'Miś'

Artykuły - 'Miś' (83)

 • 4 maja 1981 r. „Łubu dubu, łubu dubu...”. Premiera filmu „Miś” Stanisława Barei

  4 maja 1981 r. „Łubu dubu, łubu dubu...”. Premiera filmu „Miś” Stanisława Barei

  Bohater filmu „Miś” – prezes klubu „Tęcza” – miał pierwotnie nosić nazwisko „Nowohucki”, ale cenzura nie zaakceptowała takiej prowokacji i skrócono je do „Ohucki”, by w końcu w filmie pojawił się Ryszard Ochódzki.
 • RMF24: Miś wiecznie żywy, czyli pięciolatka Tuska za nami

  RMF24: Miś wiecznie żywy, czyli pięciolatka Tuska za nami

  Dziś mija dokładnie 5 lat od zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. To okazja, by przyjrzeć się różnicy między tym co jest, a tym, co może jeszcze niektórzy pamiętają - miało być. Do Polski wrócił więc niezapomniany symbol snów o potędze naszego kraju, a jednocześnie uosobienie jego nonsensów - Miś. Pomóżcie mu pokazać, jak wygląda Polska i wszystkie jej współczesne absurdy.
 • Pluszowy miś wystraszył grzybiarzy

  Kilku grzybiarzy wędrujących po lesie nad Jeziorem Bodeńskim mocno się wystraszyło, widząc niedźwiedzia grizzly. Jeden z nich wezwał policję, informując, że zwierzę stoi pod drzewem i wygląda na oszołomione. Niedźwiedź rzeczywiście był, ale ... pluszowy.
 • Prasa: Pluszowe misie geopolitycznym granatem

  Prasa: Pluszowe misie geopolitycznym granatem

  Pluszowe misie z apelami o wolność słowa, zrzucone przez Szwedów nad Białorusią, okazały się geopolitycznym granatem, gdyż na wywołanym przez tę akcję konflikcie Mińska z UE wygrywa Kreml - ocenia w piątek gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".
 • "Ted": Seks, narkotyki i... pluszowy miś

  "Ted": Seks, narkotyki i... pluszowy miś

  Jesteście fanami animowanego serialu "Family Guy"? 7 września na ekrany polskich kin trafi "Ted" - pełnometrażowy debiut twórcy przygód rodziny Griffinów, Setha MacFarlane'a.
 • Spalili misia z "Misia"

  Spalili misia z "Misia"

  Spłonęła replika słynnego misia z filmu "Miś" Stanisława Barei. Od września 2011 roku kukła miała swoje miejsce na warszawskim Bemowie, gdzie ponad 30 lat temu kręcono niektóre sceny tego kultowego filmu.
 • Miś w hołdzie Barei

  Miś w hołdzie Barei

  Sześciometrowy tekturowy miś, eksponaty motoryzacyjne z PRL i seans filmowy znalazły się w programie imprezy przygotowanej z okazji obchodów 25. rocznicy śmierci Stanisława Barei, która rozpoczyna się w piątek, 15 czerwca, przy wejściu do ogrodu zoologicznego w Chorzowie.
 • 25. rocznica śmierci reżysera Stanisława Barei

  Człowiek niezwykle łagodny, uwrażliwiony na absurdy rzeczywistości - tak wspominany jest Stanisław Bareja. W czwartek przypada 25. rocznica śmierci twórcy kultowych komedii "Miś", "Brunet wieczorową porą", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz".
 • Rozpoczęcie sprzedaży gry "Miś Uszatek: wyścigi gokartów" na komputery Apple Mac w Apple MacAppstore

  Zarząd Forever Entertainment S.A. informuje, że w dniu 2 maja 2012 r. rozpoczęła się sprzedaż gry - "Miś Uszatek: wyścigi gokartów" na komputery Apple Mac w sklepie cyfrowym Apple MacAppstore. Gra dostępna jest w cenie 9.99 USD. Gra dostępna jest na całym świecie. Ekspansja Spółki na platformę dystrybucji elektronicznej jest elementem realizacji strategii przedstawionej w Dokumencie Informacyjnym i ma znaczący wpływ na wyniki finansowe. Podstawa prawna:
 • Australia: Rząd uznał misie koala za gatunek zagrożony

  Australia: Rząd uznał misie koala za gatunek zagrożony

  Rząd Australii umieścił w poniedziałek misie koala na liście gatunków zagrożonych w kilku wschodnich regionach kraju - poinformował minister ochrony środowiska Tony Burke.