mleko

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Mleko (Film (2008)[Süt] Reż.Semih Kaplanoglu) ,

Artykuły - Mleko (676)

 • Kolejny silny wzrost cen na aukcji GDT

  Kolejny silny wzrost cen na aukcji GDT

  W zeszłym tygodniu odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Indeks cen GDT zwiększył się na niej do 1061 pkt. wobec 1002 pkt. na poprzedniej aukcji, przeprowadzonej 16 stycznia br. (wzrost o 5,9%), co było poniżej oczekiwań rynku przybliżanych kontraktami terminowymi na pełne mleko w proszku, odtłuszczone mleko w proszku oraz bezwodny tłuszcz mleczny na giełdzie w Nowej Zelandii. Jest to jednocześnie najsilniejszy wzrost indeksu od listopada 2016 r.
 • Rynek mleka wszedł w spadkową fazę cyklu

  Rynek mleka wszedł w spadkową fazę cyklu

  Zdaniem analityków CAIB, od II poł. września br. obserwowany jest spadek cen produktów mlecznych na świecie. Tym samym zrealizował się nasz scenariusz zgodnie z którym w III kw. br. światowy rynek mleka wejdzie w spadkową fazę cyklu. Spadek cen produktów mlecznych ma szeroki zakres, lecz najsilniej obniżają się ceny masła.
 • Raport: Dlaczego wzrosły ceny masła i jaj, co może podrożeć w przyszłym roku

  Raport: Dlaczego wzrosły ceny masła i jaj, co może podrożeć w przyszłym roku

  Rosnące ceny nabiału, a szczególnie mleka, jajek i masła dały o sobie wyraźnie znać w tym roku. Z czego wynikają tak drastyczne wzrosty cen tych produktów? Czy w 2018 roku powinniśmy się przygotować na dalsze podwyżki cen?
 • Wycofano z obiegu popularne mleko dla dzieci. Powód? Salmonella

  Wycofano z obiegu popularne mleko dla dzieci. Powód? Salmonella

  Francuski producent mleka Lactalis nakazał wycofanie z obrotu "niemal 7000 ton" produktów mlecznych z obawy przed skażeniem salmonellą.
 • Mleko: Dobra koniunktura sprzyja inwestycjom rozwojowym

  Mleko: Dobra koniunktura sprzyja inwestycjom rozwojowym

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po maśle kontroluje rynek skupu mleka. Wysoka cena mleka sprzyja inwestowaniu. Blisko 71 proc. gospodarstw mleczarskich zrealizowało inwestycje, których wartość przekroczyła 100 tys. zł, podczas gdy wśród wszystkich gospodarstw rolnych odsetek ten wyniósł 61 proc
 • Silny spadek cen masła na aukcji GDT

  Silny spadek cen masła na aukcji GDT

  Zdaniem analityków Credit Agricole światowy rynek mleka osiągnął już szczyt cyklu i w kolejnych miesiącach obserwowany będzie spadek cen produktów mlecznych, w szczególności cen masła. Potwierdzeniem tej tendencji jest ostatnia aukcja na GDT.
 • Nie zawsze nam służy

  Nie zawsze nam służy

  Nietolerancja laktozy występuje bardzo często. Zarówno nietolerancje pokarmowe, jak i alergie są zjawiskiem tak powszechnym, że możemy je nazwać chorobami cywilizacyjnymi.
 • "Puls Biznesu": Polskie mleko zalewa zagranicę

  "Puls Biznesu": Polskie mleko zalewa zagranicę

  Mleczarski eksport bije wartościowe rekordy. Przygotowania do gorszej koniunktury już jednak trwają - pisze w swym środowym wydaniu "Puls Biznesu".
 • Drugi z rzędu spadek cen na aukcji GDT

  Drugi z rzędu spadek cen na aukcji GDT

  W zeszłym tygodniu odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Indeks cen GDT zmniejszył się na niej do 1 063 pkt. wobec 1 067 pkt. na poprzedniej aukcji, przeprowadzonej 1 sierpnia br. (spadek o 0,4 proc.), co było wyraźnie poniżej oczekiwań rynku przybliżanych kontraktami terminowymi na pełne mleko w proszku, odtłuszczone mleko w proszku oraz bezwodny tłuszcz mleczny na giełdzie w Nowej Zelandii.
 • Ceny masła na aukcji GDT spadły najsilniej od lipca 2016 r.

  Ceny masła na aukcji GDT spadły najsilniej od lipca 2016 r.

  Wczoraj odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Gwałtownie potaniało masło, którego cena spadła najbardziej od lipca 2016 r.

Filmy - Mleko (17)

 • Szybka i pyszna amsterdamska zupa mleczna

  Amsterdamska zupa mleczna nie jest zwykłą zupą mleczną, jaką znamy. Wersja amsterdamska charakteryzuje się dodatkiem żółtek i sera, dzięki czemu jej smak jest jeszcze bardziej kremowy. To świetny przepis na lekkie danie obiadowe lub niekonwencjonalna propozycja na ciepłą kolację.
 • Jak zrobić zupę mleczną z lanymi kluskami?

  Zupa mleczna z lanymi kluskami to idealne danie dla dzieci, choć zachwyci także wielu dorosłych. Mleczna zupa doskonale sprawdzi się w roli śniadania, a dodatek lanych klusek sprawi, że danie będzie bardzo sycące.
 • Menjar blanc – doskonały deser

  Menjar blanc to pyszny deser prawdopodobnie arabskiego pochodzenia, który rozprzestrzenił się po Europie, głównie Hiszpanii, Włoszech i Danii. Przyrządza się go z mleka krowiego, do zrobienia wegańskiej wersji można użyć mleka migdałowego. Tradycyjny menjar blanc wykonywany był z mąki ryżowej. Deser jest lekki i pożywny, dzieci go wprost kochają! Sprawdź, jak przyrządzić menjar blanc.
 • Jak zrobić jogurt 0% w domu?

  Jeśli bezskutecznie poszukujesz jogurtu, który zawiera 0 procent tłuszczu, mamy dla ciebie rozwiązanie. Dzięki temu przepisowi dowiesz się jak samodzielnie zrobić jogurt 0 procent, który będzie zdrowym i lekkim dodatkiem do twojej diety.