"Miś"

Artykuły - "Miś" (140)

 • Pogrzeb Michała Issajewicza ps. Miś - 12 marca

  Pogrzeb Michała Issajewicza ps. "Miś", jednego z ostatnich żyjących uczestników zamachu na Franza Kutscherę, odbędzie się w poniedziałek w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Potem nastąpi złożenie prochów na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
 • Zmarł Michał Issajewicz

  Zmarł Michał Issajewicz ps. Miś - jeden z ostatnich żyjących uczestników zamachu na Franza Kutscherę. Miał 91 lat. W pamiętnej akcji Armii Krajowej z 1 lutego 1944 r. Issajewicz był tym, który strzałem z pistoletu dobił znienawidzonego przez Polaków szefa SS.
 • Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Pluszowy Miś obchodzi swoje urodziny! Ten milusiński przyjaciel wszystkich maluchów urodził się 109 lat temu w USA i do dziś jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. 25 listopada mamy okazję kolejny raz uczcić jego urodzinowe święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 • Przedszkolaki będą "leczyć" pluszowe misie

  Przedszkolaki będą "leczyć" pluszowe misie

  Łódzkie przedszkolaki wraz ze studentami Uniwersytetu Medycznego będą "leczyć" pluszowe misie. Głównym celem zabawy "Szpital pluszowego misia" jest zmniejszenie strachu dziecka przed lekarzem, pobytem w szpitalu czy rutynowymi badaniami.
 • Policjanci odzyskali zabytkową misę chrzcielną

  Zachodniopomorscy policjanci odzyskali zabytkową misę chrzcielną, pochodzącą prawdopodobnie z XVII w. i zatrzymali mężczyznę, który wystawił zabytek na sprzedaż na jednym z portali internetowych.
 • Fundusze MiŚ z większym potencjałem

  Ewentualne odreagowanie ostatniej fali spadkowej dla funduszy akcji małych i średnich spółek może oznaczać większy potencjał do wzrostów niż dla funduszy uniwersalnych.

Filmy - "Miś" (2)

 • Rock'n'rollowy Miś!

  Muzycy-amatorzy w przygotowanej na własne potrzeby sali prób zaczęli bawić się w muzykowanie. Co z tego wynikło - zobaczcie w MuzzoWizji.
 • Biały miś

  W tym programie "Wieszcze muzyki polskiej" recytujemy dla was piosenkę "Biały miś".