"Miś"

Artykuły - "Miś" (78)

 • Zmarł Michał Issajewicz

  Zmarł Michał Issajewicz ps. Miś - jeden z ostatnich żyjących uczestników zamachu na Franza Kutscherę. Miał 91 lat. W pamiętnej akcji Armii Krajowej z 1 lutego 1944 r. Issajewicz był tym, który strzałem z pistoletu dobił znienawidzonego przez Polaków szefa SS.
 • Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Pluszowy Miś obchodzi swoje urodziny! Ten milusiński przyjaciel wszystkich maluchów urodził się 109 lat temu w USA i do dziś jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. 25 listopada mamy okazję kolejny raz uczcić jego urodzinowe święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 • Fundusze MiŚ z większym potencjałem

  Ewentualne odreagowanie ostatniej fali spadkowej dla funduszy akcji małych i średnich spółek może oznaczać większy potencjał do wzrostów niż dla funduszy uniwersalnych.
 • Jeden Osiem L z "Misiem"

  Jeden Osiem L z "Misiem"

  Pamiętacie jeszcze grupę Jeden Osiem L, odpowiedzialną za wielki przebój "Jak zapomnieć" (2003)? Hiphopowo-popowy skład, obecnie jako duet, powraca z nowym teledyskiem "Miś".
 • Miś-inwalida z Braniewa pojedzie do "niedźwiedziego raju"

  Niemieccy ekolodzy zabrali w czwartek z zoo w Braniewie urodzonego w niewoli 8-letniego niedźwiedzia Michała, który w dzieciństwie stracił przednią łapę. Zamiast ciasnego betonowego kojca zapewnią mu obszerny leśny azyl w "niedźwiedzim raju" w Meklemburgii.
 • "Jestem sobie mały miś"

  "Jestem sobie mały miś"

  Bolek i Lolek, Reksio, Krecik, Miś Uszatek i Colargol - te i inne kultowe postaci z bajek z czasów PRL będzie można powspominać w Bytomiu. Okazją do tego jest wystawa pt. "Jestem sobie mały miś", prezentowana w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
 • "Miś", czyli triumf bareizmu!

  "Miś", czyli triumf bareizmu!

  Dziś mija 30 lat od kinowej premiery "Misia" w reżyserii Stanisława Barei. To nie tylko jedna z najśmieszniejszych polskich komedii, lecz również jeden z najlepszych dokumentów epoki.
 • Miś Wojtek spod Monte Cassino będzie miał pomnik

  Miś Wojtek spod Monte Cassino będzie miał pomnik

  Słynny miś Wojtek, który towarzyszył polskim żołnierzom pod Monte Cassino, będzie miał własny pomnik w stolicy Szkocji - Edynburgu. Komitet organizacyjny rozpoczął poszukiwania stosownego miejsca dla monumentu.
 • Powieś misia za ucho, przyniesie ci szczęście

  Powieś misia za ucho, przyniesie ci szczęście

  Zniszczony przez deszcz i słońce pluszowy miś wisi nad wejściem do domu Izata Siny. Ten brudny pluszak nie jest jednak porzuconą przez dziecko zabawką, lecz amuletem. Ma on uchronić rodzinę Siny od nieszczęść oraz przed "okiem zła".
 • Niedźwiedź recydywista włamał się do lodówki

  W zachodnim stanie Montana niedźwiedź czarny (tzw. baribal) włamał się do kuchni i wyjął sobie z zamrażalnika pizzę. Ten sam miś podejrzewany jest o serię podobnych włamań; prawdopodobnie ma ich w kartotece 21 - podał w sobotę portal Yahoo News powołując się na Associated Press.

Filmy - "Miś" (2)

 • Rock'n'rollowy Miś!

  Muzycy-amatorzy w przygotowanej na własne potrzeby sali prób zaczęli bawić się w muzykowanie. Co z tego wynikło - zobaczcie w MuzzoWizji.
 • Biały miś

  W tym programie "Wieszcze muzyki polskiej" recytujemy dla was piosenkę "Biały miś".