Miś

Synonimy:
Miś (film),
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Miś (78)

 • Nie żyje Bogdan Krzywicki, zagrał w kultowym "Misiu"

  Nie żyje Bogdan Krzywicki, zagrał w kultowym "Misiu"

  To smutna wiadomość dla fanów "Misia" Stanisława Barei. Nie żyje odtwórca kultowej roli - Bogdan Krzywicki. Mężczyzna w wieku 85 lat zmarł w nocy ze środy na czwartek. Śmierć aktora potwierdził Ryszard Rembiszewski - prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich.
 • Pogorszyły się nastroje przedsiębiorców mikro, małych i średnich firm

  Pogorszyły się nastroje przedsiębiorców mikro, małych i średnich firm

  Wskaźnik KERNA spadł o 12,11 pkt. w relacji kw./kw. Mniejszy optymizm w firmach, co do rozwoju sytuacji gospodarczej kraju i firmy w bliskiej przyszłości, odzwierciedla niższa niż kwartał wcześniej skłonność przedsiębiorców do inwestowania - wynika z najnowszego badania Instytutu Keralla Research, który od ponad 8 lat, co kwartał bada nastroje i decyzje zakupowe przedsiębiorstw MŚP w Polsce.
 • "Miś": Oczko mu się odlepiło...

  "Miś": Oczko mu się odlepiło...

  Po zakończeniu zdjęć cenzor kazał usunąć 1/4 filmu. Na szczęście do tego nie doszło.
 • "Miś": Kino moralnego śmiechu

  "Miś": Kino moralnego śmiechu

  W środę, 4 maja, mija 35 lat od kinowej premiery "Misia" w reżyserii Stanisława Barei. To nie tylko jedna z najśmieszniejszych polskich komedii, lecz również jeden z najlepszych dokumentów epoki.
 • Bury miś, czyli po drugiej stronie króliczej nory

  Bury miś, czyli po drugiej stronie króliczej nory

  Są rzeczy na tym świecie, o którym nie śniło się nawet filozofom. Abstrakcyjne, surrealistyczne, kuriozalne i awangardowe. Jednym z takich miejsc jest "Bury miś" w Bukowinie Tatrzańskiej. Niektórzy twierdzą, że wyjście z króliczej nory prowadzi właśnie tam.
 • Pluszowy miś wystraszył grzybiarzy

  Kilku grzybiarzy wędrujących po lesie nad Jeziorem Bodeńskim mocno się wystraszyło, widząc niedźwiedzia grizzly. Jeden z nich wezwał policję, informując, że zwierzę stoi pod drzewem i wygląda na oszołomione. Niedźwiedź rzeczywiście był, ale ... pluszowy.
 • Stanisław Bareja: Król polskiej komedii

  Stanisław Bareja: Król polskiej komedii

  - Jeśli milion osób obejrzy mój film, to mamy dwa miliony śmiechogodzin - powiedział niegdyś Stanisław Bareja w wywiadzie dla Polskiego Radia. W czwartek, 14 czerwca 2012, mija 25. rocznica śmierci twórcy legendarnego "Misia".
 • Kanon Filmów Polskich na DVD

  Kanon Filmów Polskich na DVD

  W sprzedaży pojawiła się właśnie kolekcja DVD "Kanon Filmów Polskich". To najważniejsze i najlepsze filmy polskie, które powinny znaleźć się w każdej domowej filmotece.
 • Jaki jest fenomen "Misia"?

  Jaki jest fenomen "Misia"?

  Mija 30 lat od premiery filmu Stanisława Barei "Miś". Jaki jest fenomen "Misia"? - Recenzenci i wydział kultury Komitetu Centralnego PZPR przegrali z publicznością, której ten film zwyczajnie się podoba - odpowiada Krzysztof Kowalewski, który wystąpił w tej kultowej komedii.
 • Miś Wojtek spod Monte Cassino będzie miał pomnik

  Miś Wojtek spod Monte Cassino będzie miał pomnik

  Słynny miś Wojtek, który towarzyszył polskim żołnierzom pod Monte Cassino, będzie miał własny pomnik w stolicy Szkocji - Edynburgu. Komitet organizacyjny rozpoczął poszukiwania stosownego miejsca dla monumentu.

Zdjęcia - Miś (8)

 • film.interia.pl
  Bronisław Pawlik: Mistrz puenty
 • film.interia.pl
  "Miś"
 • film.interia.pl
  "Miś"
 • film.interia.pl
  "Miś"
 • film.interia.pl
  "Miś"
 • film.interia.pl
  "Miś"

Filmy - Miś (8)

 • Miś-akrobata. Niedźwiedź przechadza się po balkonowej balustradzie

  Pewną mieszkankę miasta Conifer często odwiedza nietypowy gość. Po jej balustradzie lubi bowiem przechadzać się... niedźwiadek. Kobieta obserwuje go od jego najmłodszych lat, kiedy spacerować uczyła go jego mama. Ciekawe czy tradycja będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie! (STORYFUL/x-news)
 • Pies czy miś? Ten zwierzak to z pewnością wielki łasuch

  Powszechnie wiadomo, że psy są wielkimi łakomczuchami. Bohater materiału dla możliwości zjedzenia łakoci dał się przebrać w kostium misia. Ale czy te słodycze nie były przypadkiem plastikową częścią przebrania? (STORYFUL/x-news)
 • Ukochany miś tego psa wylądował w pralce

  Ten pies jest bardzo związany ze swoim pluszowym misiem. Gdy jego ukochana maskotka miała być wyprana, golden ruszył jej na pomoc. Właściciel czworonoga, czując co może się wydarzyć, zainstalował w łazience ukryte kamery. Przerzucie go nie zawiodło, bo na nagraniu widać, jak wyglądała akcja ratunkowa pluszaka. (STORYFUL/x-news)
 • Od podwórka do księżnej Kate – polski szumiący miś

  Zaczęło się od rozmów z innymi młodymi mamami i… przepalonej suszarki. Teraz dwie siostry, dzięki swojej pomysłowości i ciężkiej pracy, mogą się pochwalić wspaniale prosperującą firmą, która zdobywa serca wszystkich, którzy ją poznają. Poznajcie historię Zuzi i Juli oraz ich innowacyjnego pluszaka. - W Polsce bardzo szybko rozniosła się wieść tzw. “pocztą pantoflową”. Na rynek zagraniczny zaczęłyśmy powoli wchodzić, kiedy w Anglii urodziła się księżniczka Charlotte i postanowiłyśmy wysłać księżnej Kate i księciu Williamowi misia w prezencie. Odbiło się to sporym echem w mediach. Temat podchwyciły m.in. portale plotkarskie w Polsce, a w angielskim “Daily Mail” ukazał się artykuł, że Polki wysłały nowonarodzonej księżniczce szumiącego misia. Wtedy otworzył się dla nas rynek międzynarodowy - zdradza Zuzanna Sielicka-Kalczyńska, współwłaścicielka firmy.