mistrzostwa świata w piłce nożnej

Artykuły - Mistrzostwa świata w piłce nożnej (44)

Filmy - Mistrzostwa świata w piłce nożnej (4)

 • MŚ 2022. Stadion na mundial otwarty. "Jesteśmy z niego bardzo dumni". Wideo

  W Katarze odbyło się uroczyste otwarcie stadionu, na którym będą rozgrywane mecze w ramach mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 roku. Katarczycy dobrze oceniają inaugurację, na którym pojawiły się znane osobistości ze świata piłki, między innymi Gianni Infantino, a także Ruud Gullit.
 • Mocny film o żeńskiej reprezentacji Niemiec. "Walczyłyśmy z uprzedzeniami". Wideo

  Reprezentacja Niemiec podała 23-osobową kadrę na mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet. Z tej okazji jeden ze sponsorów niemieckich piłkarek opublikował specjalny klip traktujący o stereotypach, z jakimi musiały i nadal muszą się mierzyć kobiety grające w piłkę.
 • Dwa tygodnie przed mundialem Brazylijczycy wciąż protestują

  Nie widać końca protestom w Brazylii. Przeciwnicy mundialu, który zaczyna się dokładnie za dwa tygodnie, zarzucają rządzącym, że wydają ogromne pieniądze na organizację imprezy, podczas gdy nie ma środków na służbę zdrowia czy edukację. Założony przed laty budżet przekroczono już przynajmniej dwukrotnie, według bardziej pesymistycznych szacunków nawet czterokrotnie. Do tego dochodzą zarzuty o korupcję i niegospodarność urzędników. – Trzeba zastanowić się nad wielkimi imprezami, które najlepsze lata mają za sobą, a teraz im będzie skromniej, tym lepiej – mówi Andrzej Person, senator PO. – Soczi potwierdziło, że świat nie chce takich gigantów. Brazylia jest dość bogatym krajem, a mimo to ci niebiedni ludzie protestują przeciwko temu, że nie daje się na naukę, na zdrowie, tylko na stadiony.
 • Brazylia chce zadziwić świat swoimi stadionami

  Brazylijczycy, gospodarze Mundialu 2014, chwalą się, że zapoczątkowali erę ekologicznych piłkarskich mistrzostw świata. Rzeczywiście - takich rozwiązań na obiektach sportowych do tej pory nie oglądaliśmy. Stadion Narodowy w Brasilii to samowystarczalna energetycznie arena: zainstalowane na nim panele słoneczne będą produkować więcej energii niż wyniesie jej zużycie, a odzyskiwana deszczówka zaspokoi 80 procent zapotrzebowania obiektu na wodę. Obok stadionu powstał też olbrzymi parking rowerowy, by zachęcić kibiców do rezygnacji z poruszania się autem. Wszystko, co znajdzie się w obrębie stadionu - na przykład kubki, serwetki czy sztućce - ma być wykonane z materiałów biodegradowalnych. Także w innych brazylijskich miastach mundialowe stadiony mają być przyjazne środowisku - jak w Belo Horizonte, gdzie na dachu stadionu otwarto elektrownię słoneczną...