miody

Artykuły - Miody (23)

 • Kolejny polski produkt regionalny objęty unijną ochroną

  Kolejny polski produkt regionalny objęty unijną ochroną

  Jak poinformowało w środę Ministerstwo Rolnictwa, ​miód spadziowy wytwarzany na obszarze Beskidu Wyspowego w woj. małopolskim został zarejestrowany przez Komisję Europejską jako Chroniona Nazwa Pochodzenia (ChNP) . Jest to 44. polski produkt objęty unijną ochroną i szesnasty z Małopolski.
 • Miód z Puszczy Boreckiej na liście produktów tradycyjnych

  Miód z Puszczy Boreckiej na liście produktów tradycyjnych

  Miód lipowy z Puszczy Boreckiej został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Figuruje już na niej 45 regionalnych przysmaków z woj. warmińsko-mazurskiego.
 • Rynek miodu pitnego rośnie w siłę

  Rynek miodu pitnego rośnie w siłę

  Polska już w 2013 roku była największym producentem miodów pitnych wytwarzanych tradycyjnymi metodami na świecie. Produkcja w latach 2008 - 2013 zwiększyła się prawie dwukrotnie z 760 tys. do ok. 1,4 mln litrów rocznie i nadal dynamicznie rośnie. Zdaniem ekspertów jesteśmy jedynym na świecie producentem miodu pitnego na skalę przemysłową.
 • Co dalej z ceną miodu na świecie? - wyniki M FOOD

  Co dalej z ceną miodu na świecie? - wyniki M FOOD

  M FOOD, polski holding notowany na NewConnect, jeden z największych graczy w Europie i na świecie w obrocie miodem i wyrobami pszczelarskimi opublikował ostatnio wyniki za 2 kwartał 2016 roku. Spółka cieszy się dobrymi zbiorami polskich producentów oraz przewiduje stabilizację cen miodu na świecie.
 • Natalia Przybysz z nowym teledyskiem ("Miód")

  Natalia Przybysz z nowym teledyskiem ("Miód")

  Do sieci trafił najnowszy teledysk Natalii Przybysz "Miód", który zwiastuje czwarty album studyjny wokalistki " Prąd". Premiera płyty przewidziana jest na listopad 2014 roku.
 • Dobre wieści dla rynku miodu

  Dobre wieści dla rynku miodu

  Pierwsze w tym roku obloty pszczół zaobserwowali pszczelarze na Podkarpaciu. Owady te przetrwały zimę w bardzo dobrej kondycji - poinformował we wtorek prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Roman Bartoń.
 • Miody pitne wracają do łask

  Miody pitne wracają do łask

  Polskie miody pitne smakują nawet Chińczykom, bo dobrze komponują się z ich kuchnią - informuje "Rzeczpospolita".
 • "Więcej niż miód": O tajemnicach pszczół

  "Więcej niż miód": O tajemnicach pszczół

  "Więcej niż miód" to nowy film dokumentalny o pszczołach i ich roli w życiu człowieka. Widzowie mogą z bliska przyjrzeć się tym fascynującym owadom i poznać ich tajemnice. Problemem, który domaga się pilnego rozwiązania, jest ich masowe wymieranie.
 • Dobre zbiory miodu spadziowego

  Dobre zbiory miodu spadziowego

  Na Podkarpaciu są dobre zbiory miodu ze spadzi. Z pasiek południowo-wschodniej Polski pochodzi ok. 40 proc. miodu spadziowego w Polsce - poinformował we wtorek prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Roman Bartoń.
 • Pszczoły chorują, będzie mniej miodu

  Pszczoły chorują, będzie mniej miodu

  To już prawdziwa epidemia. Na terenie powiatu cieszyńskiego wielu pszczelarzy twierdzi, że zgnilec amerykański pszczół atakuje całe rodziny tych pożytecznych owadów - informuje "Dziennik Zachodni".