mkol

Artykuły - Mkol (356)

 • Bach jedynym kandydatem na przewodniczącego MKOl w marcowych wyborach

  Bach jedynym kandydatem na przewodniczącego MKOl w marcowych wyborach

  Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach będzie jedynym kandydatem w zaplanowanych na marzec 2021 wyborach na to stanowisko - poinformował MKOl w komunikacie.
 • ​Szef MKOl: Orzeczenie CAS w sprawie wykluczenia Rosji z igrzysk musi być jednoznaczne

  ​Szef MKOl: Orzeczenie CAS w sprawie wykluczenia Rosji z igrzysk musi być jednoznaczne

  Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach podkreślił, że orzeczenie Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie w sprawie wykluczenia Rosji z największych imprez musi być jednoznaczne, aby można je było zaimplementować przed igrzyskami w Tokio.
 • Przewodniczący MKOl odebrał Pokojową Nagrodę Seulu 2020 za pośrednictwem internetu

  Przewodniczący MKOl odebrał Pokojową Nagrodę Seulu 2020 za pośrednictwem internetu

  Pokojowa Nagroda Seulu za 2020 rok przyznana została przewodniczącemu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasowi Bachowi. Ze względu na pandemię Niemiec odebrał ją za pośrednictwem internetu, a przekazał mu ją były sekretarz generalny ONZ Koreańczyk Ban Ki-moon.
 • MKOl zaniepokojony sytuacją w Światowej Federacji Podnoszenia Ciężarów

  MKOl zaniepokojony sytuacją w Światowej Federacji Podnoszenia Ciężarów

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wyraził poważne zaniepokojenie sytuacją w Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF), w której podczas ostatniego posiedzenia władz odsunięto od kierowania organizacją tymczasową przewodniczącą Amerykankę Ursulę Garza Papandreę.
 • Navid Afkari nie żyje. Apele o litość dla mistrza nie zostały wysłuchane

  Navid Afkari nie żyje. Apele o litość dla mistrza nie zostały wysłuchane

  "MKOl jest zszokowany egzekucją irańskiego zapaśnika Navida Afkariego" - czytamy w oświadczeniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, któremu przewodniczy Niemiec Thomas Bach. Najważniejszy związek sportowy świata wystąpił z apelem o darowanie życia sportowcowi, ale władze Iranu nie wysłuchały tej i wielu innych błagalnych próśb.
 • Zmarła honorowa członkini MKOl-u Flor Isava Fonseca

  Zmarła honorowa członkini MKOl-u Flor Isava Fonseca

  ​W wieku 99 lat zmarła Wenezuelka Flor Isava Fonseca, jedna z dwóch pierwszych kobiet, które zostały wybrane do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. W latach 1990-94 zasiadała w Komitecie Wykonawczym tej instytucji.
 • MKOl przeprasza za tweet z igrzyskami w Berlinie

  MKOl przeprasza za tweet z igrzyskami w Berlinie

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski usunął w piątek tweet, opublikowany dzień wcześniej razem z filmikiem z igrzysk w Berlinie w 1936 roku i z dołączonym hashtagiem "Silniejsi razem" (Stronger together), co wywołało oburzenie wielu internautów.
 • Tokio. MKOl: W 2021 roku ten sam program, te same obiekty

  Tokio. MKOl: W 2021 roku ten sam program, te same obiekty

  Wszystkie obiekty sportowe oraz wioska olimpijska będą w przyszłym roku do dyspozycji organizatorów igrzysk w Tokio - poinformowano w piątek podczas posiedzenia władz MKOl. Impreza ma jednak mieć mocno zredukowany budżet.
 • Tokio. MKOl pomoże amerykańskim sportowcom

  Tokio. MKOl pomoże amerykańskim sportowcom

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski zadeklarował pomoc amerykańskim sportowcom, którzy będą mieli problemy z dostaniem się na kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk w Tokio. Chodzi przede wszystkim o podróże. W USA obowiązują duże restrykcje związane z pandemią koronawirusa.
 • Tokio. MKOl w pełni zaangażowany w organizację igrzysk w 2021 roku

  Tokio. MKOl w pełni zaangażowany w organizację igrzysk w 2021 roku

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski działa z pełnym zaangażowaniem, aby odbyły się przyszłoroczne igrzyska w Tokio - zapewnił w środę szef MKOl Thomas Bach. Rozpatrywane są różne scenariusze, aby impreza w dobie pandemii była bezpieczna.

Filmy - Mkol (3)