misja UE

Artykuły - Misja UE (4)

 • UE przedstawiła strategię bezpieczeństwa cybernetycznego

  UE przedstawiła strategię bezpieczeństwa cybernetycznego

  Komisja Europejska wraz z Wysokim Przedstawicielem Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa przedstawili strategię bezpieczeństwa cybernetycznego i zapowiedzieli dyrektywę w sprawie bezpieczeństwa sieci i informacji. Strategia, zatytułowana „Otwarta, bezpieczna i chroniona cyberprzestrzeń” ma przeciwdziałać zakłóceniom i atakom w sieci.
 • Misja UE w Gruzji: Brak dowodów na ostrzeliwanie Osetii Płd.

  Misja obserwacyjna Unii Europejskiej w Gruzji (EUMM) poinformowała, że jej naziemne patrole "nie mogą potwierdzić jakoby doszło (w sobotę) do ostrzelania Cchinwali (stolicy Osetii Południowej - separatystycznej republiki na terytorium Gruzji) i jej okolic" - podał niezależny gruziński portal "Civil Georgia" (Civil.ge).
 • Misja UE w Somalii przeciwko piratom

  Misja UE w Somalii przeciwko piratom

  Unia Europejska chce wystartować w tym roku z kolejną misją wojskową, angażując europejską flotę powietrzno- morską w walkę z piractwem w okolicach wybrzeża Somalii - ogłosił francuski minister obrony Herve Morin.
 • Solana: Misja UE w Gruzji ma być "wszędzie"

  Solana: Misja UE w Gruzji ma być "wszędzie"

  Misja Unii Europejskiej, która zostanie wysłana do Gruzji na początku października w zamyśle ma być rozmieszczona "wszędzie" - zapowiedział szef unijnej dyplomacji Javier Solana.