Fakty - mitt

Artykuły - Mitt (20)

 • Mitt Romney, kandydat Republikanów na prezydenta

  Mitt Romney, kandydat Republikanów na prezydenta

  Kandydat Partii Republikańskiej Mitt Romney był w przeszłości gubernatorem, organizatorem zimowych igrzysk olimpijskich, kandydował do Senatu USA. Większość życia zawodowego spędził w biznesie; sukcesy na tym polu są jego największym atutem w tych wyborach.
 • Stany Zjednoczone czekają na pojedynek gigantów

  Stany Zjednoczone czekają na pojedynek gigantów

  "Spór o przyszłość Ameryki" - taką nazwą określa się pierwszą z trzech debat prezydenckich, w której zmierzą się Barack Obama i Mitt Romney. Sztabowcy obu kandydatów przekonują, że są oni doskonale przygotowani do dyskusji.
 • Mitt Romney przyjął wyborczą nominację Republikanów

  Mitt Romney przyjął wyborczą nominację Republikanów

  Na zakończenie przedwyborczej konwencji Partii Republikańskiej (GOP) jej kandydat do Białego Domu Mitt Romney surowo skrytykował rządy Baracka Obamy i obiecał, że jako prezydent naprawi kulejącą gospodarkę amerykańską.
 • Romney apeluje o powstrzymanie jątrzącej retoryki w kampanii

  Romney apeluje o powstrzymanie jątrzącej retoryki w kampanii

  Kampania prezydencka w USA obfituje w ataki personalne podkreślające ostry podział Ameryki na zwolenników obu partii. Kandydat Republikanów Mitt Romney oskarża prezydenta Baracka Obamę o eskalację negatywnej kampanii i złośliwość wobec jego osoby.
 • Kampania w USA nabiera tempa. Kandydaci ocieplają wizerunek

  Kampania w USA nabiera tempa. Kandydaci ocieplają wizerunek

  Kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych nabiera tempa. Po wyborze przez Republikanów Paula Rayana na kandydata na wiceprezydenta, Mitt Romney ruszył na spotkania z wyborcami w kilku stanach. Identyczne plany ma Barack Obama. Jednak najpierw w rodzinnym Chicago weźmie udział w zaległej urodzinowej imprezie.
 • Mitt Romney chwali się Polską

  Mitt Romney chwali się Polską

  Mitt Romney, republikański kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych w swoim nowym spocie telewizyjnym wykorzystuje materiały z niedawnego pobytu w Polsce. Szczyci się również zdjęciami z Lechem Wałęsą.
 • Romney: Jesteśmy w rodzinie demokracji

  Romney: Jesteśmy w rodzinie demokracji

  Jesteśmy w rodzinie demokracji, mówimy językiem wolności i sprawiedliwości, troszczymy się o prawo każdej osoby do życia w pokoju - powiedział prawdopodobny kandydat Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w USA Mitt Romney podczas wystąpienia w Warszawie.
 • "Romney pokazuje, że wobec Europy chce iść tropem Busha"

  Mitt Romney pokazuje, że w swojej polityce wobec Europy podążyłby tropem George'a W. Busha; świadczy o tym np. wybór miejsca, w którym wygłosi przemówienie podczas wizyty w Warszawie - uważa amerykanista, wykładowca UKSW i uczelni Vistula, prof. Zbigniew Lewicki.
 • Mitt Romney odwiedzi Polskę. Będą pytania o wizy i tarczę

  Mitt Romney odwiedzi Polskę. Będą pytania o wizy i tarczę

  Spotkania z prezydentem, premierem, Lechem Wałęsą, wystąpienie publiczne w Warszawie, a także uczczenie miejsc pamięci w stolicy i Gdańsku wypełnią program dwudniowej wizyty kandydata Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w USA Mitta Romney'a w Polsce.
 • Katastrofalna przedwyborcza podróż. Romney "przynosi wstyd Ameryce"

  Katastrofalna przedwyborcza podróż. Romney "przynosi wstyd Ameryce"

  Kandydat Partii Republikańskiej do Białego Domu, Mitt Romney, znalazł się pod ostrzałem krytyki za liczne gafy w czasie swej wizyty w Wielkiej Brytanii. Media piszą o katastrofalnej podróży przedwyborczej republikańskiego kandydata.