mlecze

Filmy - Mlecze (3)

  • Jeżozwierz, który uwielbia zajadać się mleczami

    Sid, bohater bajki "Epoka lodowcowa", uwielbiał mniszki. Podobnie jak leniwiec, słabość do tych kwiatów ma ten jeżozwierz. (STORYFUL/x-news)
  • Jak zrobić syrop z mniszka lekarskiego?

    Syrop z mniszka lekarskiego, czyli popularnego mlecza, to znakomity sposób nie tylko na zachowanie zdrowia, ale na wyjście z wielu chorób! Mniszek lekarski wspomaga układ odpornościowy, pomaga też przy oczyszczaniu organizmu, leczeniu chorób wątroby, dróg moczowych i układu pokarmowego. Ciągle jest jednak jakby zapomniany, a szkoda! Przyrządzanie syropu z mniszka trwa dosłownie parę chwil - zobaczcie, jak zrobić syrop z mniszka lekarskiego w domu!
  • Mikołaj Rey na tropie pędów sosny. Na co pomagają?

    Podróżnik kulinarny Mikołaj Rey wybrał się na poszukiwania pędów sosny oraz kwiatów i liści mlecza. - To jest uniwersalny smak, który wprowadza trochę lasu do każdego dania - powiedział Rey w studiu programu o syropie z sosny. Na co pomaga? Jak zapewnia, pędy są dobre dosłownie na wszystko! - Na grypę, na kaszel, na złe samopoczucie... - wymienia Rey. Pijąc syrop z pędów sosny przez cały rok, unikniesz niekorzystnego dla twojego organizmu leczenia antybiotykami. Aby przygotować syrop, młode pędy najlepiej jest zbierać w maju, ponieważ zawarte w nich węglowodany, witamina C oraz sole mineralne wpłyną korzystnie na leczenie przeziębienia i udrażnianiu górnych dróg oddechowych. Syrop z pędów sosny ma działanie wykrztuśne i bakteriobójcze, a zawarty w nim olejek sosnowy ułatwia oddychanie. (Dzień Dobry TVN/x-newsl)