misja na marsa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Misja na Marsa (Film (2000)[Mission to Mars] Reż.Brian De Palma) ,

Artykuły - Misja na marsa (65)

 • Polacy przeprowadzą analogową misję marsjańską

  Polacy przeprowadzą analogową misję marsjańską

  Polscy naukowcy przeprowadzą dwutygodniową, analogową misję marsjańską EXO.17. Powierzchnię Marsa będzie imitował ośrodek Mars Desert Research Station w amerykańskim Utah. Misja rozpocznie się 11 marca, a jej elementem będą testy systemu filtrowania powietrza czy sposobów radzenia sobie ze stresem.
 • RMF 24: ExoMars - sukces czy porażka?

  RMF 24: ExoMars - sukces czy porażka?

  Europejska Agencja Kosmiczna nie może porozumieć się z lądownikiem Schiaparelli, który spadł na powierzchnię Czerwonej Planety. Łączność zerwała się około 50 sekund przed zetknięciem z gruntem. Wygląda na to, że sonda mogła się rozbić. Mimo to, kierownictwo programu ExoMars nie mówi o porażce, ale o sukcesie. Czy słusznie? To zależy od punktu widzenia. Wydaje się, że ESA ma trochę racji, ale też... trochę jej nie ma.
 • Sondy ExoMars 2016 dolatują do Marsa

  Sondy ExoMars 2016 dolatują do Marsa

  Za dwa dni sondy europejsko-rosyjskiej misji ExoMars 2016 dolecą do Czerwonej Planety. Na orbitę ma trafić Trace Gas Orbiter, zaś na powierzchni wyląduje demonstrator Technologii EDM Schiaparelli.
 • Lockheed Martin przedstawił koncepcję marsjańskiej załogowej stacji orbitalnej

  Lockheed Martin przedstawił koncepcję marsjańskiej załogowej stacji orbitalnej

  Koncepcja została przesłana do oceny NASA w ramach drugiej rundy programu Next Space Technologies for Exploration Partnerships (NextSTEP-2).
 • MarsPolar - nowy projekt kolonizacji Marsa

  MarsPolar - nowy projekt kolonizacji Marsa

  Grupa entuzjastów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Rosji, Polski, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych zdecydowała się na założenie przedsiębiorstwa, którego głównym celem będzie kolonizacja biegunowych obszarów Marsa.
 • Misja na Marsa zagrożona. Astronauci tego nie wytrzymają

  Misja na Marsa zagrożona. Astronauci tego nie wytrzymają

  Załogowa misja na Marsa może być niebezpieczniejsza niż pierwotnie przypuszczaliśmy. Naukowcy odkryli, że taka podróż może trwale uszkodzić mózgi astronautów.
 • NASA: Nikt nie poleci na Marsa bez naszej pomocy

  NASA: Nikt nie poleci na Marsa bez naszej pomocy

  Administrator NASA Charles Bolden kolejny raz przyznał, że załogowa misja na Marsa jest traktowana absolutnie priorytetowo. Krytycznie odniósł się natomiast do konkurencji ze strony sektora prywatnego.
 • Polski udział w budowie lądownika InSight

  Polski udział w budowie lądownika InSight

  Centrum Badań Kosmicznych uczestniczy w budowie jednego z instrumentów, który znajdzie się na pokładzie marsjańskiego lądownika InSight.
 • Fobos 2033 i Mars 2039?

  Fobos 2033 i Mars 2039?

  Towarzystwo Planetarne zorganizowało warsztaty, które ustaliły techniczną możliwość misji załogowej na powierzchnię Marsa w 2039 roku.

Filmy - Misja na marsa (1)

 • Pomóż NASA się spakować i wygraj 20 tys. dol.

  W konkursie Balance Mass Challenge organizowanym przez NASA można wygrać 20 tys. dol. Wystarczy dobrze doradzić amerykańskiej agencji kosmicznej, jaki sprzęt powinna zabrać ze sobą na Marsa. Do waszej dyspozycji zostało oddanych 300 kg. Szczegóły znajdują się w powyższym materiale wideo i na stronie NASA.