'Miś'

Artykuły - 'Miś' (149)

 • 4 maja 1981 r. „Łubu dubu, łubu dubu...”. Premiera filmu „Miś” Stanisława Barei

  4 maja 1981 r. „Łubu dubu, łubu dubu...”. Premiera filmu „Miś” Stanisława Barei

  Bohater filmu „Miś” – prezes klubu „Tęcza” – miał pierwotnie nosić nazwisko „Nowohucki”, ale cenzura nie zaakceptowała takiej prowokacji i skrócono je do „Ohucki”, by w końcu w filmie pojawił się Ryszard Ochódzki.
 • RMF24: Miś wiecznie żywy, czyli pięciolatka Tuska za nami

  RMF24: Miś wiecznie żywy, czyli pięciolatka Tuska za nami

  Dziś mija dokładnie 5 lat od zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. To okazja, by przyjrzeć się różnicy między tym co jest, a tym, co może jeszcze niektórzy pamiętają - miało być. Do Polski wrócił więc niezapomniany symbol snów o potędze naszego kraju, a jednocześnie uosobienie jego nonsensów - Miś. Pomóżcie mu pokazać, jak wygląda Polska i wszystkie jej współczesne absurdy.
 • Pluszowy miś wystraszył grzybiarzy

  Kilku grzybiarzy wędrujących po lesie nad Jeziorem Bodeńskim mocno się wystraszyło, widząc niedźwiedzia grizzly. Jeden z nich wezwał policję, informując, że zwierzę stoi pod drzewem i wygląda na oszołomione. Niedźwiedź rzeczywiście był, ale ... pluszowy.
 • Obława na niedźwiedzia. Drapieżnik grasuje w Książu Wielkim

  W Książu Wielkim (woj. małopolskie) trwają poszukiwania niedźwiedzia. Drapieżnik został już sfilmowany i sfotografowany. Miś najprawdopodobniej przywędrował na te tereny z Beskidów lub Tatr.
 • Prasa: Pluszowe misie geopolitycznym granatem

  Prasa: Pluszowe misie geopolitycznym granatem

  Pluszowe misie z apelami o wolność słowa, zrzucone przez Szwedów nad Białorusią, okazały się geopolitycznym granatem, gdyż na wywołanym przez tę akcję konflikcie Mińska z UE wygrywa Kreml - ocenia w piątek gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".
 • Z Krupówek zniknął kultowy biały miś

  Z Krupówek zniknął kultowy biały miś

  Na zakopiański deptak wkroczyła nowoczesność. Zniknął poczciwy biały miś, którego zastąpił zły lord Darth Vader z "Gwiezdnych wojen" i inni współcześni bohaterowie. Turyści zastanawiają się, co stało się niedźwiadkiem, z którym od niepamiętnych czasów można było sobie zrobić zdjęcie na Krupówkach.
 • "Ted": Seks, narkotyki i... pluszowy miś

  "Ted": Seks, narkotyki i... pluszowy miś

  Jesteście fanami animowanego serialu "Family Guy"? 7 września na ekrany polskich kin trafi "Ted" - pełnometrażowy debiut twórcy przygód rodziny Griffinów, Setha MacFarlane'a.