Misia

Artykuły - Misia (35)

 • Miś Uszatek sklonowany w technologii 3D

  Miś Uszatek sklonowany w technologii 3D

  Pełnowymiarowa replika łódzkiego pomnika Misia Uszatka, wysokości blisko 1 metra, trafiła do przedszkola, które wygrało konkurs na najlepsze odśpiewanie piosenki tytułowej z popularnej dobranocki.
 • Dariusz Gnatowski o przyjaźni z... Boczkiem

  Dariusz Gnatowski o przyjaźni z... Boczkiem

  - Zdążyłem silnie zżyć się z tą postacią - przyznaje Dariusz Gnatowski . - Arnold Boczek przypomina mi Kubusia Puchatka - misia o małym rozumku i dużym sercu. Aktor mówi też o swej chorobie i jak pomaga innym chorym na cukrzycę.
 • Janusz Galewicz, współtwórca "Misia Uszatka", nie żyje

  Janusz Galewicz, współtwórca "Misia Uszatka", nie żyje

  W wieku 85 lat zmarł w poniedziałek w Łodzi Janusz Galewicz - reżyser i scenarzysta filmów animowanych oraz autor sztuk dla dzieci. Galewicz był m.in. współtwórcą serialu "Miś Uszatek" i autorem słów tytułowej piosenki z tej popularnej dobranocki.
 • Spalili misia z "Misia"

  Spalili misia z "Misia"

  Spłonęła replika słynnego misia z filmu "Miś" Stanisława Barei. Od września 2011 roku kukła miała swoje miejsce na warszawskim Bemowie, gdzie ponad 30 lat temu kręcono niektóre sceny tego kultowego filmu.
 • Stanisław Bareja: Król polskiej komedii

  Stanisław Bareja: Król polskiej komedii

  - Jeśli milion osób obejrzy mój film, to mamy dwa miliony śmiechogodzin - powiedział niegdyś Stanisław Bareja w wywiadzie dla Polskiego Radia. W czwartek, 14 czerwca 2012, mija 25. rocznica śmierci twórcy legendarnego "Misia".
 • Był twórcą Misia Uszatka

  Był twórcą Misia Uszatka

  W piątek mija setna rocznica urodzin Czesława Janczarskiego - poety i pisarza, autora utworów dla dzieci, m.in. twórcy literackiej postaci Misia Uszatka.
 • Jaki jest fenomen "Misia"?

  Jaki jest fenomen "Misia"?

  Mija 30 lat od premiery filmu Stanisława Barei "Miś". Jaki jest fenomen "Misia"? - Recenzenci i wydział kultury Komitetu Centralnego PZPR przegrali z publicznością, której ten film zwyczajnie się podoba - odpowiada Krzysztof Kowalewski, który wystąpił w tej kultowej komedii.
 • "Miś", czyli triumf bareizmu!

  "Miś", czyli triumf bareizmu!

  Dziś mija 30 lat od kinowej premiery "Misia" w reżyserii Stanisława Barei. To nie tylko jedna z najśmieszniejszych polskich komedii, lecz również jeden z najlepszych dokumentów epoki.
 • Nie jest łagodnym, słodkim futrzakiem

  Nie jest łagodnym, słodkim futrzakiem

  Trudno wyobrazić sobie Krupówki bez misia. Teraz na "jego" deptaku pojawiła się konkurencja w postaci drugiego misia, a raczej... pani misiowej! Oto, co Bartłomiej Topa mówi o pracy na planie serialu "Szpilki na Giewoncie".
 • Zagra... Misia Yogi!

  Zagra... Misia Yogi!

  Dan Aykroyd nalegał, by to on dubbingował Misia Yogi w najnowszej wersji kreskówki, gdy tylko usłyszał, że na potrzeby nowego filmu są poszukiwani aktorzy.