Mistrzostwa Świata 2022

Artykuły - Mistrzostwa Świata 2022 (24)

 • Mistrzostwa Świata Katar 2022. Znamy dokładny terminarz turnieju

  Mistrzostwa Świata Katar 2022. Znamy dokładny terminarz turnieju

  FIFA opublikowała dokładny terminarz najbliższych mistrzostw świata, które odbędą się w 2022 roku w Katarze. Mecz otwarcie odbędzie się 21 listopada, a najlepszą drużynę globu poznamy 18 grudnia.
 • Mundial 2022. Ustalono zasady eliminacji w Europie

  Mundial 2022. Ustalono zasady eliminacji w Europie

  Piłkarskie mistrzostwa świata 2022 roku odbędą się w Katarze. Jak się na nie dostać? UEFA ogłosiła zasady eliminacji dla reprezentacji Polski i innych drużyn strefy europejskiej. Różnią się one od eliminacji poprzednich mundiali.
 • Mundial 2022. Katar wynajął dwa statki na hotele dla kibiców

  Mundial 2022. Katar wynajął dwa statki na hotele dla kibiców

  Organizatorzy piłkarskich mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku wynajęli dwa statki turystyczne, które będą służyły jako pływające hotele dla kibiców.
 • Katar 2022. Pierwszy stadion na mundial otwarty

  Katar 2022. Pierwszy stadion na mundial otwarty

  ​Stadion w Al-Wakrah, na którym będą rozgrywane mecze piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku, został w czwartek uroczyście otwarty. To pierwszy nowo wybudowany obiekt w Katarze, który będzie areną mundialu.
 • Mundial 2022. W Katarze otwarto pierwszą linię metra

  Mundial 2022. W Katarze otwarto pierwszą linię metra

  Na trzy i pół roku przed piłkarskimi mistrzostwami świata w Katarze została otwarta pierwsza w tym kraju linia metra, która łączy stadiony w miastach położonych po obu stronach stolicy Dauhy - z Lusail do Al-Wakrah. Odcinek ma długość 40 kilometrów.
 • Xavi trenerem reprezentacji Kataru na mundialu 2022?

  Xavi trenerem reprezentacji Kataru na mundialu 2022?

  Były gwiazdor FC Barcelona Xavi Hernandez nie wykluczył, że mógłby zostać selekcjonerem reprezentacji Kataru podczas mistrzostw świata w tym państwie w 2022 roku.
 • Afera w FIFA. Rosja i Katar nie boją się "raportu Garcii"

  Afera w FIFA. Rosja i Katar nie boją się "raportu Garcii"

  "Raport Garcii", badający okoliczności przyznania organizacji dwóch kolejnych mundiali, nie zaszkodzi Rosji ani Katarowi - są przekonani organizatorzy przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw świata oraz gospodarze mundialu w 2022 roku.
 • Mundial 2022 - Katar oburzony po artykule "Washington Post"

  Mundial 2022 - Katar oburzony po artykule "Washington Post"

  Władze Kataru są oburzone artykułem w "Washington Post", który szacuje, że do piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku zginie w tym kraju około 4 tys. imigrantów pracujących przy budowie stadionów i innych obiektów infrastruktury.
 • Ligi europejskie zamierzają pozwać FIFA do sądu

  Ligi europejskie zamierzają pozwać FIFA do sądu

  Ligi europejskie są gotowe pozwać do sądu Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA) z powodu strat, jakich się spodziewają w związku z wyznaczeniem terminu mistrzostw świata w Katarze na miesiące listopad i grudzień 2022 roku.
 • Finał mundialu dzień przed Wigilią? Czas na decyzję

  Finał mundialu dzień przed Wigilią? Czas na decyzję

  Dokładny termin mistrzostw świata 2022 w Katarze, przygotowania Rosji do mundialu 2018 i wybór gospodarza MŚ kobiet 2019 - to niektóre tematy, które mają być omówione podczas rozpoczynających się w czwartek dwudniowych obrad Komitetu Wykonawczego FIFA w Zurychu.

Filmy - Mistrzostwa Świata 2022 (2)