mity

Artykuły - Mity (193)

 • Czy rodzice zawsze mają rację?

  Czy rodzice zawsze mają rację?

  W rodzinach, z pokolenia na pokolenie, przekazywane są pewne prawdy. Część z nich jest oparta na wiedzy, a część na popularnych mitach.
 • Obalamy najpopularniejsze motoryzacyjne mity

  Obalamy najpopularniejsze motoryzacyjne mity

  Często rozmawiając o samochodach w większym gronie, można odnieść wrażenie, że niemal każdy ma na ich temat coś do powiedzenia, ale często ogranicza się to do powielania obiegowych opinii. Pytanie tylko, którym z tych mądrości wierzyć?
 • Naukowcy obalają mity na temat e-papierosów

  Naukowcy obalają mity na temat e-papierosów

  Dotychczas przeprowadzono kilkaset badań, w tym blisko 200 zarejestrowanych analiz medycznych, na temat e-papierosów. Najnowsze badania potwierdzają, że 80 proc. osób używających e-papierosów całkowicie zaprzestaje palenia tradycyjnych papierosów. Prowadzone w Polsce analizy chemiczne liquidów wykazują niską szkodliwość e-dymu.
 • Demaskujemy mity o alergii

  Demaskujemy mity o alergii

  Leków przeciwuczuleniowych nie należy brać profilaktycznie. Psy mogą mieć właściwości antyalergiczne. Dowiedz się, które z powszechnych opinii o alergii mają potwierdzenie w rzeczywistości, a które nie.
 • Dna moczanowa - fakty i mity

  Dna moczanowa - fakty i mity

  Chorobę tę kojarzymy z opuchlizną dużego palca u stopy... Warto więcej o niej wiedzieć, by lepiej jej zapobiegać.
 • Mity w komunikacji wewnętrznej. Praktyczne warsztaty na Kongresie Profesjonalistów Public Relations 2014

  Mity w komunikacji wewnętrznej. Praktyczne warsztaty na Kongresie Profesjonalistów Public Relations 2014

  Przekazywanie informacji to nie to samo co dialog, a ilość nie zawsze przekłada się na jakość. Wielu menedżerów posiada błędne wyobrażenia na temat tego, czym jest wewnętrzny PR. Wiara w te mity sprawia, że podejmowane działania komunikacyjne są nietrafne. Wskazówkami, jak skutecznie kreować relacje w organizacji i nie skazać się na komunikacyjną porażkę, podzielą się eksperci w trakcie warsztatów na Kongresie Profesjonalistów Public Relations. Czternasta odsłona wydarzenia dla branży PR odbędzie się 24-25 kwietnia br. w Rzeszowie.
 • Prawdy i mity o liposukcji

  Prawdy i mity o liposukcji

  Ta metoda usuwania tkanki tłuszczowej wciąż budzi wiele wątpliwości. Czy słusznie? Czas to wyjaśnić.
 • "Nie widziałem reklamy to znaczy, że jej nie było" - IAB Polska obala mity reklamy internetowej

  "W internecie jest już tak dużo reklam, że ich już nie widać", "Nie widziałem reklamy to znaczy że jej nie było", "Najważniejszy jest koszt dotarcia". Grupa robocza Brand Advertising Online działająca w ramach Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska stworzyła cykl filmów "Pogromcy mitów reklamy online" mających na celu w przystępny sposób zaprezentować działanie reklamy w internecie i rozliczyć się z mitami na jej temat.
 • "Ciemne postacie w historii Kościoła. Mity, kłamstwa i legendy"

  "Ciemne postacie w historii Kościoła. Mity, kłamstwa i legendy"

  Zderzenie legend z faktami historycznymi, odpowiedzi na pytanie, co kryje się za wyolbrzymianymi nierzadko skandalami, związanymi z templariuszami, papieżycą Joanną i innymi domniemanymi ciemnymi postaciami Kościoła. Mity, kłamstwa, czarne legendy i teorie spiskowe, często bardziej fascynujące niż banalna, rozczarowująca prawda. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Filmy - Mity (3)

 • Dr Michał Sutkowski obala mity odnośnie koronawirusa

  W związku z epidemią koronawirusa w internecie pojawia się coraz więcej informacji, dotyczących tego tematu. Niestety wiele z nich okazuje się być nieprawdą. Czy witamina C faktycznie zwalcza wirusa? Czy zwierzęta mogą być jego nosicielami? W studiu „Dzień Dobry TVN” dr Michał Sutkowski rozwiał wiele mitów, które krążą w sieci. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Najczęstsze błędy Polek w pielęgnacji

  Bożena Społowicz jest pierwszym w Polsce skin coachem i autorką książki "Skin coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry". Specjalistka zdradziła, że jest mnóstwo mitów, w które wierzą Polki, przez które niszczymy swoją skórę. Opowiedziała o najpopularniejszych z nich. - Powszechnym błędem jest inspirowanie się i gonienie za trendami. Codzienne pielęgnowanie skóry nie będzie jej służyć. Stosowanie balsamów po kąpieli i osobnych kremów na każdą partię ciała też nie jest dobre - powiedziała. Z czego powinniśmy zrezygnować? (Agencja TVN/x-news)
 • Fitmania Ladies: 5 mitów o odchudzaniu

  W dzisiejszym odcinku Marta obala 5 popularnych mitów dotyczących odchudzania. Często słyszymy ile posiłków i o której powinno się jeść, by schudnąć. Dowiedz się, które z popularnych teorii to tak naprawdę mity! Program Fitmania Ladies prowadzi dla Was Marta Hennig z kanału Codziennie fit Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDY CZWARTEK OD 19:00.