mity

Artykuły - Mity (197)

 • Jaka jest prawda?

  Jaka jest prawda?

  Ludzie często powtarzają półprawdy, które nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Zamiast dołączać do ich grona, przeczytaj, by nie powtarzać narosłych wokół mitów.
 • Chrząstka rekina - mit o cudownym remedium na raka

  Chrząstka rekina - mit o cudownym remedium na raka

  "Bitwa z rakiem" Bożeny Stasiak to kompendium poświęcone naturalnym i niekonwencjonalnym metodom leczenia raka, takich jak choćby homeopatia, hipnoterapia, bioenergoterapia, akupunktura, diety, preparaty… Autorka, odwołując się do naukowych faktów i rzeczywistych historii pacjentów, wskazuje te, które mogą stanowić uzupełnienie konwencjonalnych terapii i te, które stanowią śmiertelne zagrożenie. Poniżej publikujemy fragment poświęcony chrząstce rekina.
 • Obalamy popularne mity na temat metabolizmu

  Obalamy popularne mity na temat metabolizmu

  Metabolizm odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Od jego tempa zależy również w dużej mierze skuteczna kontrola masy ciała. Oto najpopularniejsze mity, które wyrządzają nam – i naszemu metabolizmowi – więcej szkody niż pożytku.
 • Trzy kłamstwa

  Trzy kłamstwa

  Często powtarzamy pewne zdania, nawet nie zastanawiając się, czy są prawdziwe. Warto jednak, by nasze dzieci wiedziały, jaka jest prawda.
 • Czy rodzice zawsze mają rację?

  Czy rodzice zawsze mają rację?

  W rodzinach, z pokolenia na pokolenie, przekazywane są pewne prawdy. Część z nich jest oparta na wiedzy, a część na popularnych mitach.
 • Obalamy najpopularniejsze motoryzacyjne mity

  Obalamy najpopularniejsze motoryzacyjne mity

  Często rozmawiając o samochodach w większym gronie, można odnieść wrażenie, że niemal każdy ma na ich temat coś do powiedzenia, ale często ogranicza się to do powielania obiegowych opinii. Pytanie tylko, którym z tych mądrości wierzyć?
 • Naukowcy obalają mity na temat e-papierosów

  Naukowcy obalają mity na temat e-papierosów

  Dotychczas przeprowadzono kilkaset badań, w tym blisko 200 zarejestrowanych analiz medycznych, na temat e-papierosów. Najnowsze badania potwierdzają, że 80 proc. osób używających e-papierosów całkowicie zaprzestaje palenia tradycyjnych papierosów. Prowadzone w Polsce analizy chemiczne liquidów wykazują niską szkodliwość e-dymu.
 • Demaskujemy mity o alergii

  Demaskujemy mity o alergii

  Leków przeciwuczuleniowych nie należy brać profilaktycznie. Psy mogą mieć właściwości antyalergiczne. Dowiedz się, które z powszechnych opinii o alergii mają potwierdzenie w rzeczywistości, a które nie.
 • Dna moczanowa - fakty i mity

  Dna moczanowa - fakty i mity

  Chorobę tę kojarzymy z opuchlizną dużego palca u stopy... Warto więcej o niej wiedzieć, by lepiej jej zapobiegać.

Filmy - Mity (1)