mistrzostwa świata w piłce nożnej

Artykuły - Mistrzostwa świata w piłce nożnej (41)

Filmy - Mistrzostwa świata w piłce nożnej (5)

  • MŚ 2022. Stadion na mundial otwarty. "Jesteśmy z niego bardzo dumni". Wideo

    W Katarze odbyło się uroczyste otwarcie stadionu, na którym będą rozgrywane mecze w ramach mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 roku. Katarczycy dobrze oceniają inaugurację, na którym pojawiły się znane osobistości ze świata piłki, między innymi Gianni Infantino, a także Ruud Gullit.
  • Mocny film o żeńskiej reprezentacji Niemiec. "Walczyłyśmy z uprzedzeniami". Wideo

    Reprezentacja Niemiec podała 23-osobową kadrę na mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet. Z tej okazji jeden ze sponsorów niemieckich piłkarek opublikował specjalny klip traktujący o stereotypach, z jakimi musiały i nadal muszą się mierzyć kobiety grające w piłkę.
  • Zinedine Zidane otrzymuje pierwszą czerwoną kartkę na MŚ

  • Dwa tygodnie przed mundialem Brazylijczycy wciąż protestują

    Nie widać końca protestom w Brazylii. Przeciwnicy mundialu, który zaczyna się dokładnie za dwa tygodnie, zarzucają rządzącym, że wydają ogromne pieniądze na organizację imprezy, podczas gdy nie ma środków na służbę zdrowia czy edukację. Założony przed laty budżet przekroczono już przynajmniej dwukrotnie, według bardziej pesymistycznych szacunków nawet czterokrotnie. Do tego dochodzą zarzuty o korupcję i niegospodarność urzędników. – Trzeba zastanowić się nad wielkimi imprezami, które najlepsze lata mają za sobą, a teraz im będzie skromniej, tym lepiej – mówi Andrzej Person, senator PO. – Soczi potwierdziło, że świat nie chce takich gigantów. Brazylia jest dość bogatym krajem, a mimo to ci niebiedni ludzie protestują przeciwko temu, że nie daje się na naukę, na zdrowie, tylko na stadiony.