Mirosław Baka

Artykuły - Mirosław Baka (36)

 • Mirosław Baka w pojedynku na szable

  Mirosław Baka w pojedynku na szable

  Perełką w filmie "Legiony", który 20 września wejdzie do kin, jest scena pojedynku na szable pomiędzy bohaterami granymi przez Mirosława Bakę i Grzegorza Małeckiego. Podczas treningów aż iskry leciały...
 • Jan Frycz i Mirosław Baka w obsadzie "Psy 3. W imię zasad"

  Jan Frycz i Mirosław Baka w obsadzie "Psy 3. W imię zasad"

  Filmowe ścieżki tych wybitnych aktorów ponownie się przecięły. Po prostu dobre kino nie może się bez nich obejść. Jan Frycz i Mirosław Baka dołączyli do obsady filmu "Psy 3. W imię zasad".
 • Mirosław Baka: Twardziel kochający teatr

  Mirosław Baka: Twardziel kochający teatr

  Debiutował w jednym z najwybitniejszych polskich filmów w historii kina. Później wypracował sobie etykietkę małomównego twardziela. Największe role zagrał jednak w teatrze. W sobotę, 15 grudnia, Mirosław Baka będzie obchodził swoje 55. urodziny.
 • "Klecha": Mirosław Baka w roli księdza Romana Kotlarza

  "Klecha": Mirosław Baka w roli księdza Romana Kotlarza

  Kapelan robotników radomskiego Czerwca 1976 roku ks. Roman Kotlarz jest bohaterem filmu fabularnego "Klecha". W rolę księdza wciela się Mirosław Baka. Kolejne zdjęcia do tego realizowanego od zeszłego roku filmu powstają właśnie w Częstochowie.
 • Mirosław Baka: Ludzie są największą wartością

  Mirosław Baka: Ludzie są największą wartością

  ​Jako chłopiec chciał być marynarzem. Rozgłos przyniosła mu rola, należąca do najbardziej przejmujących w historii kina - mordercy w "Krótkim filmie o zabijaniu" Kieślowskiego. Mirosław Baka jest nie tylko aktorem, kochającym mężem i ojcem, ale też człowiekiem wrażliwym na cierpienie innych.
 • Dorota Kolak i Mirosław Baka z nagrodami "Teatru"

  Dorota Kolak i Mirosław Baka z nagrodami "Teatru"

  Reżyser Eimuntas Nekrosius, aktorzy Dorota Kolak i Mirosław Baka otrzymali nagrody miesięcznika "Teatr" za sezon 2015/16 - poinformowano w komunikacie przesłanym PAP we wtorek. Nagrodami specjalnymi uhonorowano Jana Englerta i Krystiana Lupę.
 • Mirosław Baka: Miękkie kapcie

  Mirosław Baka: Miękkie kapcie

  Od ról twardych facetów przechodzi do ról facetów w... kapciach. W reżyserowanym przez Krystynę Jandę spektaklu "Raj dla opornych " Mirosław Baka gra Karola, który, będąc na przymusowej emeryturze postanawia wyjechać z żoną pod namiot. Premiera - 13 czerwca.
 • Mirosław Baka: 25 lat w zawodzie, 28 lat w małżeństwie

  Mirosław Baka: 25 lat w zawodzie, 28 lat w małżeństwie

  Choć przylgnęła do niego łatka twardziela, jest łagodny i ceni życie rodzinne.
 • Mirosław Baka: Bardzo miły facet

  Mirosław Baka: Bardzo miły facet

  Jest zapracowany, samotny i zasługuje na miłość - ocenia swojego bohatera, komisarza Majewskiego, Mirosław Baka. Aktor zdradza, gdzie spędzi najbliższe tygodnie, dlaczego chciałby mieć wnuczkę oraz czym zaskoczy widzów w najnowszym filmie.

Filmy - Mirosław Baka (11)