ci wprowadzenie zmian w diecie smyka.
 • Mleczna droga

  Mleczna droga

  Jeśli twoje dziecko jest amatorem nabiału, masz wyjątkowe szczęście. Większość maluchów nie reaguje jednak na szklankę mleka szerokim uśmiechem.
 • UE: 25 mln euro z unijnego programu na mleko, owoce i warzywa w polskich szkołach

  Polska dostanie około 25 mln euro z unijnego budżetu na mleko, owoce i warzywa w szkołach. Wraz z nowym rokiem szkolnym i powrotem uczniów z wakacji powraca unijny program wsparcia i zdrowego żywienia.
 • Załamania cen masła w sklepach nie widać

  Załamania cen masła w sklepach nie widać

  Załamania cen masła na aukcji produktów nabiałowych Global Dairy Trade w Polsce nie widać. Jak ocenia Jakub Olipra, ekonomista Credit Agricole, w kolejnych miesiącach możemy spodziewać się spadku cen produktów mlecznych - szczególnie masła. Zdaniem analityków zachowanie sklepów jest zagadkowe, prawdopodobnie handel zdaje sobie sprawę, że klienci przyzwyczaili się do wysokich cen.
 • Mleko - Indeks cen GDT nie wzrósł już od 11 aukcji

  Mleko - Indeks cen GDT nie wzrósł już od 11 aukcji

  W zeszłym tygodniu odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Indeks cen GDT zmniejszył się na niej do 877 pkt. wobec 896 pkt. na poprzedniej aukcji przeprowadzonej 16 października br. (spadek o 2,1%), co było poniżej oczekiwań rynku przybliżanych kontraktami terminowymi na pełne mleko w proszku, odtłuszczone mleko w proszku oraz bezwodny tłuszcz mleczny na giełdzie w Nowej Zelandii.

Filmy - Mleko (18)

 • Zdrowie na widelcu - Mleko

  Mleko od krowy - jedni je kochają inni nienawidzą. Niektórzy twierdzą, że to życiodajny napój pełen białka, witamin, minerałów i innych substancji biologicznie czynnych. W dzisiejszym odcinku Ania Guzik przedstawi fakty i obali mity na temat mleka.
 • Szybka i pyszna amsterdamska zupa mleczna

  Amsterdamska zupa mleczna nie jest zwykłą zupą mleczną, jaką znamy. Wersja amsterdamska charakteryzuje się dodatkiem żółtek i sera, dzięki czemu jej smak jest jeszcze bardziej kremowy. To świetny przepis na lekkie danie obiadowe lub niekonwencjonalna propozycja na ciepłą kolację.
 • Jak zrobić zupę mleczną z lanymi kluskami?

  Zupa mleczna z lanymi kluskami to idealne danie dla dzieci, choć zachwyci także wielu dorosłych. Mleczna zupa doskonale sprawdzi się w roli śniadania, a dodatek lanych klusek sprawi, że danie będzie bardzo sycące.
 • Menjar blanc – doskonały deser

  Menjar blanc to pyszny deser prawdopodobnie arabskiego pochodzenia, który rozprzestrzenił się po Europie, głównie Hiszpanii, Włoszech i Danii. Przyrządza się go z mleka krowiego, do zrobienia wegańskiej wersji można użyć mleka migdałowego. Tradycyjny menjar blanc wykonywany był z mąki ryżowej. Deser jest lekki i pożywny, dzieci go wprost kochają! Sprawdź, jak przyrządzić menjar blanc.