mity

Artykuły - Mity (196)

 • Chrząstka rekina - mit o cudownym remedium na raka

  Chrząstka rekina - mit o cudownym remedium na raka

  "Bitwa z rakiem" Bożeny Stasiak to kompendium poświęcone naturalnym i niekonwencjonalnym metodom leczenia raka, takich jak choćby homeopatia, hipnoterapia, bioenergoterapia, akupunktura, diety, preparaty… Autorka, odwołując się do naukowych faktów i rzeczywistych historii pacjentów, wskazuje te, które mogą stanowić uzupełnienie konwencjonalnych terapii i te, które stanowią śmiertelne zagrożenie. Poniżej publikujemy fragment poświęcony chrząstce rekina.
 • Obalamy popularne mity na temat metabolizmu

  Obalamy popularne mity na temat metabolizmu

  Metabolizm odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Od jego tempa zależy również w dużej mierze skuteczna kontrola masy ciała. Oto najpopularniejsze mity, które wyrządzają nam – i naszemu metabolizmowi – więcej szkody niż pożytku.
 • Trzy kłamstwa

  Trzy kłamstwa

  Często powtarzamy pewne zdania, nawet nie zastanawiając się, czy są prawdziwe. Warto jednak, by nasze dzieci wiedziały, jaka jest prawda.
 • Czy rodzice zawsze mają rację?

  Czy rodzice zawsze mają rację?

  W rodzinach, z pokolenia na pokolenie, przekazywane są pewne prawdy. Część z nich jest oparta na wiedzy, a część na popularnych mitach.
 • Obalamy najpopularniejsze motoryzacyjne mity

  Obalamy najpopularniejsze motoryzacyjne mity

  Często rozmawiając o samochodach w większym gronie, można odnieść wrażenie, że niemal każdy ma na ich temat coś do powiedzenia, ale często ogranicza się to do powielania obiegowych opinii. Pytanie tylko, którym z tych mądrości wierzyć?
 • Naukowcy obalają mity na temat e-papierosów

  Naukowcy obalają mity na temat e-papierosów

  Dotychczas przeprowadzono kilkaset badań, w tym blisko 200 zarejestrowanych analiz medycznych, na temat e-papierosów. Najnowsze badania potwierdzają, że 80 proc. osób używających e-papierosów całkowicie zaprzestaje palenia tradycyjnych papierosów. Prowadzone w Polsce analizy chemiczne liquidów wykazują niską szkodliwość e-dymu.
 • Demaskujemy mity o alergii

  Demaskujemy mity o alergii

  Leków przeciwuczuleniowych nie należy brać profilaktycznie. Psy mogą mieć właściwości antyalergiczne. Dowiedz się, które z powszechnych opinii o alergii mają potwierdzenie w rzeczywistości, a które nie.
 • Dna moczanowa - fakty i mity

  Dna moczanowa - fakty i mity

  Chorobę tę kojarzymy z opuchlizną dużego palca u stopy... Warto więcej o niej wiedzieć, by lepiej jej zapobiegać.
 • Mity w komunikacji wewnętrznej. Praktyczne warsztaty na Kongresie Profesjonalistów Public Relations 2014

  Mity w komunikacji wewnętrznej. Praktyczne warsztaty na Kongresie Profesjonalistów Public Relations 2014

  Przekazywanie informacji to nie to samo co dialog, a ilość nie zawsze przekłada się na jakość. Wielu menedżerów posiada błędne wyobrażenia na temat tego, czym jest wewnętrzny PR. Wiara w te mity sprawia, że podejmowane działania komunikacyjne są nietrafne. Wskazówkami, jak skutecznie kreować relacje w organizacji i nie skazać się na komunikacyjną porażkę, podzielą się eksperci w trakcie warsztatów na Kongresie Profesjonalistów Public Relations. Czternasta odsłona wydarzenia dla branży PR odbędzie się 24-25 kwietnia br. w Rzeszowie.

Filmy - Mity (3)

 • Dr Michał Sutkowski obala mity odnośnie koronawirusa

  W związku z epidemią koronawirusa w internecie pojawia się coraz więcej informacji, dotyczących tego tematu. Niestety wiele z nich okazuje się być nieprawdą. Czy witamina C faktycznie zwalcza wirusa? Czy zwierzęta mogą być jego nosicielami? W studiu „Dzień Dobry TVN” dr Michał Sutkowski rozwiał wiele mitów, które krążą w sieci. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Najczęstsze błędy Polek w pielęgnacji

  Bożena Społowicz jest pierwszym w Polsce skin coachem i autorką książki "Skin coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry". Specjalistka zdradziła, że jest mnóstwo mitów, w które wierzą Polki, przez które niszczymy swoją skórę. Opowiedziała o najpopularniejszych z nich. - Powszechnym błędem jest inspirowanie się i gonienie za trendami. Codzienne pielęgnowanie skóry nie będzie jej służyć. Stosowanie balsamów po kąpieli i osobnych kremów na każdą partię ciała też nie jest dobre - powiedziała. Z czego powinniśmy zrezygnować? (Agencja TVN/x-news)
 • Fitmania Ladies: 5 mitów o odchudzaniu

  W dzisiejszym odcinku Marta obala 5 popularnych mitów dotyczących odchudzania. Często słyszymy ile posiłków i o której powinno się jeść, by schudnąć. Dowiedz się, które z popularnych teorii to tak naprawdę mity! Program Fitmania Ladies prowadzi dla Was Marta Hennig z kanału Codziennie fit Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDY CZWARTEK OD 19:00.