mleko

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Mleko (Film (2008)[Süt] Reż.Semih Kaplanoglu) ,

Artykuły - Mleko (426)

 • Handel w Polsce: ​Mleko odporne na wirusa

  Handel w Polsce: ​Mleko odporne na wirusa

  Zdaniem analityków CAIB w ostatnich kwartałach mamy do czynienia ze stabilizacją sytuacji na rynku mleka. Niskiej zmienności cen sprzyja zbilansowana sytuacja popytowo-podażowa na światowym rynku mleka. Jednak rozprzestrzenianie się koronawirusa i związane z nim ograniczenia w przepływie ludności wpłyną na branżę mleczarską.
 • Polska produkcja mleka za duża w stosunku do potrzeb polskiego rynku. Na eksport trafia jedna trzecia produkcji

  Polska produkcja mleka za duża w stosunku do potrzeb polskiego rynku. Na eksport trafia jedna trzecia produkcji

  Polak wypija i zjada średnio w postaci przetworów ok. 225 litrów mleka rocznie, czyli więcej niż pół litra dziennie. Mimo to wytwórcy, by sprzedać surowiec, muszą eksportować około jednej trzeciej produkcji. Jak podkreślają eksperci, udaje się to dzięki wysokiej jakości wyrobów i wsparciu Funduszu Promocji Mleka, choć nie brak konsumentów, którzy rezygnują ze spożywania produktów pochodzących od zwierząt.
 • Co wiesz o menu niemowlęcia?

  Co wiesz o menu niemowlęcia?

  Twojemu dziecku mleko już nie wystarcza? Sprawdź, czy masz wiedzę, która ułatwi ci wprowadzenie zmian w diecie smyka.
 • Mleczna droga

  Mleczna droga

  Jeśli twoje dziecko jest amatorem nabiału, masz wyjątkowe szczęście. Większość maluchów nie reaguje jednak na szklankę mleka szerokim uśmiechem.
 • UE: 25 mln euro z unijnego programu na mleko, owoce i warzywa w polskich szkołach

  Polska dostanie około 25 mln euro z unijnego budżetu na mleko, owoce i warzywa w szkołach. Wraz z nowym rokiem szkolnym i powrotem uczniów z wakacji powraca unijny program wsparcia i zdrowego żywienia.
 • Załamania cen masła w sklepach nie widać

  Załamania cen masła w sklepach nie widać

  Załamania cen masła na aukcji produktów nabiałowych Global Dairy Trade w Polsce nie widać. Jak ocenia Jakub Olipra, ekonomista Credit Agricole, w kolejnych miesiącach możemy spodziewać się spadku cen produktów mlecznych - szczególnie masła. Zdaniem analityków zachowanie sklepów jest zagadkowe, prawdopodobnie handel zdaje sobie sprawę, że klienci przyzwyczaili się do wysokich cen.
 • Mleko - Indeks cen GDT nie wzrósł już od 11 aukcji

  Mleko - Indeks cen GDT nie wzrósł już od 11 aukcji

  W zeszłym tygodniu odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Indeks cen GDT zmniejszył się na niej do 877 pkt. wobec 896 pkt. na poprzedniej aukcji przeprowadzonej 16 października br. (spadek o 2,1%), co było poniżej oczekiwań rynku przybliżanych kontraktami terminowymi na pełne mleko w proszku, odtłuszczone mleko w proszku oraz bezwodny tłuszcz mleczny na giełdzie w Nowej Zelandii.
 • Przemysł 4.0 nie dla mleczarstwa?

  Przemysł 4.0 nie dla mleczarstwa?

  Wiele mówi się o innowacji i postępie technologicznym mleczarstwa. W tym kontekście warto zastanowić się, czy przetwórstwo mleka może aspirować do miana Przemysłu 4.0.
 • Ceny produktów mlecznych najniższe od stycznia 2018 r.

  Ceny produktów mlecznych najniższe od stycznia 2018 r.

  Zdaniem analityków Credit Agricole Polska, po kilku miesiącach wyraźnego spadku na rynkach produktów mlecznych i ostatniego odbicia, pod koniec roku możemy spodziewać się że ceny nabiału powrócą do trendu spadkowego.
 • Mleko z karalucha jest... bardzo odżywcze

  Mleko z karalucha jest... bardzo odżywcze

  ​Już wkrótce na sklepowych półkach obok mleka bezlaktozowego i sojowego może pojawić się nowy produkt. Mleko pozyskiwane z karaluchów jest podobno jedną z najbardziej odżywczych substancji na Ziemi.

Filmy - Mleko (29)

 • Temu lisowi niezwykle smakuje... mleko

  Donna Tillier w swoim ogródku miewa regularnego gościa... Przychodzi do niej lis! Kobieta wystawia mu miskę z mlekiem, które zwierzak pije z przyjemnością! (STORYFUL/x-news)
 • Jest regularnym gościem w jej ogródku. Przychodzi na miskę mleka

  Donna Tillier w swoim ogródku miewa regularnego gościa... Przychodzi do niej lis! Kobieta wystawia mu miskę z mlekiem, które zwierzak pije z przyjemnością! (STORYFUL/x-news)
 • Ten mały orangutan skradnie każde serce

  Joss to mały orangutan, który rozczuli każdego. Urocza małpka leczy się po wielkiej traumie psychicznej, ponieważ trafiła w niewolę do czyjegoś domu. Ssak został uratowany przez pracowników jednej z indonezyjskich fundacji. Dzięki nim zwierzę wraca do sił. Radosny, pełen życia i energii orangutan wspina się po drzewach i korzysta z uroków wolności. (STORYFUL/x-news)
 • Ten wyrośnięty jaguar ciągle pije mleko z butelki

  Ten jaguar z pewnością już nie jest dzieckiem. Roczny samiec jednak nie potrafi rozstać się z butelką. Wolontariuszka z placówki Criadouro Onça Pintada nie ma nic przeciwko rozpieszczaniu wielkiego kocura. (STORYFUL/x-news)