Miś

Synonimy:
Miś (film),
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Miś (79)

 • "Miś" ma już 40 lat

  "Miś" ma już 40 lat

  4 maja mija 40 lat od kinowej premiery "Misia" w reżyserii Stanisława Barei. To nie tylko jedna z najśmieszniejszych polskich komedii, lecz również jeden z najlepszych dokumentów epoki.
 • Nie żyje Bogdan Krzywicki, zagrał w kultowym "Misiu"

  Nie żyje Bogdan Krzywicki, zagrał w kultowym "Misiu"

  To smutna wiadomość dla fanów "Misia" Stanisława Barei. Nie żyje odtwórca kultowej roli - Bogdan Krzywicki. Mężczyzna w wieku 85 lat zmarł w nocy ze środy na czwartek. Śmierć aktora potwierdził Ryszard Rembiszewski - prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich.
 • Pogorszyły się nastroje przedsiębiorców mikro, małych i średnich firm

  Pogorszyły się nastroje przedsiębiorców mikro, małych i średnich firm

  Wskaźnik KERNA spadł o 12,11 pkt. w relacji kw./kw. Mniejszy optymizm w firmach, co do rozwoju sytuacji gospodarczej kraju i firmy w bliskiej przyszłości, odzwierciedla niższa niż kwartał wcześniej skłonność przedsiębiorców do inwestowania - wynika z najnowszego badania Instytutu Keralla Research, który od ponad 8 lat, co kwartał bada nastroje i decyzje zakupowe przedsiębiorstw MŚP w Polsce.
 • "Miś": Oczko mu się odlepiło...

  "Miś": Oczko mu się odlepiło...

  Po zakończeniu zdjęć cenzor kazał usunąć 1/4 filmu. Na szczęście do tego nie doszło.
 • "Miś": Kino moralnego śmiechu

  "Miś": Kino moralnego śmiechu

  W środę, 4 maja, mija 35 lat od kinowej premiery "Misia" w reżyserii Stanisława Barei. To nie tylko jedna z najśmieszniejszych polskich komedii, lecz również jeden z najlepszych dokumentów epoki.
 • Bury miś, czyli po drugiej stronie króliczej nory

  Bury miś, czyli po drugiej stronie króliczej nory

  Są rzeczy na tym świecie, o którym nie śniło się nawet filozofom. Abstrakcyjne, surrealistyczne, kuriozalne i awangardowe. Jednym z takich miejsc jest "Bury miś" w Bukowinie Tatrzańskiej. Niektórzy twierdzą, że wyjście z króliczej nory prowadzi właśnie tam.
 • Pluszowy miś wystraszył grzybiarzy

  Kilku grzybiarzy wędrujących po lesie nad Jeziorem Bodeńskim mocno się wystraszyło, widząc niedźwiedzia grizzly. Jeden z nich wezwał policję, informując, że zwierzę stoi pod drzewem i wygląda na oszołomione. Niedźwiedź rzeczywiście był, ale ... pluszowy.
 • Stanisław Bareja: Król polskiej komedii

  Stanisław Bareja: Król polskiej komedii

  - Jeśli milion osób obejrzy mój film, to mamy dwa miliony śmiechogodzin - powiedział niegdyś Stanisław Bareja w wywiadzie dla Polskiego Radia. W czwartek, 14 czerwca 2012, mija 25. rocznica śmierci twórcy legendarnego "Misia".
 • Kanon Filmów Polskich na DVD

  Kanon Filmów Polskich na DVD

  W sprzedaży pojawiła się właśnie kolekcja DVD "Kanon Filmów Polskich". To najważniejsze i najlepsze filmy polskie, które powinny znaleźć się w każdej domowej filmotece.
 • Jaki jest fenomen "Misia"?

  Jaki jest fenomen "Misia"?

  Mija 30 lat od premiery filmu Stanisława Barei "Miś". Jaki jest fenomen "Misia"? - Recenzenci i wydział kultury Komitetu Centralnego PZPR przegrali z publicznością, której ten film zwyczajnie się podoba - odpowiada Krzysztof Kowalewski, który wystąpił w tej kultowej komedii.

Zdjęcia - Miś (8)

 • film.interia.pl
  Bronisław Pawlik: Mistrz puenty
 • film.interia.pl
  "Miś"
 • film.interia.pl
  "Miś"
 • film.interia.pl
  "Miś"
 • film.interia.pl
  "Miś"
 • film.interia.pl
  "Miś"

Filmy - Miś (4)

 • Od podwórka do księżnej Kate – polski szumiący miś

  Zaczęło się od rozmów z innymi młodymi mamami i… przepalonej suszarki. Teraz dwie siostry, dzięki swojej pomysłowości i ciężkiej pracy, mogą się pochwalić wspaniale prosperującą firmą, która zdobywa serca wszystkich, którzy ją poznają. Poznajcie historię Zuzi i Juli oraz ich innowacyjnego pluszaka. - W Polsce bardzo szybko rozniosła się wieść tzw. “pocztą pantoflową”. Na rynek zagraniczny zaczęłyśmy powoli wchodzić, kiedy w Anglii urodziła się księżniczka Charlotte i postanowiłyśmy wysłać księżnej Kate i księciu Williamowi misia w prezencie. Odbiło się to sporym echem w mediach. Temat podchwyciły m.in. portale plotkarskie w Polsce, a w angielskim “Daily Mail” ukazał się artykuł, że Polki wysłały nowonarodzonej księżniczce szumiącego misia. Wtedy otworzył się dla nas rynek międzynarodowy - zdradza Zuzanna Sielicka-Kalczyńska, współwłaścicielka firmy.
 • Miś z ręcznika - jak go zrobić?

  Ręcznik to całkiem wdzięczny materiał, z którego można zrobić nawet... zabawkę! Jak zrobić misia z ręcznika? To naprawdę proste - każdy sobie poradzi z tym zadaniem. Taki miś będzie nie tylko miłą odmianą dla każdego dziecka, ale może być również świetną zachętą dla naszych milusińskich, którzy czasem nie mają ochoty na kąpiel. Zobaczcie nasz poradnik!
 • Rock'n'rollowy Miś!

  Muzycy-amatorzy w przygotowanej na własne potrzeby sali prób zaczęli bawić się w muzykowanie. Co z tego wynikło - zobaczcie w MuzzoWizji.
 • Biały miś

  W tym programie "Wieszcze muzyki polskiej" recytujemy dla was piosenkę "Biały miś".