Miś Uszatek

Artykuły - Miś Uszatek (15)

 • Zmarł Janusz Galewicz - współtwórca "Misia Uszatka"

  Zmarł Janusz Galewicz - współtwórca "Misia Uszatka"

  W wieku 85 lat zmarł w poniedziałek w Łodzi Janusz Galewicz - reżyser i scenarzysta filmów animowanych oraz autor sztuk dla dzieci. Galewicz był m.in. współtwórcą serialu "Miś Uszatek" i autorem słów tytułowej piosenki z tej popularnej dobranocki. O śmierci artysty poinformowała rzeczniczka łódzkiego Se-ma-fora Marta Mękarska.
 • Miś Uszatek i "syndrom porzucenia"

  Miś Uszatek i "syndrom porzucenia"

  Miś Uszatek, Pingwin Pik Pok i Trzy Misie zagrały razem w jednym filmie. Obok nich na planie pojawił się Zajączek Parauszek. Wszystkie postaci wystąpiły w spocie promującym przekazanie 1 proc. podatku na polską animację dla dzieci.
 • Był twórcą Misia Uszatka

  Był twórcą Misia Uszatka

  W piątek mija setna rocznica urodzin Czesława Janczarskiego - poety i pisarza, autora utworów dla dzieci, m.in. twórcy literackiej postaci Misia Uszatka.
 • Miś Uszatek na nowozelandzkiej jednodolarówce

  Miś Uszatek zdobywa Nową Zelandię. Podobizna najpopularniejszego polskiego misia z klapniętym uszkiem znalazła się na jednodolarowej monecie, której emitentem jest nowozelandzka wyspa Niue Island. Srebrna moneta wejdzie do obiegu w sobotę.
 • Miś Uszatek na dukacie lokalnym

  Miś Uszatek będzie promował Łódź. Podobizna najpopularniejszego polskiego misia z klapniętym uszkiem znalazła się na rewersach dukatów lokalnych, które dla Łodzi wybiła Mennica Polska. Ich emisja rozpocznie się 24 października. Tego samego dnia na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej - odsłonięty zostanie pomnik Misia Uszatka.
 • Miś Uszatek wkracza w wirtualny świat

  Miś Uszatek wkracza w wirtualny świat

  Nicolas Games, polskie studio deweloperskie, poinformowało, iż wkroczy na rynek z grą, której głównym bohaterem będzie jedna z najpopularniejszych postaci filmów dla dzieci - Misiem Uszatkiem.
 • Sądowy spór o Misia Uszatka zakończony ugodą

  Sądowy spór o Misia Uszatka zakończony ugodą

  Zawarciem ugody między stronami zakończył się w Koszalinie (Zachodniopomorskie) cywilny proces o prawa autorskie do plastycznej postaci Misia Uszatka.
 • Miś Uszatek pobił Pokemony!

  Miś Uszatek pobił Pokemony!

  Któż nie pamięta sympatycznego Misia Uszatka z oklapniętym uszkiem?! Dziś ulubieniec dzieci największą karierę robi w... Japonii!

Filmy - Miś Uszatek (1)

 • Miś Uszatek sklonowany w technologii 3D

  Pełnowymiarowa replika łódzkiego pomnika Misia Uszatka, wysokości blisko 1 metra trafiła do przedszkola, które wygrało konkurs na najlepsze odśpiewanie piosenki tytułowej z popularnej dobranocki.