Miron Białoszewski

Artykuły - Miron Białoszewski (2)

 • Tajny dziennik Białoszewskiego

  Tajny dziennik Białoszewskiego

  Nikt nie mógł przeczytać "Tajnego dziennika" wcześniej. Cała twórczość Mirona Białoszewskiego to osobliwy pamiętnik.
 • Odnaleziono filmy Mirona Białoszewskego

  Odnaleziono filmy Mirona Białoszewskego

  W ramach odbywającego się w Warszawie Przeglądu Filmów Dokumentalnych jedną z atrakcji będzie cykl filmów poświęconych polskiemu pisarzowi Mironowi Białoszewskiemu. Oprócz dokumentu Piotra Morawskiego "W pobliżu Mirona", zaprezentowane zostaną niedawno odnalezione "filmiki" kręcone przez Mirona Białoszewskiego i jego przyjaciela - Romana Klewina. Niektóre z nich będzie można zobaczyć po raz pierwszy.

Filmy - Miron Białoszewski (4)

 • Dziś premiera „Pamiętnika z powstania warszawskiego” w reżyserii Krystyny Jandy

  Dziś o północy w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się prapremiera oratorium w reżyserii Krystyny Jandy na podstawie „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego. Będzie to spektakl słowno-muzyczny z narracją. Aktorka przyznaje, że chciała pokazać ten zryw z nieco innej strony, dlatego sięgnęła po tekst wybitnego polskiego poety, który opisał go z perspektywy cywila.
 • Miron Białoszewski, jakiego nie znacie

  W księgarniach można już kupić książkę "Tajny dziennik" Mirona Białoszewskiego. Jaka jest ta książka i jaki był ten pisarz? Posłuchajcie.
 • Pisarz nie tylko dla dorosłych

  Frajda przeżycia - to jest to, co młodzi ludzie odnajdują w książkach Mirona Białoszewskiego. - On nie jest tylko dla dorosłych - mówią znawcy jego twórczości i przyjaciele. W księgarniach pojawił się właśnie "Tajny dziennik" Białoszewskiego.
 • Białoszewski i wyzwolenie homoseksualizmu

  W księgarniach pojawił się "Tajny dziennik" Mirona Białoszewskiego. - Czołówka polskiej literatury była homoseksualna, ale nikt nie napisał o tym tak prosto, jak Białoszewski - mówi przyjaciel pisarza, Tadeusz Sobolewski.