mistrz świata

Artykuły - Mistrz świata (1797)

• Zmarł jeden z pierwszych rosyjskich mistrzów świata w hokeju Aleksander Komarow

W wieku 90 lat zmarł w Samarze jeden z pierwszych rosyjskich złotych medalistów mistrzostw świata w hokeju na lodzie w Szwecji w 1954 roku Aleksander Komarow.
  • Zmarli dwaj niemieccy mistrzowie świata w piłce nożnej

Zmarli dwaj niemieccy mistrzowie świata w piłce nożnej

W weekend zmarli dwaj niemieccy mistrzowie świata w piłce nożnej z 1954 i 1974 roku - Ottmar Walter i Heinz Flohe. Pierwszy z nich miał 89 lat, a drugi - 65.
  • Garcia wygrał z Lopezem, ale... stracił bokserski pas WBO

Garcia wygrał z Lopezem, ale... stracił bokserski pas WBO

Amerykański bokser Mikey Garcia pokonał w Dallas przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Portorykańczyka Juana Manuela Lopeza, ale... stracił tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii piórkowej. Na ważeniu nie osiągnął limitu wynoszącego 57,153 kg.
  • Soczi - Rogge prosi Kreml o ponowne wprowadzenie czasu zimowego

Soczi - Rogge prosi Kreml o ponowne wprowadzenie czasu zimowego

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Jacques Rogge poprosił Kreml o ponowne wprowadzenie czasu zimowego ze względu na odbywające się w przyszłym roku igrzyska w rosyjskiej miejscowości Soczi.
  • "Poważne zagrożenie dla Władimira Putina"

"Poważne zagrożenie dla Władimira Putina"

Wszczęte przez Komisję Europejską postępowanie antymonopolowe wobec rosyjskiego koncernu Gazprom jest poważnym zagrożeniem dla prezydenta Rosji Władimira Putina - ocenił we wtorek rosyjski opozycjonista i były szachowy mistrz świata Garri Kasparow.
  • Rajd Niemiec: Olbrzymi sukces polskiej załogi!

Rajd Niemiec: Olbrzymi sukces polskiej załogi!

Ośmiokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen DS3 WRC) wygrał 30. Rajd Niemiec, dziewiątą rundę MŚ w sezonie 2012. Michał Kościuszko z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Mitsubishi Lancer Evo X) triumfowali w klasie PWRC.
  • Rosja: Kasparowowi grozi 5 lat więzienia za ugryzienie policjanta

Rosja: Kasparowowi grozi 5 lat więzienia za ugryzienie policjanta

Jeden z przywódców opozycji demokratycznej w Rosji, były mistrz świata w szachach Garri Kasparow został w poniedziałek przesłuchany przez policję w związku z zarzutem ugryzienia w rękę policjanta podczas protestu pod sądem w Moskwie. Grozi mu do 5 lat łagru.
  • Garri Kasparow oskarżony o pogryzienie policjanta

Garri Kasparow oskarżony o pogryzienie policjanta

Jeden z przywódców opozycji demokratycznej w Rosji, były mistrz świata w szachach Garri Kasparow w piątek został oskarżony o ugryzienie w rękę policjanta podczas zatrzymania w Moskwie. Wcześniej Kasparow zarzucił policjantom, że go pobili.
  • 73. zwycięstwo w karierze

73. zwycięstwo w karierze

Ośmiokrotny mistrz świata Sebastien Loeb (Citroen DS3 WRC) wygrał Rajd Finlandii, ósmą rundę mistrzostw świata i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.
  • Poprawia się stan zdrowia Markusa Gronholma

Poprawia się stan zdrowia Markusa Gronholma

Dwukrotny rajdowy mistrz świata Fin Markus Gronholm prawdopodobnie w tym tygodniu opuści szpital w Los Angeles, gdzie trafił po groźnym wypadku podczas treningu kwalifikacyjnego przed trzecią rundą Global RallyCross Championship.